AT-AT Walker (Star Wars)

Sci-Fi

Moderátor: János

AT-AT Walker (Star Wars)

HozzászólásSzerző: tnomad » 2013.12.20. 15:26

AT-AT (All Terrain Armored Transport) birodalmi lépegető az új munka tárgya. Korábban már készítettem egy egyszerűbb modellt, de közben találtam egy nagyon részletes képsorozatot egy 3D modellről, ami alapján gondoltam készítek egy jóval részletesebb változatot. A korábban épített modell lesz az alapja, amit újranyomtattam, ezúttal A3-ra nagyítva. A nagyításnak egyik oka, hogy sok alkatrész szerintem nekem márt túl pici lenne a feljavítás során, másrészt tervezem az AT-ST modell újraépítését is (erről is találtam fotó sorozatot), és így legalább egy kicsit nagyobb lesz az AT-AT az AT-ST -nél. Elég bután néznek ki egymás mellett, hogy a 1:1 méretnél a jóval kisebb gép modellként a nagyobb.
A gép:

Kép

Egy jó kis leírás a makettinfo.hu-ról:
A gigantikus Birodalmi lépegetőket azért fejlesztették ki, hogy a harcmezőn feltartóztathatatlan óriásként előretörve pánikba ejtsék az ellenséges erőket. A behemót szörnyeteg nehézpáncél borítása sebezhetetlenné tette őket a legtöbb fegyver tüzelésével szemben. Talán csak a legerősebb turbólézerek szállhatnak eredményesen harcba ellenük. A gyalogsági lézerágyuk és – tornyok sugárvető lövedékei egyszerűen lepattannak a lépegető páncéljáról vagy ártalmatlanul elnyelődnek a többrétegű páncélzatban.
A súlyos harci szerkezet mozgatásához szükséges hatalmas energiáról egy nagy teljesítményű reaktor gondoskodik. A tehetetlen ellenség élőereje tömegesen pusztul a mozgatható pilótafülke ágyúinak kegyetlen tüzében. A birodalmi lépegetők tűzerejükkel és mindent romba döntő tömegükkel könnyen átszakítják az ellenséges arcvonalat.
A lépegető egyben csapatszállító is, törzsében elit támadó szakaszok (kb. 40 hógárdista + a személyzet), felszíni fegyverek és rohamfelderítő siklók kapnak helyet. AT-AT lépegetők rendszerint magukkal visznek egy felderítő vagy a túlélő ellenséget vadászó antigravitációs siklóegységet. A robogók sebessége és mozgékonysága jól kiegészíti a lassan mozgó lépegetők erejét, teljessé és megsemmisítővé téve harctéri alkalmazásukat. Az AT-AT hatalmas mérete már eleve rettenettel tölti el az ellenséget. A hothi csatáig egy sereg sem volt elég elszánt szembeszállni a gyilkos lépegetők támadásával. Az AT-AT lépegetők a leghevesebben tomboló csata szívébe szállítják a rohamosztagosokat. A katonák kötelek és rámpák segítségével a lépegető oldalán egy pillanat alatt elhagyják a fedélzetet. Mire ezek a kiegészítő egységek bevetésre kerülnek, az ellenség ellenállása gyakorlatilag összeomlott, a káosz és a pusztulás közepette szinte már biztosra vehető a birodalmi győzelem.
A vastag páncélborítás túl nehézzé teszi a birodalmi lépegetőket ahhoz, hogy antigravitációs emelők cipeljék ormótlan testüket, ezért inkább az óriási lábakat alkalmazták. A meredek hegyoldalak és a mély mocsarak, ugyan útját állhatják a lépegetőnek, de az AT-AT pilótái még a rendkívül egyenetlen talajon is el tudják navigálni lépegetőiket.
A lépegető erősen páncélozott feje pilótafülkeként szolgál a két pilóta és a járműparancsnok számára. A nyakrész mozgatását gyűrűs elektromágneses rendszerek teszik lehetővé. Külső felén a jármű fegyverei találhatók. 2db közepes sugárvető és 2db II. osztályú nehéztüzérségi lézerágyú. Habár mindkét pilóta képes önállóan kezelni a teljes rendszert, a gyakorlatban egyikük a vezető, míg a másik a toronylövész szerepét tölti be. A tüzelésirányítást bármely pillanatban átveheti a járműparancsnok, aki taktikai és fotográfiai megjelenítésre alkalmas periszkópos kijelzőt használ. A két pilótát a fülke alatt a lábakba épített talajérzékelők segítik.

