Kikötő az 1800-as évek második feléből

Dioramas

Moderátor: János

Re: Kikötő az 1800-as évek második feléből

HozzászólásSzerző: Joe711 » 2020.09.27. 20:09

Sziasztok,

@Akkokoko,Bobafett: valóban egyszerűbb lett volna pl. XPS lapból csinálni, de szerettem volna ezt a részt is papírból elkészíteni.
Kicsit kísérleteztem is, ennek eredményét láthatjátok a képeken. Az előző posztnál egy elnagyolt papírborítást láttatok, „valahogyan odakerült” kövekkel. Mindkét anyagnak megvan az előnye, de egy számomra új technikával hoztam összhangba őket:

Normál A4-es, 80 grammos papírt nagyon összegyűrtem, majd kissé kiterítettem. Ezután szabálytalan alakúra tépkedtem, és megkentem sima fehér faragasztóval az egyik felét. Mindezt óvatosan,hogy a gyűrődések megmaradjanak. Az így kialakított darabkákkal borítottam a papírt, és a kövek egy részét is. A módszer előnye, hogy felhelyezés után nagyon jól alakítható volt az anyag. Nem kapkodtam, tavasszal és nyáron alakítgattam ki a végleges formát. Ezután parafa reszeléket készítettem, bizonyos részeket bekentem ragasztóval és beleszórtam a reszeléket. Csiszolással finomabb port kaptam,ezt is szórtam,persze óvatosan.
Így kialakult egy viszonylag tagolt felület, ezt festem és kap a végén bokrokat, fákat is.

Így -méretében- a kikötőm egyik végéhez értem, ez egy tengerre néző sziklás szirtet fog ábrázolni.

Közben a másik végét is elkezdtem kialakítani, mert nem hagyott nyugodni az, hogy a raktár hátsó ajtajai közvetlenül a vízre nyílnak, továbbá a ház udvara is elég befejezetlen volt.

És ha már nekiálltam, akkor meglejtettem a partot, így lett a diorámának egy olyan része ami természetes lejtéssel fut a tengerbe.

Ezen a részen egy kisebb épület talapzata is megtalálható, továbbá egy csónakkikötőt is kialakítok.

A benépesítésén még gondolkodom, kellene vagy ötven ember, meg vagy öt-tíz szekér….

De közben már nagyon építenék hajót is…

Kép,Kép,Kép,Kép,Kép,Kép,Kép,Kép,Kép,Kép
Joe711
Kiemelt tag
Kiemelt tag

HozzászólásSzerző: Gaccso » 2020.09.29. 16:54

Nekem tetszik ez a sziklás megoldás.
Gaccso
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: Joe711 » 2020.10.03. 21:58

Folytattam a munkát, a parafás reszelékkel fimomítottam az összképet.
Ezután megkezdtem a festést, akrillal. Ettől féltem, de aztán kezdett kialakulni. Szinte minden technikát használtam: a fű festése, a sziklák élének a szárazecsetelése, a parafa őrleménynél bemosás. Ezt még különböző pasztellreszelékkel árnyaltam is. Persze ezt nem lehet egyszerre megcsinálni, nem is volt célom. Az elkövetkezendő napokban még finomítani fogom a színeket.

Kép,Kép,Kép,Kép,Kép,Kép,Kép,Kép,Kép
Joe711
Kiemelt tag
Kiemelt tag

HozzászólásSzerző: Gaccso » 2020.10.07. 17:27

Nagyon élethű lett.
Gaccso
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: Joe711 » 2020.10.10. 23:40

Köszi Gaccso kolléga !

Közben elkészült a növényzet, és hozzáigazítottam a meglévő modult is . Ez annyit jelentett,hogy a nyugati kazánház mögötti kopár területen is kertészkedtem, és egy fát is kapott.

Az építés szempontjából a kikötő egyik végéhez értem. Bővítés, benépesítés egyenlőre nem lesz, de azért még finomítani fogom a későbbiekben. És persze az üres területre egy épület fog kerülni a későbbiekben, de ezt még meg kell rajzolnom, és el kell készítenem...
Jó pár dolgot kipróbáltam ezen a részen. Az elején féltem egy kicsit a megvalósítástól, azért is fejeztem be előbb ezt a részt. Az eddigiekkel elégedett vagyok, hasonló stílusban a világítótorony sziklái következnek.

Kép,Kép,Kép,Kép,Kép,Kép,Kép
Joe711
Kiemelt tag
Kiemelt tag

HozzászólásSzerző: Gaccso » 2020.10.12. 19:37

Ha összeállítod elfér még a napapaliban? Nehogy a végén új lakás kelljen! [biggrin]
Gaccso
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: Joe711 » 2020.10.12. 21:19

Gaccso írta:Ha összeállítod elfér még a napapaliban? Nehogy a végén új lakás kelljen! [biggrin]

Összeállítva komoly méretű darab...Ezzel a hozzáépítéssel elértem -ha nem is a lehetőségeimnek- de a szabvány 150 cm-es rétegelt lemez határait. Az lesz ugyanis az alapja a diorámának,arra fogom ragasztani a tengert, és kap majd egy szép szegélyt is. A felépítmény továbbra is polcon lesz, az alap pedig? Még én sem tudom... De a pormentes tárolást meg kell oldanom valahogy [rolleyes]
Joe711
Kiemelt tag
Kiemelt tag

HozzászólásSzerző: Joe711 » 2020.10.17. 22:51

Nekiálltam a "nagy szikla" kipofozásának is.

Először ezt is lefestettem fehérre, és többféle szemcseméretű parafareszelékkel megszórtam. Ugyanezt tettem az úttal is, de oda csak a legfinomabb,sziszolással készült por ment. ezután a "durvább" helyeken faragasztóba, a finomabb felületeknélpedig CA ragasztóba szórtam még a cuccból. Száradás után festettem. Mág árnyalni fogom (bemosás,szárazecsetelés),és megszórom pasztellel is.

A feltöltött képeket elnézve az oldalsó, nagyobb felületen elment volna még sokkal több tagolás, túl homogénnek tűnik... Lehet hogy a növényzet megoldja :S Az is bekever,hogy a monitoron alapra nagyításban látom...

Kép,Kép,Kép,Kép,Kép,Kép,Kép
Joe711
Kiemelt tag
Kiemelt tag

Előző

Vissza: Dioráma