Bódis Péter diorámái

Dioramas

Moderátor: János

Re: Bódis Péter diorámái

HozzászólásSzerző: bodispeter88 » 2015.11.27. 11:29

Köszönöm János, igyekszem ebben a szellemben folytatni. A keréknyomokról sem feletkeztem meg, csak a fényképeken nem látszanak. A vontató lánctalpnyomaiból van inkább több, a légvédelmi ágyúból kevesebb. Elvettem a vontatót és készítettem egy közeli képet a helyén és körülötte lévő nyomokról, így már látszik is. És a repedések is látszanak. [Hello]

Kép
KépKép
bodispeter88
Fórumozó
Fórumozó

HozzászólásSzerző: Gaccso » 2015.11.28. 20:49

Amint említetted, nekem nem az az érzésem, hogy frissen épített lőállás, de az összkép mindenképp pazar.
Gaccso
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: bodispeter88 » 2015.12.13. 09:25

Sziasztok!

Elkészítettem az első kiegészítőt, méghozzá egy Karabinek wz. 29 puskát. Lényegében a német Mauser puskát alakította át a lengyel hadsereg még a harmincas években. Maga a makett 4cm hosszú. Annyira közeliek a felvételek hogy a rücskök túl mélynek tünhetnek, de a valóságba szabad szemmel nézve ezek a barázdák a fa természetes erezetét és az idő vasfogát adják.

KépKépKépKépKépKépKép
KépKép
bodispeter88
Fórumozó
Fórumozó

HozzászólásSzerző: BobaFett » 2015.12.13. 19:47

nagyon mennek neked ezek a mütyűrök !
milyen fából készült ?
"Ma nem volt egyetlen telefonhívásom se. De holnap majd kétszer ennyi lesz !" - Al Bundy
BobaFett
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: Imi » 2015.12.14. 07:32

Nagyon szép!
Imi
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: Tamás » 2015.12.14. 08:54

Jól sikerultek a puskák, talán csak annyit, hogy én nem ezustos színnel festettem vona hanem valami antracitos sotétebb festékkel.
Tamás
Haladó fórumozó
Haladó fórumozó

HozzászólásSzerző: bodispeter88 » 2015.12.14. 15:37

Köszönöm srácok! [Hello]

Ami a kérdésedet illeti BobaFett, Balsa fából készítettem. Így utólag nehéz eldönteni hogy jó választás-e, mert könnyen alakítható, viszont ez a készítés során nagyon sérülékennyé teheti. Nagyon könnyen össze lehet nyomni egy csipesszel, ami sajnos nálam meg is történt. Könnyen csiszolható ezért nagyon óvatosan kell alakítgatni. Ha viszont keményebb anyagot használok (más fafajta, papír, műanyag), akkor nehezebben formázható.
Ami a festést illeti, nagyon csalóka a fénykép. Kimondottan a fegyverek festéséhez kevert színt használtam. Gyári kivitelben lehet kapni, készletben a Tank Model Shop oldalán. A fényben változik a csillogása, erősebb fénynél szürkés-ezüstös-csillogó, sötétben pedig fémszínű, nem csillog.
KépKép
bodispeter88
Fórumozó
Fórumozó

HozzászólásSzerző: Joe711 » 2015.12.14. 20:46

Jó lett,részletes szép munka.
De engedj meg egy észrevételt: nekem a fa részek túlzottan lestrapáltnak tűnnek. De ez az én szubjektív véleményem, nem ismerem az akkori harctéri viszonyokat. Egyedül arra alapozom a kritikám, hogy a fa néhány évtizednyi használat alatt lesz ilyen hatású. Persze egy háborúban nem csak a természetes erózió eszi az anyagot...

A natúr fából a benyomódásokat (csipesz, stb) úgy lehet eltüntetni, hogy vizes szivaccsal kezeled a felületet többször. ekkor a nedvesség hatására a rostok felveszik az eredeti alakot, és eltűnik a sérülés. Ez csak akkora mélyedéseknél van így, amik a rostokat nem roncsolják.

Az ún "fém részeket" papírból csináltad?

Üdv: Józsi [Hello]
Joe711
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: bodispeter88 » 2015.12.14. 21:09

Köszönöm, Joe!

