K-141 KURSK ( Fly Model 142) 1:100

Watercrafts

Moderátor: Gaccso

Re: K-141 KURSK ( Fly Model 142) 1:100

HozzászólásSzerző: BobaFett » 2016.04.04. 20:54

Krisztián írta:Szia Boba,
amikor először olvastam a méretét nem is fogtam fel, csak amikor egyszer később otthon megnéztem, "hogyan mutatna"... nos, überbrutál ez a másfél méter. Inkább eltekintettem tőle.
Jól fog mutatni a "Titáni" mellet s az eleje meg a hátulja is ki fog lógni kissé mögüle.
Sok sikert a nem éppen bébiszivarhoz!

Thx, a biztatást! Egyébként sajnos a Titanic közelébe nem fog elférni, ahhoz ki kéne dobnom egy szekrényt :) De majdcsak találok neki egy mutatós helyet.

Most amúgy a gletteléssel vagyok elfoglalva. Kikpróbáltam egy (számomra) újfajta kétkomponensű glettet. Ami nem is igazi glett, polyester alapú és irtó keményre köt, irtó gyorsan. Nem könnyű csiszolni, ahova az ember túl sokat rakott, ott bosszankodás lesz a vége

http://www.mestervagyok.hu/body-fine-ketkomponensu-finom-spatulya-kitt-fem-es-fahibak-kijavitasara-feher-AL0070.html/hun/
"Ma nem volt egyetlen telefonhívásom se. De holnap majd kétszer ennyi lesz !" - Al Bundy
BobaFett
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: Joe711 » 2016.04.05. 21:01

Én is ezt a glettet használom, a cégnél is és a makettezéshez is. Én is csak dicsérni tudom, nagyon jó. És tényleg ahogy írod: leszoktatja az embert a felesleges vastagságokról. A visszacsiszolás közben van idő a takarékosságról elmélkedni. :D
Joe711
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: BobaFett » 2017.02.22. 19:52

Végre van egy kis időm (és kedvem) folytatni a művet.
Szóval legletteltem, és elkezdtem a borítást rárakni.
Kép

Kép
"Ma nem volt egyetlen telefonhívásom se. De holnap majd kétszer ennyi lesz !" - Al Bundy
BobaFett
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: Joe711 » 2017.02.22. 20:59

Örülök hogy van időd és kedved folytatni, és fellélegeztem, hogy nem estél a hajtóműbe... [biggrin] !

Látom a rakéták nyílásait lefújtad. Az orrkúp nagyon jó lett, nem is látom az illesztéseket.
A borítólemezeket mihez tájolod felrakásnál ? Gondolom eredetileg a vázszerkezet adott támpontot.

Ja, a hab zsugorodásának a rejtélye közben megoldódott: Bizonyos vastagság felett kb 2-3 cm visszájára fordulhat a dolog, és összeeshet az anyag. De megvan a köztes megoldás : alacsony tágulású hab. Ez sokkal sűrűbb is, úgyhogy a legközelebbi építésed előtt letesztelem neked szívesen.
http://www.grandacs.hu/webshop-Illbruck ... 0-ml-2-431
Joe711
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: BobaFett » 2017.02.22. 21:46

Joe711 írta:Örülök hogy van időd és kedved folytatni, és fellélegeztem, hogy nem estél a hajtóműbe... [biggrin] !

Látom a rakéták nyílásait lefújtad. Az orrkúp nagyon jó lett, nem is látom az illesztéseket.
A borítólemezeket mihez tájolod felrakásnál ? Gondolom eredetileg a vázszerkezet adott támpontot.

Ja, a hab zsugorodásának a rejtélye közben megoldódott: Bizonyos vastagság felett kb 2-3 cm visszájára fordulhat a dolog, és összeeshet az anyag. De megvan a köztes megoldás : alacsony tágulású hab. Ez sokkal sűrűbb is, úgyhogy a legközelebbi építésed előtt letesztelem neked szívesen.
http://www.grandacs.hu/webshop-Illbruck ... 0-ml-2-431

Igen eredetileg a vázra kéne tájolni. úgy csináltam, hogy azért néhány helyen kilátszik még az eredeti váz, és vonalzóval, cérnával, ceruzával átrajzoltam a fontosabb iránypontokat. Amugy persze sajnos nem tökéletes az alján van ahol nem ér össze, de majd valahogy megoldom.
Meg az eredeti tervem az volt, hogy a hangelnyelő gumikat egy második rétegbe rárakom újra és lefújom az egészet. De mivel több tizezer darabról van szó, ez még nem biztos.

A purhabot köszi, majd remélem mihamarabb esedékes lesz:)
BobaFett
Közösségi tag
Közösségi tag

Előző

Vissza: Vízi járművek