Sms Novara

Watercrafts

Moderátor: Gaccso

Re: Sms Novara

HozzászólásSzerző: zozo » 2015.12.03. 13:52

Örülök, hogy folytatod az építését, kíváncsi vagyok, mit hozol ki ebből a hajóból!
zozo
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: Imi » 2015.12.29. 08:41

Lassan, de azért haladok a hajóval. Most a putty spray-csiszolás folyamatot végzem a fenéken, lassan be is fejezem. Már az első réteg felfújása után kiderült, hogy az egész jónak (nekem, mint kezdő hajóépítőnek) tűnő fenék igazából elég csúnya. Elég sok csiszolással valamelyest sikerült javítani rajta, de tökéletes közel sem lesz. Most három réteg van rajta, de többet nem kap, mert lassan eltűnnének a lemezelést imitáló csíkok. Legközelebb szerintem először lesz csiszolás-tömítés és csak utána készül lemezelés. További jó hír, hogy a maszkolónak használt szigszalag több helyen ügyesen leszedte a papír felső rétegét, így van megint javítani valóm.
A képek:
KépKépKépKépKépKépKépKép
Imi
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: BobaFett » 2015.12.29. 22:20

szép-szép, csak nekem nagyon plasztik hatású lett így, annak minden hátrányával. persze egy jó festés sokat dob rajta.
Mondjuk én azok közé tartozom, akik nem bánják, ha látszik egy maketten hogy papírból van, szóval engem az sem zavar ha látszanak a szeletek a test borításánál.
"Ma nem volt egyetlen telefonhívásom se. De holnap majd kétszer ennyi lesz !" - Al Bundy
BobaFett
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: Tamás » 2015.12.30. 09:21

Nem rossz ez, lefestve jól fog kinézni. Talán ha még tuvel utánakarconád a borítolemesek széleit jobban kitunnének.
Tamás
Haladó fórumozó
Haladó fórumozó

HozzászólásSzerző: Imi » 2016.01.31. 18:09

A műanyagos hatás tényleg kellemetlen, már eléggé unom a tömítés-csiszolást. De végre kész vagyok a felső résszel, jöhet a festés.
KépKépKép
Imi
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: Joe711 » 2016.01.31. 19:57

Szépen megcsináltad, masszív lett, és a részleteket is finoman kidolgoztad.
Biztos sokat fog dobni rajta a festés.
Az ablakok feletti vízvető néhol ívelt, más helyeken szögletes. Erről honnan volt infód?
Joe711
Kiemelt tag
Kiemelt tag

HozzászólásSzerző: Imi » 2016.02.01. 07:27

Ahol egyenes, ott a kivágó is jelöli, hogy egy négyzetes kiemelése volt az ablakoknak (csak a far részen), amit fénymásolatból kivágva ki is emeltem. Jó fényképet ez ügyben nem találtam, viszont egy eléggé jól használható hossznézeti rajzot igen. Valamint több szépen megépített maketten is így láttam. (viszont arra gondolok főleg a rajz és saját véleményem szerint, hogy igazából kissé domborúak voltak a jobb vízvezetés miatt, de ez már nem fért bele nálam a feljavítandók sorába.)
Imi
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: Tamás » 2016.02.01. 09:08

Jó otlet volt a lemezek felragasztása jobban néz így ki.
Tamás
Haladó fórumozó
Haladó fórumozó

