Fly Model - Titanic / 1:200

Watercrafts

Moderátor: Gaccso

Re: Fly Model - Titanic / 1:200

HozzászólásSzerző: ATTIMON » 2014.06.09. 21:57

Tény, hogy sokat volt foglalkozva mindig is ezzel a hajóval. Akinek bejön egy téma annak mindegy, ha minden nap azzal lenne tele az egész világ az is kevés lenne, akinek meg nem az érdeklődési köre valami és megjelenik róla 2-3 írás akkor már az is soknak tűnhet :)
@Tamás, világítást azt nem tervezek bele . Nem igazán szeretem a "működő" maketteket. A karton az valóban valami hasonló, mint a söralátét, én még nem találkoztam ilyennel. Bár nem is vagyok az a rendszeresen makettező típus :P Az 1mm-es sem durva egyébként, csak sokkal sűrűbb az anyaga, keményebb, ezért nehezebb vágni is.

Aztán, hogy az építés jelenlegi állásáról is szó essen : felragasztottam az oldalsó nagy lapokat mindkét oldalra. Súlyok alatt száradni hagyom az éjjelre. Képek viszont az építésről egy hétig biztos nem lesznek, nyaral a fényképezőgépem ... sajnos nem velem [thumbdn]
ATTIMON
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: BobaFett » 2014.06.09. 22:12

WOW, micsoda hír hogy más is megépíti ez a kivágot, felettébb örülök. Amúgy a Maty Modelarz is kiadott 2011-ben egy 1:200 as kivágót, picit mintha átgondoltabb tervezés lenne, én lehet ha most csinálnám már azt választottam volna. Ez a minőségi papír tényleg jónak tűnik, én emlékszem nagyon sokat szenvedtem a kivágásokkal és nem is lett tökéletes. Olyannyira szenvedtem, hogy megfogadtam a következő kivágóim vázai mind lézervágottak lesznek :) Persze nyilván nem lesz örökké így.. szóval engem érdekelne ilyen karton. bár jó lenne, 1.5, 1.0-ás is, mert igen ritkán merevítenek 2 milissel.

Remélhetőleg neked lesz kedved/energiád lecserélni pl az ablakokat, mert az elég rajz szerűek. Csak hát rengeteg van belőlük...

szerk: a vastagítást te mivel ragasztod ?
"Ma nem volt egyetlen telefonhívásom se. De holnap majd kétszer ennyi lesz !" - Al Bundy
BobaFett
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: ATTIMON » 2014.06.09. 23:18

A Maly Moldelarz-osat csak féligmeddig ismerem, nagyon nem merültem bele, hogy utánajárjak, mennyire részletes, ha jól emlékszem pont a fedélzetek színezeténél akadtam el . Ezen a Fly modeles verzión meg nagyon szépen meg vannak rajzolva. Szkutnik nevű kiadóféleségnél láttam terveket amik elég ígéretesnek tűntek, ha azok be lennének fejezve akkor már meg is vettem volna mind a 3 Olympic osztályú hajójukat. Az volt a tervük, hogy kiadják a másik két testvérhajót is, az Olympicot és a Britannicot is. Lehet majd egyszer összejön nekik :)
Terv az az, hogy az összes ablakot fóliára cserélem. Megrajzolom aztán fóliára kinyomtatom. Nem sietem el a dolgot, nyugdíjas tempóban szépen kivágom majd az összeset :)
A vastagítást, hogy mivel ragasztom itt konkrétan mire gondolsz?
ATTIMON
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Drotmalac » 2014.06.10. 08:44

Mindig örülök egy újabb hajómakettnek. Az RMS Titanic pedig egy hálás téma.

Sokan a vállukat rándítják és legyintenek, hogy "Lerágott csont." de ha a tragikus sorsát nem is nézzük a Titanic lenyűgöző hajó volt és korának csúcstechnológiáját képviselte.
Tragédiája pedig szerintem leginkább egy kijózanító tény volt, ami megmutatta, nem számít mennyire nagy, mennyire modern, a víz az úr és ha a kellő tisztelet nélkül próbálunk meg hajózni rajta, akkor az megbosszulja magát.
Manapság is ugyanaz a helyzet, és az utóbbi időkben megint előjött ugyanaz, ami a Titanic tragédiáját is okozta: a hajózás rutinná vállt, egyre inkább háttérbe szorulnak a biztonsági megfontolások, mert minek a mentőmellény, ha a hajó nem tud elsüllyedni?
Azonban elég, ha megnézzük az utóbbi idők komptragédiáit, amikor az elöregedett és valójában használhatatlan, de az előírásoknak minimálisan megfelelő biztonsági felszerelések emberéleteket követeltek.
Vagy a Costa Concordia szerencsétlensége, ahol a hanyagság mellett a felkészületlenség szedte az áldozatait.
A hajózás bizony veszélyes tevékenység és ez volt a Titanic tanulsága.
Drotmalac
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: BobaFett » 2014.06.10. 21:01

ATTIMON írta:A vastagítást, hogy mivel ragasztom itt konkrétan mire gondolsz?

hogy a kartonra a 80 grammost mivel ragasztod, mert nagyon szépen sikerült. Nekem faragasztótól pl. deformálódik akárhogy is préselem. szintetikus meg álltalában túl gyorsan szárad, vagy túl vastag lesz a ragasztóréteg.
"Ma nem volt egyetlen telefonhívásom se. De holnap majd kétszer ennyi lesz !" - Al Bundy
BobaFett
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: ATTIMON » 2014.06.10. 22:02

Ja értem már. Azt sima Pritt stift ragasztóval. Az benne a jó, hogy alapból nem vízbázisú, mint a papírragasztók többsége, ezért nagy felületeknél sem hullámosodik. Még préselni sem kell.

