Sms Novara

Watercrafts

Moderátor: Gaccso

Re: Sms Novara

HozzászólásSzerző: Imi » 2015.01.18. 19:01

Jó' van, jó' van, javítottam :D
Kép
Imi
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: Joe711 » 2015.01.18. 21:58

Jól van, látom megdelejezett a hajóépítés...
Kezded a feljavításokat "imitt-amott", de én nem tudok konkrétan olyan alkatrészről amit a tervezői elképzelés szerint építettél be. [biggrin]
Ez így van jól, ez is csak olyan építésed lesz, mint a traktor volt. [thumbup]
Joe711
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: Drotmalac » 2015.01.19. 00:34

Jó! Nagyon tettszik, hogy igazodsz a fényképekhez.
A kimetszésekkel óvatosan, mivel mindkét oldalon levágtad az orrborítás egy részét, lehet, hogy kis erősítést később még bele kell majd tenni, most még viszonylag egyszerű, hogy felülről nyitott.

Ami a fényképhez képesti pontatlanságot és ablakkiosztást illeti, a makettezés mindig egyszerűsítéssel jár, így a makettevező is egyszerűsít és nem biztos, hogy arra koncentrál, ami számodra lényeges, vagy fontos.
Egy hajó esetén, ami 200-szor kisebb, mint valóságban pedig sok kompromisszumra kényszerül az ember, főként részletesség terén, itt sok esetben egy nyílásfedél alig nagyobb, mint egy szegecsfej egy harckocsimaketten.
Sokat dob a maketteken, ha a grafikusan megjelenített részleteket kidolgozod és csúnya szóval élve 3D-síted. ablakok, ajtók, nyílásfedelek létrák, panelvonalak, ilyesmik.
Az elülső létra egész jó lett, talán kicsit vastag a huzal, de jó. Mire hajtottad rá a fokokat?
Drotmalac
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: Imi » 2015.11.10. 19:00

Sziasztok!
Már jó ideje, hogy utoljára tudtam építeni, de most már remélem folyamatosan tudok megint haladni.
Bár építeni nem volt időm, képeket azért nézegettem, már ha sikerült találni újabbakat. Mivel a vízvonal fölött megjelennek az oldallemezek, régóta gondolkodok, hogy a feneket is meg kéne próbálni beborítani. Igazán jó képet vagy rajzot persze nem találtam. Egész pontosan egy használhatónak tűnő rajzot találtam, ami csak oldalról mutatja a hajót. Más nem lévén ez alapján dolgoztam, de nem derült ki, milyen széles csíkokat kéne használni, ezért csak saccolgattam. Ez a hátsó részen eredményezett nagyobb aránytalanságot. Nem biztos, hogy meg kellett volna benne bízni, de azért talán jobb, mint a sima borítás. Újságpapírt használtam hozzá, így azért nem lesz olyan markáns.
Valamint észre vettem, hogy oldalanként nem 2, hanem 3 létrasor volt. A másodiknál volt rögzítve a gondolom csónakok kikötésénél használatos kihajtható rúd (a pontos nevét nem tudom), valamint behajtott állapotban a másik végénél is volt, gondolom a rögzítés megközelíthetősége végett. A harmadik sornál kicsit korrigáltam, mert a 2 sor egy létrafokkal lejebbre volt tervezve (az utolsó két fok között van a rűd rögzítési pontja, a képeken viszont a legalsó alatt van, a rúd viszont az ablakok miatt nem kerülhet lejjebb). A 2 sort talán megpróbálom korrigálni, de elég nehezen lehet hozzáférni, sérülések nélkül nem igen fog menni.
Na de a képek:
KépKépKépKépKépKépKépKépKép
A létrafokokat egy középen behasított fogpiszkálóra hajlítva u alakot formálok, majd a két szárat csipeszbe fogva kézzel lehajtom kb 45 fokra.
Imi
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: Tamás » 2015.11.11. 08:53

Udv!

Jó hogy újra tudsz dolgozni, a hajós szekcióban nagy volt a pangás.

