Kikötő az 1800-as évek második feléből

Dioramas

Moderátor: János

Re: Kikötő az 1800-as évek második feléből

HozzászólásSzerző: Joe711 » 2016.02.01. 23:08

Gaccso írta:A hídra való fel és lehajtásnál kellene szerintem egy kicsit elsimítani a találkozást. Így eléggé szögletes, és nagyot zöttyenne ott minden. Egyébként nagyon passzol a híd a képbe, jó lett.

Gaccso kolléga kb három évvel ezelőtti felvetése jogos, dolgozom a megoldáson... hahaha

De komolyan: a régi "átmenet" leküzdése egy rali világbajnoknak is becsületére vált volna, semmiképp sem hagyhattam úgy. Teljesen új hidat nem akartam építeni, átalakítással teszem járhatóvá a műtárgyat.
Először a korlátelemek egy részének a visszabontásával és a hosszanti gerendázat egyenesítésével a híd végeinek az ívét változtattam meg. Ettől viszont a híd "belépő része" emelkedett el a mólóktól kb 4 mm-t. ezután megtoldottam a mellvédeket, és egy kerekítéssel enyhítettem a formán, illetve csökkentettem a balesetveszélyt, mivel így már nem tud egy megbokrosodott ló sem a mellvéd élének futni.Következő lépésként egy rámpával hidaltam át a két pont közti különbséget.
Ezt követően macskaköveztem az új mólórészt, kísérleti jelleggel. Megtartottam a tesztüzemet is , az öregek kipróbálták a szekerekkel, és azt mondták, hogy így már kényelmesen járható az útszakasz. Most azt kell eldöntenem hogy az új mellvédeket mivel burkoljam, illetve a járdák eldolgozások és a festések jönnek.
Kép,Kép,Kép,Kép,Kép,Kép,Kép,Kép,Kép
Joe711
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: Imi » 2016.02.02. 08:36

Szerintem kőburkolat illene rá, vagy inkább rendes kőfalazat termés- vagy faragott kőből, esetleg valamilyen díszítéssel, pl. kőláb a végein, esetleg kandeláber, vagy valami ilyesmi. Minden esetre ez egy ésszerű infrastruktúra fejlesztés volt, biztos jól esik az ott dolgozóknak, hogy megkönnyíted a mindennapjaikat :)
Imi
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: akkokoko » 2016.02.09. 10:31

:O [woot] [drool] ... Ennyi.... [thumbsup]

Másik kikötő? Kicsit nagyobb és könnyített formában?

http://www.agesofsail.com/ecommerce/paper-kits/laser-cut-models.html
akkokoko
Haladó fórumozó
Haladó fórumozó

HozzászólásSzerző: Joe711 » 2016.02.21. 12:12

Köszi srácok !

akkokoko: jó kis link, köszi a megosztást! Már körülnéztem náluk, de kimeríthetetlen a téma. Új kikötő nincs tervben, ezt szeretném idén befejezni...

A folytatás:
Mindenképp oldani akartam a kopárságot, és a szürkés hatást amit az út és az épületek árasztanak. Ezért készítettem fákat, egy számomra teljesen új módszer szerint.
Még régebben beszereztem a kellékeket, csak a kialakítás módja volt kérdéses.
Az ágak a bal oldalon látható nem is tudom miből lettek kialakítva, ez drótra ragasztottam a törzsnél pedig vastagítottam szintén ebből az anyagból. Az ágak rugalmasságát a pillanatragasztó bevonat megszüntette, így alakult ki az ágak rendszere. erre került ragasztó, majd megforgattam a lombnak szánt anyagba.
A hibát ott követtem el, hogy a lomb előtt nem festettem , utólag pedig nagyon nehéz volt, és nem is lett tökéletes.
Az eredmény:

Kép,Kép,Kép,Kép,Kép,Kép,Kép,Kép,Kép,Kép
Joe711
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: akkokoko » 2016.02.21. 13:25

Joe711 írta:Az ágak a bal oldalon látható nem is tudom miből lettek kialakítva, ez drótra ragasztottam a törzsnél pedig vastagítottam szintén ebből az anyagból.

Az a valami izlandi zúzmó. :-) A makettezők -ugye- pont ilyesmire használják. Csak inkább ágakat, bokrokat készítenek. Igaz, ebben a léptékben pont méretes.
Nem próbálod ki inkább a hagyományos (Battka féle) módszert? Ebben a méretarányban sokat nem kell hajtogatni. A lombot inkább másfajta szóróanyaggal készíteném, nem ezzel a szivacsossal. Pl: NOCH 7144 Lombozat. (Persze ha méretarányos...)

