Kikötő az 1800-as évek második feléből

Dioramas

Moderátor: János

Re: Kikötő az 1800-as évek második feléből

HozzászólásSzerző: Joe711 » 2017.02.04. 20:47

@Drotmalac: Köszi !

Nagyjából elkészült ez a városrész is, illetve a móló még hátravan.
Csináltam néhány kinti képet, de nem igazán sikerültek ezért kicsit korrigáltam őket.

Emlékeztetőül: ezzel a kikötőrészlettel egy amolyan "boldog békeidős" hangulatot szeretnék megvalósítani, ahol a teher és hadikikötőtől érkező a hídon átkelve egy kisváros nyüzsgésébe találja magát. A csatornán érkező bárkákból a piacot látják el a friss zöldséggel. Ennek az árunak egy részét fogatokon viszik a város többi részébe, illetve a kikötő hajók is ebből töltik fel készleteiket. A világítótorony tövében működő révkapitányság egyben szállóként és étteremként is funkcionál, és szerves egységet képez a mólóval.
Ennek a benépesítése a következő feladat...

Kép,Kép,Kép,Kép,Kép,Kép,Kép,Kép,Kép,Kép,Kép,Kép
Joe711
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: Gaccso » 2017.02.04. 21:01

Szépen életre kelt a dolog. Én egy pecázó embert hiányolok a képekről, de ha jól emlékszem, az a kikötő másik részén van. És még egy megjegyzés, akkoriban Magyarországon még baloldali közlekedés volt.
Gaccso
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: Drotmalac » 2017.02.05. 11:07

Meseszép

És így a leírásod elolvasásán felbuzdulva visszakeresgéltem a régi összeállított képeket, érdemes, végigszaladni, hogy honnan is indult ez a hatalmas alkotás és időben lekövetni hogyan fejlődött.
Azért remélem hamarosan lesz időd és lehetőséged ismét összeállítani az egészet és jól lefotózgatni nekünk :)

A "boldog békeidős" mondatod, ráébresztett, mi az amit mindig is hiányoltam a kikötődből, de nem jöttem rá mi az:
Vitorlások, egészem pontosan a gazdagok ekkoriban elterjedő játékszerei, a kifejezetten szórakozásra, kikapcsolódásra épült jachtok.
Drotmalac
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: Tamás » 2017.02.06. 10:16

Ez egyszeruen gyonyoru, minden elismerésem!
Tamás
Haladó fórumozó
Haladó fórumozó

HozzászólásSzerző: János » 2017.02.06. 16:05

Nagyon ötletes, ehhez szép megvalósítás, kellemes hangulatú a látvány! Gratula!
The paper modeling is always in my mind.
János
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: Joe711 » 2017.02.07. 22:25

Köszi srácok !

@Gaccso: kösz az észrevételt, a hídon lévő fogatot áthelyezem mindenképp [blush]
@Drotmalac: a vitorlás tervben van, konkrétan a Gunnar Sillén-féle Isolda: http://www.bildrum.se/strom.htm persze kicsit tuningolva...De a yacht is érdekes téma, meglátjuk. Létjogosultsága mindenképp van.

Utólag annyit, hogy városrész kialakításához rengeteg képet gyűjtöttem, ezek alapján (is) dolgoztam. igyekeztem nem másolni, hanem szerves egységgé összeállítani a részegységeket.

Kép,Kép,Kép,Kép

A hajóállomás is hasonló koncepcióban készül, az eredeti méreteket kicsit megváltoztattam hogy a mólóhoz igazodjon. A képeket a netről gyűjtöttem, illetve néhányat autóból fényképeztem. Ezek a alapján a megszokott paint segítségével kezdtem a rajzolást. A főbb méretek meghatározása után nyomtattam, és összeállítottam a tömböt az összhatás miatt. Ezután nyújtottam kicsit az épületet az eredetinek megfelelően, és elkezdtem a rajzolgatást. Gyakorlatilag a negyedét kell az épületnek megrajzolni, és tükrözhetem.
Az eredeti épület szépsége és strapabírása is megfogott, ahogy a képeken is láthatjátok elég extrém dolgokat kell kibírnia...

Kép,Kép,Kép,Kép,Kép,Kép,Kép,Kép,Kép,Kép
adult image sharing
Joe711
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: Drotmalac » 2017.02.08. 09:51

Jól néz ki
Tényleg öröm látni ahogy összegyűjtöd a szükséges részleteket.
Igazi régimódi gyüjtőmunka.
Az Isolda nagyon mutatós kis vitrolás, kis tuningolással igazi ékköve lesz a kikötőnek. Ám maga a cikk is nagyon érdekes, főképpen, hogy iskolai feladatként építik a svéd gyerekek a papírvitorlásokat, megjegyezném egész pofásan sikerült kis maketteket hoztak össze.