Kép
ATTIMON
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: BobaFett » 2014.06.10. 22:44

thx, legközelebb kripobálom ezt is. Próbáltam már stiftet (nem ilyet), az nem jött be, hátha ez.
BobaFett
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: Tamás » 2014.06.11. 08:40

Ezt a márkát én is csak ajánlani tudom, jó minoség, én is ezt használom.
Tamás
Haladó fórumozó
Haladó fórumozó

HozzászólásSzerző: ATTIMON » 2014.06.14. 14:09

Újra itt egy hétvége és ez a szombat se megy el tétlenül. Elkezdtem a vízvonal alatti részek ragasztását a propeller körüli résszel. Kép még ugye nincs, mert nyaral még mindig a fényképezőgépem :P Így most csak a további tervekről írok. Ha elkészül az egész víz alatti rész akkor elkezdem az első feljavítást a hajón. Az eredeti hajóteknő, hogyan is mondjam, ilyen egymásra lapolt lemezekből áll. Ezt szeretném én is kidolgozni. Maga a kivágóban ezek a lemezek fel vannak rajzolva, de vannak részek amit nem az eredeti sémát követik. Arról nem is beszélve, hogy ezek a lemezek elég vastagok, hogy egy 1:200 méretarányú maketten ki legyenek dolgozva. Ha valaki esetleg jobban tud keresgélni a világhálón és találna nekem valami nagyobb méretű rajzokat ezekről a lemezekről azt megköszönném!

Kép

Aztán mivel ezek a lemezek ki lesznek dolgozva elhatároztam, hogy az egész hajótest festve lesz. Ennek apropójából ma megvásároltam a Titanic 1:400-as 100. évfordulós kiadását a Revelltől ami tartalmazza az összes festéket (mert hát sajnos külön nem tudtam megvenni egyik színt sem, rendes makettbolt nincs itt a környéken) , na meg egy magamfajta Titanic mániásnak való Titanicos képeslapokat, étlapot meg egy brosúrát ... na nekem már ezekért megérte [biggrin] Ha valakit érdekel maga a makett, festékek és extrák nélkül az írjon nyugodtan, megegyezünk valamiben.

Kép
ATTIMON
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: János » 2014.06.14. 14:44

Engem érdekelne a Titanic, viszont volna egy olyan kérésem hogy a jéghegyet is légy szíves mellékelni. Köszi hahaha
The paper modeling is always in my mind.
János
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: ATTIMON » 2014.06.14. 15:51

Azt majd fagyasztasz mellé magadnak :D
ATTIMON
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: BobaFett » 2014.06.14. 17:18

Van egy nagyon jó oldal, ahol mindenféle kifejezetten titanic modell készítéshez mutatnak segédleteket. pl itt van több tízezer kép:

http://titanic-model.com/forum_archives/index.html
(valószínű neked az illustration kell, de érdemes a többit is megnézni, ennél sokkal kisebb léptékű makettekröl is vannak képek, pl. ahol az összes széket is kidolgozták :O . Ezek a képek jól jöhetnek majd a tervezett ablak cserékhez pl.)

ugyanezen az oldalon van a helyes festési szinkiosztás, mert szerintük egyetlen megjelent makettben sem helyesen vannak ezek feltüntetve. A pontos kikeverési arányokkal együtt:
http://titanic-model.com/paint/
BobaFett
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: ATTIMON » 2014.06.14. 18:57

Köszi BobaFett! Mondjuk pont ez az oldal amit én is már megtaláltam, ez szerintem minden Titanic építő mekkája lehet, annyi érdekes dolgot találni rajta :) Majd a fotókat kell jobban átböngésznem, hátha azok között találok valamit, tervrajzok között nincs sehol amit keresek.
ATTIMON
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: ATTIMON » 2014.06.21. 09:21

A napokban nekiálltam a már említett lemezek kidolgozásának. Az eredeti kivágóból az oldallapokat másoltam, ezeket a másolt lapokat használtam alapnak amire az eredeti lapokból vágott szalagokat ragasztottam. Kiszikéztem az ablakokat is és most így néz ki az eredmény - összehasonlítva az eredeti oldallappal amire csak felrajzolva vannak a lemezek:

Kép

Kép

Ezzel kb. a nyolcad része el is készült az oldalborításnak :P + ezután jön majd csak a vízvonal alatti lemezelés
ATTIMON
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: János » 2014.06.21. 12:51

Gratula! Szép feljavítás. Mégsem valami szokványos dolog fog kisülni ebből a Titanicból. Akkor sokkal inkább szemmel tartom ezt az építést.
The paper modeling is always in my mind.
János
Moderátor
Moderátor

ElőzőKövetkező

Vissza: Vízi járművek