Mindezek ellenére természetesen nem fikázódni akartam! Így is tetszenek, csak már megszoktam azt a módszert, és bármi más furcsa... [rolleyes]

Egyébként mivel rögzíted a lombot? Beleforgatás helyett javasolnám inkább a szórást.
akkokoko
Haladó fórumozó
Haladó fórumozó

HozzászólásSzerző: János » 2016.02.21. 14:18

Jók ezek a fák , nekem tetszenek. Pár helyen viszont tényleg látszanak az "ágak" barnaságai, talán ezen lehetne javítani pár felragasztott lomb darabbal.
The paper modeling is always in my mind.
János
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: Joe711 » 2016.02.21. 15:11

akkokoko írta:
Joe711 írta:Az ágak a bal oldalon látható nem is tudom miből lettek kialakítva, ez drótra ragasztottam a törzsnél pedig vastagítottam szintén ebből az anyagból.

Az a valami izlandi zúzmó. :-) A makettezők -ugye- pont ilyesmire használják. Csak inkább ágakat, bokrokat készítenek. Igaz, ebben a léptékben pont méretes.
Nem próbálod ki inkább a hagyományos (Battka féle) módszert? Ebben a méretarányban sokat nem kell hajtogatni. A lombot inkább másfajta szóróanyaggal készíteném, nem ezzel a szivacsossal. Pl: NOCH 7144 Lombozat. (Persze ha méretarányos...)

Mindezek ellenére természetesen nem fikázódni akartam! Így is tetszenek, csak már megszoktam azt a módszert, és bármi más furcsa... [rolleyes]

Egyébként mivel rögzíted a lombot? Beleforgatás helyett javasolnám inkább a szórást.

Köszi az infót, és az építő kritikát is ! Eddig fogalmam sem volt erről az anyagról. A "BaTTka módszer"-ről hallottam, de szégyen gyalázat, nem ismerem. A fórumon fent van, csak rosszul kerestem?
Az általad ajánlott szóróanyag túl nagy, eddig ez a szivacsos cucc a leginkább élethű.

Úgy ragasztottam, hogy egy lapra kiöntöttem pillanatragasztót, ebbe "tunkoltam" bele az ágakat. ezután forgattam meg a lombanyagban. Elsőre valóban sűrű lett a lombozat, ezért utána nem forgattam, csak nagyon óvatosan. Kipróbáltam azt is, hogy kiszórtam az anyagot és így nyomtam bele a fát, illetve az általad is javasolt szórást is alkalmaztam, ez volt a legszebb hatású, csak a legritkásabb is.
Az biztos, hogy a módszert még finomítani fogom, illetve -ahogy János is írta- a lombot is utólag sűrítem valamilyen módszerrel.
Joe711
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: Gaccso » 2016.02.21. 18:43

Nekem nagyon tetszik az összkép. Egyedül az udvaron, a betonból kinőtt fák adnak furcsa hatást. A világítótorony környéke, viszont életre kelt!
Gaccso
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: BobaFett » 2016.02.21. 19:46

Jól sikerült ez a része is! Kicsit lombosabb azért lehetne 1-2 fa szerintem. Illetve nekem a világítótorony színe annyira nem jön be, túl rikító lett. Aztán lehet épp ilyennek kell lennie :)
"Ma nem volt egyetlen telefonhívásom se. De holnap majd kétszer ennyi lesz !" - Al Bundy
BobaFett
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: Tamás » 2016.02.23. 10:35

A fák szerintem jól sikerultek, oszi színezésuek a levelek, tehát lehet ritkább, ha a fák alá is teszel egy pár lehullott levélimitációt. A kozépso sor jobb oldali képe engem levett a lábamról.
Tamás
Haladó fórumozó
Haladó fórumozó

HozzászólásSzerző: Joe711 » 2016.09.19. 19:59

Sziasztok !

A nyári hónapokban is sikerült kicsit haladnom.
Az emberek első csoportja és a lovak elkészültek, most pedig a lovaskocsik készülnek.
A két hintó már majdnem kész, bár a festésüket még be kell fejeznem.

Kép Kép Kép
[url=http://postimage.org/]
Közben a postimage is alaposan megváltozott, csak kapkodom a fejem...
Üdv: Józsi
Joe711
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: Tamás » 2016.09.20. 07:02

Szia,
egy turelmes embernek tartom magam, de nem biztos hogy ezt utánad csinálnám. [thumbup]
Tamás
Haladó fórumozó
Haladó fórumozó

HozzászólásSzerző: Lacc » 2016.09.21. 10:59

Nagyon jól néznek ki! A lovak hogy készültek?Nagyon szép formájuk van!
Lacc
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Joe711 » 2016.11.13. 17:21

Tamás, Lacc: köszi !

@lacc: a lovak készítéséről már írtam a topik elején, ott részletesen megtalálod valahol 2013-2014 környékén... [biggrin]

Közben elkészültek az újabb szekerek, a hozzájuk tartozó vezetővel együtt.
valahogy megint rákaptam a makettolásra, úgyhogy egy lendülettel befejezem az embereket is.

Kép,Kép,Kép,Kép,post a picture

Üdv: Józsi
Joe711
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: János » 2016.11.13. 18:58

Nagyon jók lettek a fogatok! Na és az emberek is természetesen.
The paper modeling is always in my mind.
János
Moderátor
Moderátor

ElőzőKövetkező

Vissza: Dioráma