74-Z Speeder Bike (Star Wars)

Sci-Fi

Moderátor: János

74-Z Speeder Bike (Star Wars)

HozzászólásSzerző: tnomad » 2013.10.21. 20:29

Egy kis South Park kitérő után újra Star Wars téma, mégpedig a címben szereplő robogó. Mindig is kedveltem az Endoron játszódó üldözős jeleneteket, érdekes lesz megépíteni. Rohamosztagos is lesz rajta. Ez a modell is ingyenes, a paper-replika.com-ról származik. Méretarány 1/12.
Egy rövid leírás a Wookieepedia-ról:
A 74-Z robogót az Aratech gyártotta felderítő és utas szállító feladatokra. Képes volt a 500 kilóméter per órás sebességre. A 74-Z a 74-Y katonai változata.
A könnyen manőverezhető 74-Z-ben Comlink zavaró berendezés volt. A 74-Z-t felszerelték lézerágyúval is.
Ezt a járgányt a klón háborúban használta a Galaktikus Köztársaság. A 74-Z-ket és a BARC-okat alkalmazta gyakran a Köztársaság. A 74-Z-ket a Geonosisi csatában hasnálták elöször. A Saleucamin egy Jedit öltek meg (Stass Allie) a saját katonái akik a 66-os parancsot vitték végbe. Stass Allie egy 74-Z-t vezettett mikor a katonái megölték.
A Galaktikus polgárháborúban a Birodalom és a Szövetség is alkalmazta ezeket a robogókat. Az Endoron pár Birodalmi felderítőt vett üldözőbe Luke Skywalker és Leia Organa.

Kép

Ma este el is kezdtem...
Kép Kép
tnomad
Haladó fórumozó
Haladó fórumozó

Re: 74-Z Speeder Bike (Star Wars)

HozzászólásSzerző: János » 2013.10.22. 17:57

Nagyon örülök ,hogy egy újabb gyöngyszem van készülőben nálad. De hogy ez a gyöngyszem mennyire fog csillogni, arra nagyon kíváncsi vagyok. Mindjárt lenne is néhány kérdésem. Milyen papírra nyomtattad? Esetleg fényes papírban nem gondolkodtál volna? Ezek a rohamosztagosok mindig úgy csillogtak mintha épp most polírozták volna őket.
Aztán látom hogy ahol a ragasztófüleket meghajtottad, kicsit lepergett a festék. Én biztosan levágnám a füleket, megvastagítanám , és élragasztással ragasztanám egymáshoz az elemeket.
Remélem nem veszed zokon szavaimat, csak a segítő szándék vezérel. A múltkori maketted is milyen szépen feljavítottad, csak kicsit biztatni kellett téged.
Várom a folytatást!
The paper modeling is always in my mind.
János
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: tnomad » 2013.10.22. 19:36

Sima műszaki rajlapra lett nyomtatva, egy nyomda-cégnél. A nyomtatványok minősége kitűnő, a festék réteg enyhén fénylik, de ugye itt a rohamosztagosnál pont a fehér nem fog semennyire fényleni. Ez a hiányosság megvan a C-3PO-nál is. Bizony igazad van a fényes papírt illetően, ez nem jutott eszembe. Azt hiszem nyomtattatok egy fényes változatot is.. végül is a rohamosztagos csak 3 oldal, és fekete részeihez megvan már a mattos változat. Köszi a tippet is és a biztatást is!
A festék bizony pattogzik az éles tűréseknél, de ezeket mindig javítom, többnyire vízfestékkel. Érdekes hogy a fülek levágását ajánlod, mert pont ezt tettem. A robogó alját leválasztottam a felső résztől, és a füleket is levágtam, és ahogy mondtad vastagítva lesz. Így sokkal könnyebb összerakni, és remélem az eredmény is jobb lesz, majd kiderül.
Pár apró dolgot ezen is fogok módosítani. Pl. a robogó elején azok a rések rajzolva voltak, a felső panelen lesznek kis vezérlő karok, és a gép aljára szerelt lézerágyút is próbálom javítani, stb..