Részben igazad van. Sajnos nagyon rossz képeket töltöttem fel, ugyanis ezek a képek nagyon közelről lettek fényképezve. Úgy kb. 3-4 cm-ről. A fényképező persze teljesen kihozza a részleteket és úgy tűnhet mintha nagyon le lenne strapálva a fegyver. Ez persze nem jelenti azt hogy ezek a barázdák nincsenek ott, de szabadszemmel tekintve lényegesen jobb az összkép. A barázdákat szinte nem is lehet látni. A jövőben mindenképpen oda figyelek ezekre a dolgokra, de csak most tanulom a tömítőanyag használatát. Sajnos legfőképp a saját hibáimnak köszönhetően sok tömítésre volt szükség és nem dolgoztam el eléggé. És ugyanez igaz a benyomódásokra. A legtöbb hibát csak saját magamnak köszönhetem. Viszont ez a vizes dolog jó ötlet. [blush]
Ami a fém részeket illeti: Rézdrót, műanyag és papír keveréke, éppen melyiket volt könnyebb megformázni, illetve éppen melyik volt megfelelő méretű. [Hello]
KépKép
bodispeter88
Fórumozó
Fórumozó

HozzászólásSzerző: bodispeter88 » 2015.12.16. 12:01

A következő kiegészítő két M31 étkészlet.
Kis ismertető:
1.7 literes, olíva drapp festett, vese alakú, alumínium konstrukció. A készlet nagyjából, 15 cm magas, 16cm széles és 9 cm mély, levehető felső tetővel, amely kettős feladatot szolgált. Tányér, vagy serpenyőként funkcionált. A levehető fedél tetején egy zsanéros, visszahajtható, fogantyú volt, amely biztosítja a fedelet a csajkatest alján. Mind a felső, mind az alsó szélein egy pánt volt kialakítva, amely a szíj befűzésére szolgált.
Kép

A makett egyébként 6,4 x 6 x 3,6 mm (szélesség, magasság, mélység), tehát eléggé apró. Próbáltam mostmár jobban odafigyelni a tömítésre és eldolgozásra. Papírból készült, kivéve a nyél, ami drótból.

KépKépKépKépKépKépKép
KépKép
bodispeter88
Fórumozó
Fórumozó

HozzászólásSzerző: János » 2015.12.16. 14:34

Jók lettek. Talán én a fogantyúját tömör drótból csináltam volna, a tied nekem sodrottnak tűnik, ,de lehet hogy rosszul látom.
The paper modeling is always in my mind.
János
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: Gaccso » 2015.12.16. 19:22

Tetszetős!
Gaccso
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: bodispeter88 » 2016.05.09. 12:47

Sziasztok!

Elég régen jelentkeztem, sajnos a munka nem tette lehetővé hogy foglalkozzak a kis hobbymmal. De most talán úgy néz ki hogy ennek az időszaknak is vége szakad egyszer. Folytattam a kis diorámám építését egy benzines hordóval és néhány C 219 típusú lőszeres ládával. Mind a kettő saját tervezés, elég sokat kellett böngészni a neten a lőszeres ládák után mire végül is összeállt és sajnos sikerült is elterveznem a ládákat. Nem feltűnő jelenség, de picit bosszús vagyok különösen hogy mennyit dolgoztam vele. Már kész állapotba vettem észre hogy az egymással szemközti oldalak "mintázata" a valóságban átellenben helyezkednek el, én pedig párhuzamosan terveztem meg őket. Tehát például a valóságban a fogantyúk átellenben vannak és nem ugyanott, mint nálam. Hát igen elég nehéz lenne cipelni, ha egyoldalra billenne a súly. Ugyanez igaz a fogyantyúk nélküli oldalakra is. [blush]

De most akkor néhány kép. Az üres ládákba lőszerek és üres hüvelyek lesznek belerakva.

KépKépKépKépKép
KépKépKép
KépKép
bodispeter88
Fórumozó
Fórumozó

HozzászólásSzerző: János » 2016.05.09. 15:29

Nagyon szépek lettek a ládák, szemrevalók. A fogantyúkat , ha nem mondod , nem is vettük volna észre hogy nem jó helyen vannak. A hordók is szépek, bár az oldalukon lévő két bordát nem értem egészen, miért valami cérnából készítetted, Ez valami lengyel sajátosság?
The paper modeling is always in my mind.
János
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: Gaccso » 2016.05.09. 16:55

Nagyon jól néznek ki, a színük is élethű. A hordó nekem sem egyértelmű!
Gaccso
Moderátor
Moderátor

ElőzőKövetkező

Vissza: Dioráma