Fly Model - Titanic / 1:200

Watercrafts

Moderátor: Gaccso

Re: Fly Model - Titanic / 1:200

HozzászólásSzerző: BobaFett » 2014.11.30. 17:59

Igen, igy már sokkal jobban látszik, szépek lettek a lyukasztások.
"Ma nem volt egyetlen telefonhívásom se. De holnap majd kétszer ennyi lesz !" - Al Bundy
BobaFett
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: Drotmalac » 2014.12.05. 23:22

Ez nagyon jó.
Néhány viszonylag egyszerű dologgal nagyon élethű hajófalat készítesz.
Drotmalac
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: ATTIMON » 2017.07.20. 20:19

Sziasztok makettezők! Jelentem, élek és több, mint 2 és fél év kihagyás után újra előkerült garázsából a Titanic makettem. A munkálatok gőzerővel folynak jó pár napja, a lendületem töretlen és a helyzet is adott minden szempontból arra, hogy ez így is maradjon :)

Hálisten, mindig is úgy tároltam az eddig elkészült hajótestet, hogy nem volt kérdés számomra, egyszer majd folytatom. Tehát a legnagyobb gonddal rakosgattam ha épp át kellett valahova helyeznem (... még 2 költözést is megért ). Így onnan tudom folytatni ahol annó abbahagytam. Legelső lépésnek úgy gondoltam, ki kell javítanom az akkor elkövetett pontatlanságokat. Ez konkrétan a hajótest oldalát jelenti. Mivel nagy felületekről van szó, sajnos nálam elkerülhetetlen volt, hogy nem lett teljesen sík és ez némiképp frusztrált engem :) Építettem egy pofás kis segédszerkezetet amivel egy ponton meg tudom tartani a ragasztás idejére a hajótestet vagy akár préselni is tudom, ezt majd láthatjátok a képeken. Valamint fém profilokkal megerősítettem a hajótest oldalát, hogy aztán esélye se legyen a későbbiekben maghajlani a nagy felületeknek, akár a levegő páratartalmától akár a jó isten tudja mitől. Miután ezek a feljavítások kész lettek, elkezdtem a hajótest jobb oldali burkolóelemeinek a kialakítását. Újabb sok száz ablak kiszikézése vár rám, de ha ez kész lesz akkor lehet végre egy nagyot szusszanni és boldogan színrefújni az egész hajóteknőt. Nem merem azért azt állítani, hogy ez a leggázabb része az építésnek, mert elnézve az apró alkatrészek milliónyi számát szerintem párszor le fogom magam pippantani a végéig.

Tehát itt látható amint ezekkel a fém sínekkel arra próbáltam bírni az oldalelemeket, hogy végre síkban legyenek:
Kép Kép

Aztán itt elöl is volt egy kis difi:
Kép

...de ez is szépen a helyére került:
Kép

Itt pedig ez a pofás kis szerkezet ami maradásra bírja az elemeket míg a betonkemény ragasztó meg nem köt :)
Kép Kép Kép

Végül pedig madártávlatból még 2 kép a mai poszt végére:
Kép Kép

Ha lesz rá igény akkor a végeláthatatlan ablaktömeg kiszikézésének fázisairól is posztolok :D Na üdv!!
ATTIMON
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: BobaFett » 2017.07.20. 22:40

Örülök hogy folytatod!
szépen haladsz, tetszik a szerkezet is amit kreáltál
"Ma nem volt egyetlen telefonhívásom se. De holnap majd kétszer ennyi lesz !" - Al Bundy
BobaFett
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: Drotmalac » 2017.07.21. 07:56

Szép

Örülök, hogy ismét rajta vagy ezen a hajón, tetszik a szerkentyű, nagyon ötletes megoldás a makettezők egyik örök problémájára, hogy nincs elég kezünk. :)
Drotmalac
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: Gaccso » 2017.07.21. 19:07

Üdv újra itt! Klassz, hogy újra tudsz időt szánni a makettezésre, és tovább épül ez a szép hajó. Remélem azért tervezel is valami szépségeket majd!
Gaccso
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: Lacc » 2017.07.22. 13:09

Üdv újra Atti! Örülök, hogy visszatértél! Várjuk a folytatást ;)
Lacc
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: akkokoko » 2017.07.22. 13:19

:O Ez biztos gyönyörű lesz.... igen! Én is remélem, hogy tervezel valami keleti blokkos szépséget... 1/25-1/18-ban.. [biggrin] Múltkor elkezdtem az Aviat, de hamar rá kellet jönnöm, hogy nekem ez a mértearány kicsi.. A szemem már tényleg kezd rendetlenkedni.. [unsure] + béna is vagyok hozzá... [blush]
akkokoko
Haladó fórumozó
Haladó fórumozó