HozzászólásSzerző: akkokoko » 2016.02.01. 09:41

Jól alakul! [thumbup]
akkokoko
Haladó fórumozó
Haladó fórumozó

HozzászólásSzerző: Imi » 2016.03.23. 22:41

Sikerült végre lefesteni a testet, a felső résznél végül is világos szürkénél maradtam, alul pedig zöldnél. A szürke talán kicsit világos, szinte megegyezik a puttyval, de úgy is akarom kicsit öregíteni, majd még alakulhat kicsit. A zöld nem tudom mennyire hiteles, de nekem tetszik. a gond annyi, hogy csak fényesben volt ilyenem, de ezt is kicsit koptatnám majd. Az volt a festésnél a tervem, hogy kipróbálom az előárnyékolós technikát annak ellenére, hogy ecsettel festek. Na, olyan is lett. Sajnos nem sikerült belőnöm a megfelelő hígítási arányt a szürkénél, nagyon csúnya lett az első két réteg, ezért továbbiakra lett szükség, mire végül is úgy, ahogy elfogadható lett. Így viszont már semmi nem üt át a feketéből, szóval csak rengeteg időpazarlás volt, amiből most a legkevesebb van. A tanulság számomra az, hogy ismeretlen festék használata előtt tényleg nem árt próbafestést csinálni. A zöldnél ezért már nem is bajlódtam ezzel a technikával.
A képek:
KépKépKépKépKépKépKép
Imi
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: János » 2016.03.24. 07:08

Szerintem egész jól sikerült, a hajókat amúgysem szokták nagyon koptatni, jó lesz ez így.
The paper modeling is always in my mind.
János
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: Tamás » 2016.03.24. 12:49

Jól mutatnak ezek a lemezek, a szurke színt nehéz megítélni, talán ha nappal fényképeznéd reálisabb színt látnánk, a zoldet egy vékony matt lekk réteggel rendbe lehet hozni.
Tamás
Haladó fórumozó
Haladó fórumozó

HozzászólásSzerző: BobaFett » 2016.03.24. 20:14

bizony, kicsit túl csillog a zöld, de amúgy rendben van !
"Ma nem volt egyetlen telefonhívásom se. De holnap majd kétszer ennyi lesz !" - Al Bundy
BobaFett
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: Joe711 » 2016.03.31. 21:23

Szerintem is jó lett, a lemezelés sokat dob rajta. A zöldet mindenképp topítsd, ne csilloghat mert rontja azt összképet.
Üdv: Józsi [Hello]
Joe711
Kiemelt tag
Kiemelt tag

HozzászólásSzerző: Imi » 2017.01.07. 17:41

Sziasztok!
Először is boldog új évet kívánok mindenkinek!
Hosszú szünet után ismét sikerült kicsit építeni. Az idő- és helyhiány mellet a hosszú szünet egyik oka az a felismerés volt, hogy az építésbe újabb hiba csúszott. Az oldalfalak a szórókittezés és festés után szépen elvetemedett, kifelé szépen megívelődött annyira, hogy még a bordákról is el elvált a lemezelés, valamit azt az állapotot biztosítandó, jól meg is merevedett. Sokáig nem is volt kedvem bajlódni vele. Végül is erőt vettem magamon, és folytattam. Megállapítottam, hogy legközelebb először fel kell ragasztani a fedélzetet, hogy merevítse a lemezeket (ezt a kivágott ablakok belső oldali burkolása miatt nem csináltam így). Az ablakokat feketére festett, több rétegben lakkozott (fényes) csíkokkal lezártam. A fedélzeten a deszkázatot bekarcoltam, és fényessel szintén lelakkoztam (azért fényessel, mert a terv az volt, hogy a bekarcolásokat híg feketével majd befuttatom. ez sem sikerült túl jól, a lakkot teljesen beszívta a papír, ezért a próbafuttatás csúnya sötét foltot hagyott az orr részen. Még egy javítani való), majd végre behelyeztem. Ahogy sejtettem, elég csúnya lett, mert a lemerevedett lemezek inkább töredeztek, mint hajoltak, ezért újra kell majd festeni, hogy tompítsak ezen a csúnya dolgon. Nem baj, a szín amúgy sem az igazi volt :) .
Képekben:
KépKépKépKépKép
Ezután nekikezdtem a fedélzeti apróságoknak, először képek keresgélésével és nézegetésével. A kivágó tényleg nagyon egyszerűsít, sok mindent átalakítani, vagy pótolni kell. Az orr felől indultam, elkészült két kötélbak, valamint a horgonyfészkek:
KépKép
Imi
Közösségi tag
Közösségi tag

ElőzőKövetkező

Vissza: Vízi járművek