Az első lépcsőfok:
Kép Kép
tnomad
Haladó fórumozó
Haladó fórumozó

Re: AT-AT Walker (Star Wars)

HozzászólásSzerző: János » 2013.12.20. 16:06

Gratula a szép makett választáshoz. Kíváncsi leszek sikerül ezt is olyan szépen feltuningolnod mint az eddigi makettjeidet.
The paper modeling is always in my mind.
János
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: Gaccso » 2013.12.20. 21:37

Biztosan nagyon jót fogsz megint alkotni, kíváncsi leszek rá. Egy kérdés! Ha ez az AT-AT, akkor melyik az AT-ST?
Gaccso
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: Destyn » 2013.12.20. 22:36

Gaccso írta:Biztosan nagyon jót fogsz megint alkotni, kíváncsi leszek rá. Egy kérdés! Ha ez az AT-AT, akkor melyik az AT-ST?

A kisebbik kétlábú lépegető, ami a VI. részben is van.
Destyn
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: tnomad » 2013.12.22. 17:17

Destyn barátunk jól mondja! Az AT-ST a Jedi visszatérből lehet ismerős, az Endor erdeiben szórakoztatták vele a birodalmiak az Ewokokat. Egyébként 1-2 másodperc erejéig a Hoth-on is lehet látni ezt a kisebb kétlábú gépet.
Ma folytattam az építést. Bekerült a pilótafülkébe a hátsó fal, a nyak rész csatlakoztatásához a nyílás is kész, illetve a bal oldal külső felét kezdtem el :

Kép
tnomad
Haladó fórumozó
Haladó fórumozó

HozzászólásSzerző: tnomad » 2013.12.24. 19:26

Jól halad a lépegető feje, Az alja és a fegyverzet van vissza... :

Kép
tnomad
Haladó fórumozó
Haladó fórumozó

HozzászólásSzerző: wittman » 2013.12.24. 19:50

Ez mind szép és jó, de én dupláztam volna sok helyen ahol a makett rajzolva van a hatás durvább lenne.
wittman
Kiemelt tag
Kiemelt tag

HozzászólásSzerző: tnomad » 2013.12.24. 21:35

Bizonyára a fotó miatt lehet, hogy nem látszik, de nagyon sok helyen duplázva van. Sőt, több helyen vastagabb kartont is használtam. Csak ott nem használtam dupla réteget, vagy kivágást, ahol az eredeti modellen is szintben vannak a lemezek. Csináltam más szögből képeket, talán most jobban látszik:

Kép
tnomad
Haladó fórumozó
Haladó fórumozó

HozzászólásSzerző: János » 2013.12.25. 09:50

Szerintem jó lett, nekem tetszik. Még a srácaimnak vettem régebben egy Revell easykitt lépegetőt, azon sincs jobban kidolgozva ez a rész.
János
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: Imi » 2013.12.25. 18:01

Úgy látom, egy újabb szépség készül a kezed alatt! Eddig jól néz ki.
Imi
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: tnomad » 2013.12.26. 17:01

Újabb lépések: Készen vannak a fej két oldalán alul lévő bordázatok, valamint az alsó, lézerágyúk közötti felépítmény. Ezt teljesen újra kellett legyártani, mert ez az alkatrész az alapmodellben csak egy U alakban hajlított lap, és az alakja sem stimmelt.

Kép
tnomad
Haladó fórumozó
Haladó fórumozó

HozzászólásSzerző: tnomad » 2014.01.03. 00:51

Elkészültek a fülke lövegei.
Sokat molyoltam velük, mivel ezek is teljesen saját gyártmányok. Az alapmodellben szinte semmi használható nem volt. Az alsó nagyobb ágyúk elsőre nem sikerültek valami jól, a kukában landoltak. Csináltam újakat, amik végül felkerültek a helyükre:

Kép Kép Kép Kép
tnomad
Haladó fórumozó
Haladó fórumozó

HozzászólásSzerző: János » 2014.01.03. 09:36

Nekem nagyon tetszenek a feljavításaid, csak így tovább! (esetleg tehetnél egy kis fóliát -szélvédő gyanánt- arra a nyílásra ,ahonnét a lövészek kukkoltak kifelé)
János
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: tnomad » 2014.01.03. 09:48

Van "szélvédő", sötétített, ami szürkével nyomtatott írásvetítő fóliából készült. Az üvegezés az eredetin is belül van, vagyis ez az ablak csőszerű találmány, a képeken ezért nem látszik.
Szóval ilyen:
Kép
tnomad
Haladó fórumozó
Haladó fórumozó

HozzászólásSzerző: János » 2014.01.03. 09:51

Aha, akkor csak nem vettem észre. Elnézést kérek. No, de majd Nyitrán megnézem jobban is (remélem elhozod :) )
János
Moderátor
Moderátor

Következő

Vissza: Sci-Fi