CSS CURLEW 1/250 Ct Ertz Ecardmodels

Watercrafts

Moderátor: Gaccso

CSS CURLEW 1/250 Ct Ertz Ecardmodels

HozzászólásSzerző: Joe711 » 2014.07.28. 22:23

Sziasztok !

Ezt a kis hajócskát már egy ideje építgetem, most szeretném veletek is megosztani.

Az eredeti hajó amolyan kirándulógőzös volt, mint a képeken láthatjátok, ez a hajó sem követte az európai lapátkerekes gőzösök kecsességét. Valahogy mégis megfogott, bár még mindig vegyesek az érzelmeim a forma,-és színvilág tekintetében.
A Wikipédia így ír erről:
http://en.wikipedia.org/wiki/CSS_Curlew

Tudtommal hiteles kép nem maradt fenn, így Corey barátom, a hajó tervezője gyakorlatilag szabadon dolgozhatott.
Miután jelentkeztem a tesztépítésre, megkaptam pdf-ben a kivágót. Ami ütött, az a felépítmények oldalának a rózsaszín textúrája volt. Úgy gondoltam,hogy ez így nem maradhat, ezért először elgondolkoztam a teljes átfestésen. Végül sárga ceruzával átsatíroztam a rózsaszín részeket, ettől elfogadhatóbb lett a színe,és az eredeti textúrától sem tértem el.
A következő problémát a kormányosfülke magassága jelentette. A bal oldalon az eredetit(már 1mm-es kartonnal növelve !!!), a jobb oldalon a magasított verziót láthatjátok. A hátsó rész magassága a méretarányos tengerészhez mérve túl alacsony, pláne ha a födém vastagságát is még levettem volna. Ezért ezt az alkatrészt megváltoztattam.

Az eddigi munka összefoglalása:

Kép,Kép,Kép,Kép,Kép,Kép,Kép,Kép

Üdvözlettel: Józsi
Joe711
Közösségi tag
Közösségi tag

Re: CSS CURLEW 1/250 Ct Ertz Ecardmodels

HozzászólásSzerző: Tamás » 2014.07.29. 14:30

Nem pihensz még nyáron sem?
Precízen kivágtad és osszeraktad, jó a texturája a tetonek.
Tamás
Haladó fórumozó
Haladó fórumozó

HozzászólásSzerző: wittman » 2014.07.29. 14:38

Nekem a pihenés csak árt mert ellustulok és halasztgatom a folytatást, ügyes szép munka!
wittman
Kiemelt tag
Kiemelt tag

HozzászólásSzerző: Drotmalac » 2014.07.29. 19:22

Szimpatikusan esetlen kis hajó.
Ahogy olvasgatom a wikipédiát, ez is egy tipikus képviselője a hadi szolgálatra fogott civil folyami hajóknak, afféle botcsinálta ágyúnaszád.

Kíváncsian várom milyen apróságokkal teszed majd élővé ezt a hajót is.
Drotmalac
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: Joe711 » 2014.09.07. 20:10

Először is köszi Tamás, Wittman, és Drotmalac így utólag is !

@ Tamás: Valóban nem pihentem nyáron, de nem is a makettolás volt a fő csapás. Szerencsére a céges dolgok rogyásig elláttak, nem nagyon tudtam építeni, főleg fórumozni.
De azért elkészült a víz alatti rész és a lapátkerekek is. A hajótest alsó részén a bordákat hátul hibásan szerkesztettem, ezért a burkolás után keményen vissza kellett csiszolnom, és tömítenem a kérdéses részt, hogy kövesse a víz feletti ívet. A lapátkerekek vízbe lógását kevésnek tartom, de nem változtattam a tervező elképzelésén, csak kiegészítettem a víz alatti résszel. Ezután a felépítmény eddig elkészült alkatrészei kerültek fel, a kémény még csak ideiglenesen mert a huzalozás furatait el kell még készítenem.
Az alsó résszel a hajó sokkal kompaktabb lett, önmagában vízvonalmakettként, háttér nélkül sokkal esetlenebb. Remélem, hogy az építés végére sikerül ennek a hajónak egyéniséget adnom, mert most még valóban amolyan rút kiskacsaként hat. :)