Nem teljesen értem, ezt az ujságpapíros dolgot, ebbol tettél fel még egy réteget a már meglévo hélyazatra? És miért épp újságpapír? És miért volt rá szukség? A lemezimitálo csíkokat fel ragaszthattad volna egyenesen a már meglévo borításta. :S
Tamás
Haladó fórumozó
Haladó fórumozó

HozzászólásSzerző: Imi » 2015.11.11. 20:07

Hát, az a helyzet, azok az újságpapír (azért újságból, mert vékonyabb és nem akartam túl hangsúlyosra venni, mert nem biztos hogy jó a mintázata) csíkok lennének a lemezimitáló csíkok. Ezek szerint nem sikerült túlzottan felismerhetőre ;(
Imi
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: BobaFett » 2015.11.11. 23:20

valóbaj jó újra hajó építést látni itt, remélem lesz időd folytatni!
A létrák be vannak "fúrva" a papírba, vagy csak felületi ragasztások ?
"Ma nem volt egyetlen telefonhívásom se. De holnap majd kétszer ennyi lesz !" - Al Bundy
BobaFett
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: Imi » 2015.11.12. 08:03

Szia!
Be vannak "fúrva". Az utolsó sorozat első képén némileg kivehető az egyik belső oldala a "tüskékkel".
Imi
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: Tamás » 2015.11.12. 12:12

Tényleg az ujságpapír van fent, most hogy jobban megnéztem már látom. Egyébként pedig nem is rossz otlet ezzel dolgozni, mert nem olyan gyakori a 80g-nál véknyabb papír. Régen írogépekhez használtak talán, ha tobb példányban kellet valamit leírni.
Tamás
Haladó fórumozó
Haladó fórumozó

HozzászólásSzerző: Joe711 » 2015.11.12. 21:16

A hajóépítő kollégákhoz hasonlóan én is örülök, hogy folytatod a munkát. [thumbup]
A fenékborítással kapcsolatban : szépen megcsináltad, de azt, hogy nem egysíkú volt a lemezelés valamilyen forrás említi ? És ha igen, akkor mi volt a funkciója, mert a hajótest ellenállását mindenképp növelte. Azért kérdezem, mert ez számomra új dolog. A hajó oldalán az eltérő vastagságot a páncélzat adja, ha jól tudom. De ezekben a dolgokban bizonytalan vagyok, nem igazán néztem utána. :S

Üdv: Józsi
Joe711
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: Imi » 2015.11.13. 07:27

Szia Joe!
Páncélzat a középső részen, a vízvonalnál van, azt a kivágó is kiemeli, de ez csak egy kisebb felület. Ha jól tudom, a szegecseléses technika miatt nincsenek egy síkban a lemezek, átlapolással kapcsolták őket össze (súlymegtakarítás miatt, ha egy síkban lennének, kéne plusz lemez mögéjük és még egy sor szegecs). Ebből kiindulva gondoltam, hogy a fenék is hasonló lehetett. A hajófenékről ebből a szempontból használható képeket nem találtam, igazából a vízvonal felettiről sem, de a legtöbb maketten így csinálták, igaz nem mindegyiken. (ezért is a vékony papír)
Imi
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: Imi » 2015.11.29. 19:55

Kicsit sikerült haladnom, készül a hajó fara. Csavarok, a tengelyek tartóbakjai, kormánylapát. Meg két oldalra valami mászóka szerű "izé".
KépKépKépKép
Imi
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: BobaFett » 2015.11.29. 20:34

precíz munka. a réz elemek összeillesztésére milyen ragasztót használsz ?
"Ma nem volt egyetlen telefonhívásom se. De holnap majd kétszer ennyi lesz !" - Al Bundy
BobaFett
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: Joe711 » 2015.11.29. 21:41

Imi írta:Kicsit sikerült haladnom, készül a hajó fara. Csavarok, a tengelyek tartóbakjai, kormánylapát. Meg két oldalra valami mászóka szerű "izé".

A "mászóka" igazából a hajócsavart védte, illetve a hajócsavartól mindent. Ez azért kellett, mert ha a hajón egynél több propreller volt, akkor a karcsúbb hajótesteknél általában "kilógott" a hajótest vonalából ez az érzékeny alkatrész.

A hajódon szépen megcsináltad, a ragasztóra én is nagyon kíváncsi vagyok.
Joe711
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: Imi » 2015.11.30. 07:26

Sima olcsó pillanatragasztót használok. Bár annyit érdemel, hogy megemlítsem, hogy a mostani tubust kb 8 hónapja bontottam fel és használgatom, de még mindig nem száradt be. A melóhelyemen is van egy hasonló db a fiókomban és azzal is ugyan ez a helyzet. Szóval eddig ez a legeltarthatóbb pár 100 ft-os ragasztó, amivel találkoztam (hátránya, hogy a papírt, illetve bizonyos fajtáit nem szereti).
Imi
Közösségi tag
Közösségi tag

ElőzőKövetkező

Vissza: Vízi járművek