Ami a jachtokat illeti, érdekes és akkoriban kifejezetten színes téma, mivel mára ezen a téren a sok kísérlet és tervezés eredményeképpen eléggé egységes vitorlások alakultak ki, viszont akkoriban még színesebb volt a paletta, így sokminden belefér, ekkoriban szép klipperszerű orrok divatosak voltak, de a kerekorrú hagyományosabb Yachtok is elterjedtek voltak még, valamint megjelentek az első mai szemmel is modern kinézetű nyúlánk hajók, a kötélzet, vitorlázat is változatos volt, nem kizárólag a bermuda dominált, mint manapság...
Drotmalac
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: Joe711 » 2017.02.15. 23:47

@ Drotmalac: köszi, vitorlások mindenképp lesznek a kikötőben. Mindenképp szinesíteni fogják az összképet, ezt a kort valóban a sokféleség jellemezte.

Közben elkészült a kivágó, egyenlőre textúra nélkül. Lehet hogy így is marad, mert a sok apró részlet miatt a teljes festés mindenképp indokolt.
Kinyomtattam 230 grammos papírra, és kiszikéztem az elemek jó részét.

Kép,Kép
Joe711
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: Joe711 » 2017.02.17. 22:12

Megkezdtem az összeépítést, természetesen kijöttek a hibák.
Túl vastag papírra nyomtattam, mert féltem hogy nem lesz tartása az épületnek. Pedig pont jó lett volna a sima műszaki rajzlap, ez még jól szikézhető és lyukasztható. És mivel a homlokzat nagy részén duplán van, így a merevséggel sem lett volna baj. A vastagabb papír miatt nem tudtam olyan pontosan dolgozni, 0,5 mm-es eltérések vannak. Igazából összhatásra nem nagyon látszik, de a képek tízszeres nagyításánál már nagyon bosszantott. Ha a lefestem a homlokzatot és eltűnnek a nyomtatott vonalak, akkor remélem jobb lesz.
A másik probléma az,hogy némelyik oszlop eltér a függőlegestől. Ez szintén nem látszott ragasztásnál, de a nagyítás ezt is kihozta.festés előtt megpróbálom ezt is korrigálni.
Viszonyításként: én az utolsó képet a 19-es monitoron kb másfélszeres nagyításban látom.

Kép,Kép,Kép,Kép,Kép,Kép,Kép
,image upload
Joe711
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: Gaccso » 2017.02.19. 11:13

Így ránézésre nekem nem tűnik vészesnek, de a festés előhozhatja, és fel is nagyíthatja a hibákat.
Gaccso
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: Joe711 » 2017.02.19. 23:02

Festettem a hétvégén, két rétegben. Előtte kicsit korrigáltam az oszlopokat.
A nagyításnál látszik, hogy felület kicsit rücskös lett. Hagyom a festéket rendesen megszáradni, átcsiszolom és ezután még egyszer rámegyek, kicsit eltérő színnel, félig-meddig csak szárazecsetelve.

Kép,Kép
Joe711
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: BobaFett » 2017.02.20. 21:00

Szép munka!
Fel sem tünt eddig hogy ennek az épületnek ilyen lapos teteje van.
"Ma nem volt egyetlen telefonhívásom se. De holnap majd kétszer ennyi lesz !" - Al Bundy
BobaFett
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: Joe711 » 2017.03.13. 23:21

@BobaFett: pedig gondolom te is elmész előtte néhányszor...

Közben elkészült a kivágó a móló kiegészítőiről. A figurákat "átvettem" a http://www.kallboys.de/mondorfer-bastelboegen# oldalról, természetesen ezer köszönet az alkotóknak!
Azért ezeket a figurákat választottam, mert jól eltalált karakterek, kíváncsi vagyok hogy mennyire sikerül életre keltenem őket.
A rajzolás után kicsinyítettem, persze sok részlet eltűnt mire kinyomtattam, de ezt már megszoktam. Az 1/250 -es lépték ilyen. Először a padok készültek el, aztán a menetrend, és végül a járódeszkákat is elkészítettem,többféle méretben.

Kép,Kép,Kép
,photo uploader
Joe711
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: Gaccso » 2017.03.14. 21:03

Látom minden részletre gondolsz, nem hagysz ki semmi apróságot.
Gaccso
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: Joe711 » 2017.04.17. 14:04

@Gaccso: kezdek a kikötővel a célegyenesbe érni, az utolsó mólószakaszt végképp nem akarom összecsapni...
Az elmúlt hónapban megkoptattam a hajóállomás környékét, az eredeti burkolathoz képest egy reálisabb felületet alakítottam ki. További kiegészítők készültek, a következő lépés a benépesítés lesz.

Kép,Kép,Kép,Kép,Kép,Kép,Kép
,image hosting
Joe711
Közösségi tag
Közösségi tag

ElőzőKövetkező

Vissza: Dioráma