Fly Model - Titanic / 1:200

Watercrafts

Moderátor: Gaccso

Re: Fly Model - Titanic / 1:200

HozzászólásSzerző: Drotmalac » 2017.08.01. 09:29

Szép.
Érdekes, sosem jutott volna eszembe, szilikont papírmakettekhez használni, de ha jól értem bevállt, viszont szokásos papírragasztónál hosszabb a száradási idő.
Viszont a ragasztás melett nem utolsó szempont, hogy réskitöltésre is alkalmas.
Vajon csak ez a márka alkalmas erre a feladatra, vagy általában bármilyen szilikon ragasztó megteszi?
Jól értem a fémmerevítések benne is maradnak a hajóban?
Ha igen tuti merev marad és tartós is lesz, de nem böveli ez jelentősen a tömeget?
Drotmalac
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: ATTIMON » 2017.08.01. 21:52

El tudom képzelni, hogy a többi ilyen gumis állagú ragasztó is ugyanígy megfelel ilyen feladatokra. Ami szintén ilyen nyomópisztolyos, tubusos és stukkók ragasztására használnak az viszont tutira nem alkalmas akár tömítésre sem, mert száradáskor veszít a térfogatából és berepedezhet. De amúgy én sem tudnám elképzelni, hogy ilyen nagy szerkezeti elemeken kívül bármi másra is használnám ezt a fajta ragasztót, eleve nem lehet vele túl szépen dolgozni. Viszont ha tényleg megköt akkor egy atomrobbanást is kibír :) Ezek a fémprofilok véglegesek, maradnak a helyükön, iszonyat erős tartást biztosít a hajóoldalnak. A súly nem igazán zavar és nem is okoz gondot, nem tudom mekkora lehet a súlya egy ilyen ajtókitámasztónak, de azt is elbírta egy éjjelre míg száradt a ragasztó a legkisebb deformálódás nélkül :D
Kép
Strapabíró szerkezet ez a Titanic, az egy biztos, szerintem még a jóisten se tudná elsüllyeszteni :D
ATTIMON
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Drotmalac » 2017.08.02. 07:29

Drotmalac írta:Strapabíró szerkezet ez a Titanic, az egy biztos, szerintem még a jóisten se tudná elsüllyeszteni :D

Ajjaj kolléga ne kísértsük az urat, balszerencsés az efféle beszéd, még a végén elsüllyed a Titanic...
Hamar egy csipet sót dobj a hátad mögé a jobb kezeddel, a bal vállad felett, és fordulj körbe háromszor, hogy a balsorsot elhesegessed! :)
Drotmalac
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: ATTIMON » 2017.08.06. 14:03

@Drotmalac Megdobtam egy kéményseprőt egy leköpött fekete macskával, remélem így is hatásos lesz :D

Nyugdíjas kis tempómmal haladgatok, építgetem a Titanicot. A változás most mindössze annyi, hogy beragasztottam a falak mellé végig a merevítéseket, támaszokat (a falakon nem mindenhol passzol a felragasztás helye), megépítettem egy létrát is és az orrfedélzet csúcsán lévő rácsos részt. Valamint felkerült még pár ajtó. Viszont az elmúlt 2 és fél év után óriási az előrelépés :D létrából kell szerintem keresnem valami lézervágott fajtát, mert ez egy olyan rész ahol nagy a hibalehetőség, elképzelhetőnek tartom, hogy a megépítésüknél lenne bajom a továbbiakban. Ha tudtok ajánlani valami jobb fajta eshopot akkor azt megköszönném.

Kép Kép Kép Kép Kép
ATTIMON
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: János » 2017.08.08. 16:17

Milyen az a nyugdíjas tempó? Mert ha arra gondolok hogy a nyugdíjasoknak már semmi dolguk, csak a hobbijuknak élnek, akkor ez még annál is lassabb [biggrin] [biggrin] [biggrin] . Amúgy gratula, szépen dolgozol!
The paper modeling is always in my mind.
János
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: Gaccso » 2017.08.09. 17:39

atlon fórumtársunk foglalkozik lézervágással. Elküldöd neki mailben ami kell, és postával visszajön a vágott cucc.
Gaccso
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: ATTIMON » 2017.08.10. 21:10

Köszi János! :D Én most ez alatt a haldokló nyugdíjasra gondoltam :D
Köszi Gaccso a tippet, ez jobb nem is lehetne, megrajzolom a kis dolgaimat aztán vágatok. Nagyon szuper! [thumbup]
ATTIMON
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: ATTIMON » 2017.08.20. 12:19

Sziasztok! Újabb egységgel bővült a hajótest, újabb 144 ablak kiszikézésén vagyok túl :D Úgy gondoltam, hogy a fedélzeteket fogom építeni míg meg nem jön a kedvem újra az ablakokhoz, hálisten gyorsabban jött, mint azt gondoltam :) A következő ugyanekkora darab lesz még húzós, azon található még kb. ugyanennyi ablak, a tatrésznél elvileg nagy bajok nem lehetnek így első ránézésre.

Itt még csak az asztalon:
Kép

Itt pedig már a hajón:
Kép

Öröm nézni ahogy lassan igazi alakot ölt :)
Kép
ATTIMON
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: ATTIMON » 2017.09.14. 17:29

Sziasztok! Gyors helyzetjelentés :) ...hogy lássátok, nem jegelődött újra a Titanicom (jegelődik, Titanic, hülye vicc)...
Időközben elkészült a hajó borítása:
Kép
Elkészült a vízvonal alatti lemezelés is. Pár apró csinosítgatás aztán jöhet végre az egész teknő festése.
Kép
Folyt. köv. hamarosan

Apropó, festés! Szeretnék némi segítséget kérni tőletek. Pisztollyal akartam volna fújni csak arra most nincs lehetőségem és arra gondoltam, hogy ilyen Revell sprével küldöm meg csak még életemben nem használtam ilyet. Valakinek tapasztalat? Gondolom ennél is alapozni kéne a felületet meg kicsit megcsiszolni különben szöszös lesz a festésem. Jól gondolom? Ha alapozni kell akkor mivel alapozzak? Lakk?

Kép
ATTIMON
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: BobaFett » 2017.09.14. 20:12

szépen haladsz.

Én használtam már ilyen sprayt, igaz műanyagra. teljesen jól használható volt. De mint mondtad papírra mindenképpen alapoznám énis, mert tuti lesz szörösödés. Én vallejo surface primerrel szoktam alapozni, tökéletes.
"Ma nem volt egyetlen telefonhívásom se. De holnap majd kétszer ennyi lesz !" - Al Bundy
BobaFett
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: ATTIMON » 2017.09.20. 05:07

Köszi BobaFett a tippet! Utána is jártam gyorsan ennek a Vallejo alapozónak, szerintem ez lesz nálam is akkor a nyerő!
ATTIMON
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: pietro127 » 2017.09.23. 17:23

Krásne [thumbsup]
Rastie to do krásy jedna radosť , závidím to tempo a ten progress .... kiež by aj u mojej lode to slo tak [wakka]

Každopádne len tak ďalej [thumbup]
pietro127
Újonc
Újonc

HozzászólásSzerző: minipeti » 2017.12.22. 10:32

Szépen alakul!

Azt szeretném kérdezni, hogy milyen láncot használsz horgonyláncként 1,1 * 1,9 mm szemméretűt, vagy 1 * 1,5 mm-est? Illetve, hogy a lánc típus az makett függő-e?
"Közelre nézz, és mindent látni fogsz!" (A részeges karatemester)
minipeti
Újonc
Újonc

Előző

Vissza: Vízi járművek