Bedzin, GPM

Buildings

Moderátor: Gaccso

Bedzin, GPM

HozzászólásSzerző: Krisztián » 2014.11.06. 08:53

Hátakkor építek én is egy kicsit [Hello]
A Bedzin várerőd elődje a 11. században felépült faerőd. A leírás szerint fontos szerepet töltött be a lengyel majd a lengyel-litván unióban. A 14 századig használták aktívan, majd tűz és nagy esőzések áldozata lett.
„Időnként felújították, de a viharos és gyakori lengyel határmozgásoknak köszönhetően jelentősége idővel csökken. 1825-re gyakorlatilag szétmállott és amikor egy kieső kődarab ráesett egy járókelőre, elrendelték a lebontását. Viszont a határozat végrehajtása előtt műemlékké nyilvánították (!?!)” (A hivatal mindenütt hivatal - szerző megjegyzése )
Az 1950-es években kezdték el az újjáépítését ma pedig múzeumként szolgál. (A Wikipédia alapján foglaltam össze)
Más futó projekt mellett nem tudtam ellenállni, ennek a csinos kis erődnek. Amikor először a kezembe vettem kissé idegennek tűnt a grafikája, hiszen nem a Vyškovski-vonalat követi, hanem mintha a valódi épületet fotózták volna körbe és azt vitték papírra. Kétségtelenül valósághű. Csak a domborzatos minta hiányzik róla. De az építés során megkedveltem, és most nagy összhangban dolgozunk: én vágom, a papír meg szépen megadja magát…
Amint a mellékelt képekből látszik, eléggé összetett a szerkezete. A lapok telis-tele vannak alkatrészekkel. Semmiképp sem elnagyolt valamiről van szó. 10 A4-es lap alkatész, 3 oldalnyi borda és egy dupla oldalon terpeszkedik az alap.
Kétségtelen előnye, hogy az építőköveket utánzó szemcsés külső nyilván jobban elrejti a ragasztási sávokat.
Tehát, már meg is van a torony felső része. Láthatjátok a torony kilátóját is formázó korongot. Nem sikerült elég hosszú csíkot szerkeszteni hozzá, s bár nem is nagyon látszana a végén, azért csak lecsiszoltam belőle annyit, hogy elég legyen.
A tornyon körbefutó kődíszsort egyszerűsítve ragasztottam fel, elvben minden nyíláshoz tartozik egy alakrahajlított takarólemez. Aztán némi gondolkodás után rájöttem, hogy teljesen fölösleges betenni, hisz alulról szinte nem is látszik. Ahhoz meg elég macerás, hogy tulajdonképpen a semminek csináljam. Így nemes egyszerűséggel - kihagytam.

Kép,Kép,Kép,Kép,Kép

Kép,Kép,Kép,Kép,Kép,Kép
krisztián
A jó makettező összeragaszt mindenféle makettet, még a legrosszabb tervező munkáját is.
A jó tervező olyan makettet tervez, melyet minden makettező össze tud ragasztani. Még a legrosszabb is.
Krisztián
Fórumozó
Fórumozó

Re: Bedzin, GPM

HozzászólásSzerző: Krisztián » 2014.11.06. 08:54

A második, sorozat már az akveduktról szól. Aranyos kis darab, csak a tervező nem találta megfelelő helyét a kész épületnél, így csak úgy kilóg. Alatta mégcsak egy kis vízeret sem "dizájnolt", vagy valamit. Ezt majd meg kell oldanom a kész környezetben. (majdnem) Mindenütt alákartonoztam, hogy a falaknak rendes tartásuk legyen. Amúgy ez az egész épületre igaz.