Kép Kép
tnomad
Haladó fórumozó
Haladó fórumozó

HozzászólásSzerző: János » 2013.10.22. 19:54

Akkor úgy látom már egy srófra jár az agyunk, ez örömmel tölt el. Szépen indult a kezdés, remélem ilyen módon csinálod tovább is. A rohamosztagos fényes papíron telitalálat lesz. Csak vigyázz vele, mert nekem gondom volt a ragasztásával (a Hawkeye-el megjártam ), még a zselés pill ragi sem fogta meg rendesen. Volt hogy lecsiszoltam a fényezést ragasztás előtt.
János
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: Joe711 » 2013.10.22. 20:06

Látványos masina lesz ez is, mint a többi munkád !
Joe711
Kiemelt tag
Kiemelt tag

HozzászólásSzerző: Gaccso » 2013.10.22. 20:23

Kíváncsi vagyok erre a makettedre. Főleg a motoros érdekel, hogy fog majd feszíteni rajta.
Gaccso
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: tnomad » 2013.10.23. 19:14

A fényes papírra én is kíváncsi vagyok, hogy lehet ragasztani, még nem próbáltam. Megnéztem a filmen is hogy néz ki pontosan ez a robogós rohamosztagos, és nem olyan tetőtől-talpig kipolírozott fajta.
Nem sok alkatrészéhez lesz szükség fényes papírra. A sisak, mellvéd, meg pár végtag védő lemez ami fényesnek tűnik.
Ma készült két kis alkatrész ami a gép alján lesz:

Kép
tnomad
Haladó fórumozó
Haladó fórumozó

HozzászólásSzerző: Imi » 2013.10.23. 19:26

Akkor esetleg lakkozhatod is.
Imi
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: BobaFett » 2013.10.25. 11:50

fényes papírral nekem az volt a gondom, hogy a nap rettenő gyorsan kiszívta és elhalványodott. szóval csakis minőségi papírra ha már fényes, tesco gazdaságostól menekülj.
"Ma nem volt egyetlen telefonhívásom se. De holnap majd kétszer ennyi lesz !" - Al Bundy
BobaFett
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: János » 2013.10.27. 18:27

Aztán ilyen szép legyen a trooper...

Kép
János
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: tnomad » 2013.10.27. 20:31

A lakkozást még nem próbáltam, a C3-PO-val kapcsolatban is esett erről szó, de még nem próbáltam, kész modellen nem szeretnék kísérletezni. Ennél meg a néhány páncél alkatrésznél jó lesz a fényes papír megoldás. A naptól nem kell nagyon tartani, mert csak fehér alkatrészek lesznek fényes papíron, festék max a körvonalainál lesz. Papírt a nyomdában adnak, van nálunk sokféle, biztosan lesz megfelelő. Gondolom nem TESCO gazdaságos minőséget használnak... Egy régi ajándékba készült modellnél tapasztaltam ilyen borzasztó gyorsan kifakulós jelenséget, azt tintasugarassal nyomtattam. Azóta inkább elviszem az ilyesmit a nyomdába, azok eddig nem fakultak, remélem nem is fognak.
Igyekszem szépre a katonabácsit.. igérem..:)
Most itt tartok (nem túl sok, alvásra is szánok időt :)), az oldalsó légbeömlő nyílásokat is megcsinálom, valódi rések lesznek, nem csak fekete folt.
Kép
tnomad
Haladó fórumozó
Haladó fórumozó

HozzászólásSzerző: tnomad » 2013.11.02. 16:32

Hajtóművek elkészültek, elkezdtem összerakni a robogó törzsét, plusz pár apróság került fel rá.

Kép
tnomad
Haladó fórumozó
Haladó fórumozó

HozzászólásSzerző: tnomad » 2013.11.03. 18:47

Mai folytatás:
A kész nagyobb darabok és pár apró dolog (műszerpanel, hátsó rész) felkerültek, és néhány kivágott újabb alkatrész:

Kép Kép Kép
tnomad
Haladó fórumozó
Haladó fórumozó

HozzászólásSzerző: János » 2013.11.03. 19:34

Egész jól haladsz, tetszetős.
János
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: BobaFett » 2013.11.03. 21:54

Kicsit részletesebb lehetne a kivágó, de ez nem a te hibád, a lehetőségekhez képest jó lesz ez !
Kár amúgy hogy kb. minden SW makett más méretarányú.

János: Ez a kép nagyon találó volt :)
"Ma nem volt egyetlen telefonhívásom se. De holnap majd kétszer ennyi lesz !" - Al Bundy
BobaFett
Közösségi tag
Közösségi tag

Következő

Vissza: Sci-Fi