Kép,Kép,Kép,Kép,Kép,Kép,Kép,Kép,Kép,Kép,Kép
Joe711
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: BobaFett » 2014.09.07. 20:53

hmm, eddig észre sem vettem ezt az építést. na nem is sokat posztoltál mondjuk :)
De jó lesz ez, szokásos jó minőségű építés, mint mindíg. Azok a lapátkerekek tényleg éppen csak a vízbe érnek, fura...
"Ma nem volt egyetlen telefonhívásom se. De holnap majd kétszer ennyi lesz !" - Al Bundy
BobaFett
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: Drotmalac » 2014.09.08. 14:11

Szép lett a hajófenék. Bár valóban furcsán kicsi a merülése, főként a lapátkerék miatt, bár lehet, hogy a tervező minél többet akart mutatni a lapátkerékből, így egy kicsit "lejjebb tolta" a vízvonalat, lévén ha jól tudom ez is vízvonalmakett lett volna eredetileg. Legfeljebb akkor lehetett ennyire kint a vízből, ha a gőzgép egy részét és minden ballasztot kiszednek belőle, szóval tuti nem üzemi merülést láthatunk, bár ez nem ront semmit a maketten, csak furcsa.
Tényleg sokkal karakteresebb lett, hogy elkészült a törzs alsó része, anélkül kicsit jellegtelen úszó dobozformája volt. Persze ez jellemző a korabeli hasonló hajókra, hiszen ez nem egy díszes sétahajó, ezeknek a korabeli öszvéreknek is megvan a maga szépsége, a maguk letisztult funkcionális formavilágukkal, csak nem nyilvánvaló első ránézésre.

Szép építés, és főként örülök, hogy folytatod.
Drotmalac
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: Joe711 » 2014.10.19. 16:05

Azért Nyitrára sikerült elkészülni a hajóval... :D
Az utolsó beszámoló óta a fedélzeti elemek kerültek a helyükre.

Összefoglalva: egy nehéz nyár (munkában gazdag, hajóban szegény) alatt készült el ez a kis hajócska.
A színével nem nagyon tudtam megbékélni a mai napig sem, és a lapátkerék helyzete sem az igazi. Kicsit sutának hat, főleg az alja nélkül kifejezetten dobozszerű, ahogy már említettük. De a "gyári" verzióhoz képest sikerült hozzáadnom, és így már kifejezetten megkedveltem a formáját, és szerelvényezve nekem tetszik. Így utólag már örülök hogy megépítettem, a nehézségek ellenére. Az építés alatt sokszor úgy éreztem, hogy el kell engednem ezt a témát, nincs értelme ebbe a hajóba energiát fektetni, de végül csak kialakult...
Az utolsó képek az építésről, a többi a galériában:

Kép,Kép,Kép

És készen:

Kép

Üdv: Józsi
Joe711
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: Gabes » 2014.10.19. 21:35

Ez a hajó is, a többivel eggyütt a kikötő egyik ékessége lett, nagy gratula hozzá!

-G-
VISIT MY WEBSITE PLEASE
http://www.ppmodels.com
Gabes
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: wittman » 2014.10.20. 06:47

Nagyon szép nekem tetszik
wittman
Kiemelt tag
Kiemelt tag

HozzászólásSzerző: Drotmalac » 2014.10.20. 08:32

Nagyon szép lett, a galériában már gratuláltam hozzá, most mégy azért egy kérdés:
A kötélzet jól látom, hogy vékony huzal?
Drotmalac
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: Tamás » 2014.10.20. 11:43

Semmi baja ennek, hidd el.
Tamás
Haladó fórumozó
Haladó fórumozó

HozzászólásSzerző: Joe711 » 2014.10.20. 21:57

Drotmalac írta:Nagyon szép lett, a galériában már gratuláltam hozzá, most mégy azért egy kérdés:
A kötélzet jól látom, hogy vékony huzal?

Igen, itt a fórumon kaptam a tippet: egy régi telefontöltőt kaptam szét, és festettem a dróthuzalt.
Sokkal jobb vele dolgozni, és élethűbb is. A csónakdaruknál a kötélzet szintén ebből készült.
Joe711
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: Drotmalac » 2014.10.23. 16:59

Joe711 írta:Igen, itt a fórumon kaptam a tippet: egy régi telefontöltőt kaptam szét, és festettem a dróthuzalt.
Sokkal jobb vele dolgozni, és élethűbb is. A csónakdaruknál a kötélzet szintén ebből készült.

Tartok tőle azt a tippet én adtam, én szoktam mindenkit guberálásra biztatni. :)
Drotmalac
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: fecky23 » 2014.10.23. 21:29

Szép munka gratulálok!!
fecky23
Fórumozó
Fórumozó

Következő

Vissza: Vízi járművek