Kép,Kép,Kép,Kép,Kép
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Krisztián 2014.11.06. 09:02-kor.
krisztián
A jó makettező összeragaszt mindenféle makettet, még a legrosszabb tervező munkáját is.
A jó tervező olyan makettet tervez, melyet minden makettező össze tud ragasztani. Még a legrosszabb is.
Krisztián
Fórumozó
Fórumozó

HozzászólásSzerző: Krisztián » 2014.11.06. 08:55

A harmadik rész a főépülethez kapcsolódik. Szépen, pontosan megtervezett. Az ablakok térbeli illúziója is nagyon jó.
Szerencsére, ez olyan kivágó, ahol választható : meghagyom a nyílásokat síknyomtatottan vagy kivágom és valódibb térbeli élményt nyújtok. Hát én vegyesen láttam neki. Van ami csak sík de van amit úgy vágtam ki. Látjátok azt a nagyot el is szúrtam mert dupla kartonra ragasztottam, s ez túl sok. Nem kellett volna.
Kifejezetten neheztelek a tervezőre, amiért az épület hajlított egyik falát két darabra osztotta. Én meg összeragasztottam, de a görbületnek köszönhetően az illesztés kissé kinyílt. Ezt nemigen lehet eldolgozni, így marad. :-(((

Kép,Kép,Kép
krisztián
Krisztián
Fórumozó
Fórumozó

HozzászólásSzerző: Tamás » 2014.11.06. 10:07

Ez érdekes lesz. A textúrája szerintem fotózva van, még az ablakok is úgy néznek ki.
Tamás
Haladó fórumozó
Haladó fórumozó

HozzászólásSzerző: wittman » 2014.11.06. 10:39

Szép lesz, kár, hogy az ablakok nincsenek reliefben
wittman
Kiemelt tag
Kiemelt tag

HozzászólásSzerző: Gaccso » 2014.11.06. 20:49

Nagyon szép ez a kivágó, biztosan jól mutat majd készen.
Gaccso
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: Gaccso » 2014.11.06. 20:50

wittman írta:Szép lesz, kár, hogy az ablakok nincsenek reliefben

Az mit jelent? [blush]
Gaccso
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: János » 2014.11.06. 20:58

A relief (dombormű) azt jelenti hogy a síkból kiugró rész, felület. Nem igazán értem minek kéne itt kiugrani a fal síkjából? Éppen hogy befelé van bemélyítve az ablak mélyedés. Ez így jó, és megfelel az eredetinek.
The paper modeling is always in my mind.
János
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: wittman » 2014.11.06. 21:13

Igen kiugró vagy beugró vagyis az ablakok nincsenek kidolgozva élethűen. Ettől eltekintve, szép munka!
wittman
Kiemelt tag
Kiemelt tag

HozzászólásSzerző: János » 2014.11.06. 21:17

Éppen ezt magyarázta Krisztián, hogy megcsinálta ezeket a bemélyedéseket. Túlnyomórészt.
The paper modeling is always in my mind.
János
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: Joe711 » 2014.11.06. 21:58

Tényleg nagyon részletes textúra, nagyon jól néz ki .
Joe711
Kiemelt tag
Kiemelt tag

HozzászólásSzerző: wittman » 2014.11.07. 08:34

Bocsánat nem figyeltem, visszavonom megjegyzésem, elnézést Krisztián!
wittman
Kiemelt tag
Kiemelt tag

HozzászólásSzerző: Krisztián » 2014.11.07. 15:14

Semmi gond! El vagy nézve. ;)

.... az éjszaka kinőttek a falak,
.... aztán kis derékszöggel ki kellett őket támasztani

Kép,Kép,Kép
krisztián
Krisztián
Fórumozó
Fórumozó

HozzászólásSzerző: Wunderland » 2014.11.11. 22:57

Hű de jó kis erőd és hűű de jól alakul! ["]
Wunderland
Újonc
Újonc

HozzászólásSzerző: Gabes » 2014.11.12. 11:47

Szép építés, jól fog ez kinézni, nagyon!

-G-
VISIT MY WEBSITE PLEASE
http://www.ppmodels.com
Gabes
Moderátor
Moderátor

Vissza: Épületek