HozzászólásSzerző: ATTIMON » 2017.07.24. 17:35

Sziasztok makettezők! Köszönöm a kommentjeiteket! Újabb kis lépessel kerültem előbbre. A hajó jobb oldalának ( hogy a nagy hajósok meg ne kövezzenek: a starboard-nak :) ) a 1/4 részén szintén kiszikéztem az ablakok helyeit. Előtte persze itt is rétegeltem a lemezeket ahogy a másik oldalon is ezelőtt 2 és fél éve :) Az egész oldalelem még a hétvégén fel is került a helyére. Hogy kicsit szusszanjak a sok ablakvágás után, felragasztottam az orrfedélzetet, majd a C szint elülső fedélzetének oldalmerevítéseit. Megemlíteném, hogy ennél az utóbbi két dolognál találtam hibákat, de hálisten orvosolni lehetett mindet. Legelsőnek az orrfedélzet alatt található szerkezeti elemek voltak magasak, az összesből 1mm-nyit kellett így utólag lefaragni, hogy a fedélzet ne legyen ennyivel magasabban és passzoljon az összes többi körülötte levő elemmel. Aztán az árbócnak kialakított hely szintén ezeknél a szerkezeti merevítőknél volt rosszul, túl elölre rajzolva így ennek is ki kellett alakítani az új helyét. Ezek után a C fedélzet oldalmerevítőin kellett alakítani, mert a dőlésszöge nem volt helyesen megrajzolva, de ez is megoldva. Ha lesz még egyéb hiba is a maketten, remélem, hogy szintén legalább ennyire javítható lesz és a végeredményen majd nem lesz látható semmi.

Az elkészült elülső oldalburkolat + az orrfedélzet:
Kép Kép
A "C" fedélzet:
Kép

Következő lépésnek még megépítek pár dobozszerű felépítményt a fedélzetre majd folytatom az oldalak ablakainak szikézését. Üdv addig is!
ATTIMON
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Joe711 » 2017.07.28. 21:37

Üdv újra ! [Hello]
Tényleg sokat pihent a projekt, de öröm nézni a képeket... Finom, precíz építés, és ötletes ez a segédszerkezet is nagyon. [thumbup]
A fém idomokat is is ezzel a pillanatragasztóval rögzítetted?
Joe711
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: ATTIMON » 2017.07.28. 22:27

Szia! Köszi a hozzáazólásod! Hát ez igazából egy ilyen ipari tömítőanyag, Pactan márkájú hőálló szilikon/ragasztó
Kép
A választás azért esett erre, mert munkában nagy mennyiségben található belőle :D Ráadásul nagyon jó kötést biztosít és nagy mennyiségben sem áztatja el a papírt, nem hullámosodik meg. Úgy gondoltam, hogy mivel hatalmas nagy felületekből tevődik össze maga a hajótest és ezek nehezek is , elképzelhető, hogy idővel a ragasztás ilyen sima papírragasztóval megengedhet egy-két helyen és ha emiatt kicsit horpadna vagy kipúposodna a hajó oldala akkor az nagyon rontana az összképen. Persze az is elképzelhető, hogy soha az életbe ilyen nem fordulna elő és bőven elég a sima papírragasztó, de mivel ilyen nagy makettet még nem építettem így inkább próbálok minden lehetőségre felkészülni. Ilyen téren nincs tapasztalatom.
Hogy könnyebb legyen ezzel a szilikonnal dolgozni, beletöltöttem egy egyszerű fecskendőbe és azzal nyomtam a megfelelő helyekre. Majd a már posztolt képeken is ahogy látni, azokkal a nagy csipeszekkel és azokkal a hosszabb síndarabokkal - vagy éppen annak a tartószerkezetnek a segítségével egy éjszakára hagytam száradni.
Kép Kép Kép Kép
ATTIMON
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: pietro127 » 2017.07.30. 20:40

looks really nice [thumbup] but I have one question ... is it really that neceserly tu put that serious sheet of steel ? :S
pietro127
Újonc
Újonc

HozzászólásSzerző: ATTIMON » 2017.07.30. 21:46

@pietro127 Keď si z Banskej Bystrici a niečo viem po slovensky tak pokusim sa ti to tak napísať :D Ani aj ja si to nemyslím vážne, že tie lišty sú tam potrebne aby boli železne len musel som tam niečo nalepiť aby mi ten cely bok držal v rovine. Tie som mal v zásobe a teraz mi prišli dobre. S tym sposobom si myslím, že mi to tak bude ale držať navždy.

(Ford.: Magam sem gondolom, hogy fémből kellett ezeket a merevítéseket eszközölni, csak volt tartalékon pár darabom, de ezek úgy gondolom, hogy örökre tartani is fognak)
ATTIMON
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: pietro127 » 2017.07.31. 09:01

aha :D chápem , nuž vyriešil si to a to je hlavné [wakka] vyzerá to zatial super :) len tak dalej
pietro127
Újonc
Újonc

HozzászólásSzerző: ATTIMON » 2017.07.31. 20:37

Díky! ;)
ATTIMON
Adminisztrátor
Adminisztrátor

ElőzőKövetkező

Vissza: Vízi járművek