Tie Interceptor

Sci-Fi

Moderátor: János

Re: Tie Interceptor

HozzászólásSzerző: BobaFett » 2013.03.18. 21:27

János írta:Szerintem is jó lesz, amolyan pihenő makettnek kiváló.

Elsőre nekem is így tűnt, ezért is kaptam, bele. De sokkal nagyobb meló mint elsőre látszik. rengeteg apró elem, ezáltal rengeteg élfestés, szóval lehet vele szívni. jelenleg kb. 20 óra munka van benne és szerintem mégegyszer ennyi lesz (aktuális képeket mindjárt rakok).

Jó persze, ha az EVA-hoz nézzük, vagy nálam a Titanichoz, akkor tényleg kezdő makett, de semmiképpen nem mondanám gyors vagy egyszerűnek :)
"Ma nem volt egyetlen telefonhívásom se. De holnap majd kétszer ennyi lesz !" - Al Bundy
BobaFett
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: BobaFett » 2013.03.18. 21:41

Itt vannak a képek. a szárnyak tartójának kabin felöli oldalát csináltam tegnap+ma, meg néhány apróság került fel a gömbre.

Kép

Kép

Kép

Kép
"Ma nem volt egyetlen telefonhívásom se. De holnap majd kétszer ennyi lesz !" - Al Bundy
BobaFett
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: Gaccso » 2013.03.18. 21:50

Ha azt mondanád zsiguli hátsó híd lesz, én azt is elhinném róla. Nagyon szép precízen építesz!
Gaccso
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: BobaFett » 2013.03.21. 20:44

megint haladtam egy kicst, azthiszem a legszopatósabb részen vagyok túl.
A tervező ugyanis a szárnyakat úgy gondolta el, hogy 8 réteg papír van egymásra ragasztva. Nos amikor ugye ráadásul megtört felületröl van szó, nagyon nehéz úgy eltalálni hogy minden réteg pont a megfelelő helyre essen ki. ugye rétegenként más méretű elemek kellenek. Nem tudom mennyire számolt a tervező utána, vagy milyen papírvastagsággal számolt, de mindenesetre nem olyannal amivel én dolgozom. Vagy a nyomtatóm nem tökéletes méretarányban nyomtat, stb.
Szóval egy csomó elcsúszásom volt, két komplett garnitúra végezte a kukában, és ez a harmadik se tökéletes.

Kép

Kép

és itt harmadik képen látszik jól hogy mire gondolok, még igy 3. próbálkozásra is egy-egy réteg nem megfelelő méretű lett.
Kép

javaslom annak aki esetleg majd megpróbálkozik ezzel a makettal, hogy vágja föl darabokra inkább, úgy könnyebb lehet méretre igazítani a szárnyelemeket. (az hogy a felső kettő réteg beljebb van az nem hiba)
BobaFett
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: Imi » 2013.03.21. 22:14

Nekem nem tűnik veszélyesnek a hiba lehet, hogy nem is lesz a végén feltűnő, bár nem tudom, hogy kell majd ki néznie.
Imi
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: Drotmalac » 2013.03.21. 22:28

Szépen haladsz.
Szerintem sem vészes az a hiba. Persze ha téged nagyon zavar esetleg valami réskitöltővel rádolgozol és még ennyire sem látszik majd.
Drotmalac
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: BobaFett » 2013.03.21. 22:40

igen, már nem vészes, asszem igy marad. de láttátok volna az első két verziot :)
BobaFett
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: János » 2013.03.23. 17:12

Esetleg ha még van kedved javítani rajta, ajánlok egy módszert, amit én is szoktam használni ilyen esetben. Kicsit csiszold meg ezeket az éleket, hogy nagyjából egy síkba kerüljenek, majd a vastagságának megfelelő papír csíkkal lezárni az élet. Persze nem tudom a fehér papír mennyire világítana a makett színéhez képest. Ha nagyon akkor pedig vagy megfested, vagy eleve a makett színében kiprintelt csíkkal dolgozz.
The paper modeling is always in my mind.
János
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: BobaFett » 2013.03.24. 09:35

János, ismerem amit mondasz, néha énis szoktam használni. legtöbbször lustaságból nem :)
De most konkrétan nem erre gondoltam, lehet félreérthető voltam. Hanem hogy a szárny úgymond egy "U" betü. aminek ugye minden rétege más más hosszúságú kell hogy legyen, hogy ugyanott végződjön. ráadásul itt azzal is megvan spékelve hogy nem csak a végének kell ugyanott lennie. Szóval ezt volt nagyon nehéz összehozni. vagy a tervező nem tervezte ezt be rendesen, vagy másmilyen papírvastagsággal számolt, stb.
BobaFett
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: BobaFett » 2013.03.27. 19:51

Nos hétvégn volt jó sok időm, úgyhogy el is készült a mű, íme a képek:

Kép Kép

Kép Kép

Kép Kép

Kép Kép
BobaFett
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: János » 2013.03.27. 21:20

Az életbe! de jó lett! Nem is gondoltam volna hogy ennyire ütős lesz a végére. Azok a napelemek? mintha tényleg tükrös felületűek lennének. Pihenő vagy sem , nagyon szép makett lett. Kár hogy a belseje nem látszik, az is jó.
The paper modeling is always in my mind.
János
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: Imi » 2013.03.27. 21:41

Azt a bü.... Hát ez nem gyenge!! [drool] Hihetetlen, hogy egy ingyenes makettről van szó, arról nem is beszélve, milyen frankón megépítetted!! Le a kalappal!
Imi
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: BobaFett » 2013.03.27. 23:40

Thx.

igen azok elvileg napelemek, és azt direkt fényes fotopapírra nyomtattam, hogy jobban nézzen ki :)
BobaFett
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: tnomad » 2013.03.28. 07:41

Gyönyörű!!!! Minden elismerésem!
Ezt a hajót én is meg fogom építeni valamikor, ritka az ilyen szép részletes SW modell. Nagyon jó ötlet a napelemek fényes papírra történő nyomtatása! Ezt és is alkalmazni fogom... köszönet érte.
Még egyszer Gratula!!
tnomad
Haladó fórumozó
Haladó fórumozó

HozzászólásSzerző: Drotmalac » 2013.03.28. 13:55

Nagyon szép lett!
Gratulálok!
Drotmalac
Közösségi tag
Közösségi tag

ElőzőKövetkező