Fly Model - Titanic / 1:200

Watercrafts

Moderátor: Gaccso

Fly Model - Titanic / 1:200

HozzászólásSzerző: ATTIMON » 2014.06.06. 19:25

Sziasztok makettezők! Nem tegnap volt amikor utoljára itt jártam :D Ilyenkor szokás, hogy mutatni is kéne valamit. Hát én úgy döntöttem, hogy nagy papírba vágom a szikémet. Itt, a fórumunkon is már meg lett építve, már akkor nagyon megtetszett, de csak mostanra érett meg bennem, hogy én is összetákoljam. A címből már kiderült, hogy ez nem más, mint a Fly model féle 1:200-as Titanic.

Két héttel ezelőtt érkezett meg a gigászi boríték, benne ezzel a könyv vastagságú kivágóval.
Kép
Átnyálazva a leírást gyorsan be is szereztem 1 és 2mm vastag kartonlapokat. Sikerült nagyon jó minőségű lapokat szereznem, a 2mm-es vastagságút is nagyon szépen lehetett vágni. Mára teljesen befejeztem a vázszerkezet elemeinek a kivágását. Az miatt nem indítottam ezt a topikot hamarabb, mert ez a része az építésnek nem éppen látványos. A rengeteg elem kivágását egyébként mindössze 6 pengém bánja, elején sokkal többre számítottam, a jó minőségű papírt ebből a szempontból is megérte megvenni. A váz elemeinek összeépítését holnap kezdem.

Kép Kép

Első agyalni valóm ott kezdődött, hogy lapok szélénél pár helyen vékonyítani kell a papírt 2mm-ről 1mm-re. Eleinte nem igazán jutott eszembe semmi normális megoldás. A csiszolásban nem nagyon bíztam, főleg a hajócsavarnak kialakított résznél (lent, a képen látható ez a rész). Itt a külső részt nagyon keskeny papír alkotja, ezt csiszolni szerintem lehetetlenség. Aztán jött az ötlet, hogy szikével bemetszem a kartont az élénél. Leszikéztem mindkét oldalról fél-fél mm-t Ez lett a végeredmény. Elnyerte a tetszésemet:

Kép

Tehát holnap kezdem az összeépítést, aztán meglátjuk mekkora is lesz ez a hajócska valójában :)

Igyekszem majd a legtöbb építési fázisról képet feltölteni, sok tervem van a feljavításokra is. Remélem élvezitek majd velem az építést. További szépet és jót!
ATTIMON
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Re: Fly Model - Titanic / 1:200

HozzászólásSzerző: Joe711 » 2014.06.06. 19:51

Örülök hogy újra aktivizálod magad a fórumon! Az pedig hogy hajót építesz; a hab a tortán !
Ígéretes építés,várom a fejleményeket !
Üdv: Józsi [Hello]
Joe711
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: Gaccso » 2014.06.06. 20:35

Fura tőled ez a hajós téma, de természetesen kíváncsian figyelem az építésedet. Szép a vázszerkezetek kivágása, mintha lézervágottak lennének.
Gaccso
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: zozo » 2014.06.07. 09:43

Hajrá, sok sikert hozzá!
zozo
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: János » 2014.06.07. 13:19

Örömmel látom hogy a sok tervezés után a gyakorlatban is foglalkozol a makettezéssel. Érdekes választás a Titanic, azt hittem ez már 'lerágott csont', de mint írtad ,sok feljavítást tervezel rajta, így már jobban érdekel mi sül ki belőle.
Szép kezdés ez a borda kivágás, várjuk a további képeket.
The paper modeling is always in my mind.
János
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: Imi » 2014.06.07. 21:03

Jó munkát és jöhetnek a képek!
Imi
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: ATTIMON » 2014.06.08. 12:07

Terv szerint a tegnapi nap elkezdtem a váz elemeinek összeépítését, ma délelőtt sikeresen be is fejeztem.

Kép Kép Kép

Két oldalról hiányzik már csak két hatalmas lap, ezek felrakása fog most következni. Ezek még majd fokozzák az egész váz merevségét valamint segítik majd , hogy az oldallapok ne hullámosodjanak be. Először mindenesetre meg kell rajta jelölnöm az ablakok helyeit, mert azok is ki lesznek vágva aztán csak ezután kerülhet fel a vázra.

Kép
ATTIMON
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Gaccso » 2014.06.08. 17:28

Erről a jó minőségű kartonról írhatnál, hogy hol sikerült beszerezni. Szemlátomást nagyon szépen lehet vele dolgozni.
Gaccso
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: ATTIMON » 2014.06.08. 17:57

Sajnos nem éppen közel. Németországi papírboltban találtam, valami skandináv faanyagból készült (jó reklámszöveg), nincs benne mindenféle összevissza adalékanyag ... állítólag... 100 x 70 centisek a lapok, ha jól emlékszem olyan 2000Ft-ig van az ára átszámolva. De volt olyan rész ahol elég volt csak 2x áthúznom a szikémet és már el is volt vágva. Az 1mm-es sajnos nem ilyen anyagból készült,az az általam megszokott minőségű, tovább tartott kivágni, mint a 2mm-eset :) Ha érdekel akkor augusztusban tudok belőle vinni
ATTIMON
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: János » 2014.06.08. 18:06

Skandináv faanyag? Csak nem az IKEA gyártja? hahaha
János
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: ATTIMON » 2014.06.08. 18:09

talán nem, mert eddig még nem esett szét :D
ATTIMON
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Tamás » 2014.06.09. 18:25

Ezt a z építést figyelemmel fogom kovetni, a nagyon messzi jovoben meg szeretném én is építeni, még ha lerágott csont akkor is.
A karton nagyon jól néz ki vágás után, nem ezt hívják soralátét kartonnak. Az 1 milisnek mintha durvább lenne a felulete, bár nem nagyon tudom kivenni a képekbol. Kár hogy az 1mm - nem olyan jó, mert az gyakrabban kell.
Ha ablakot akarsz vágni, bistosan leszz világítás - gondolom én. Érdekel hogyan oldod majd meg.
Tamás
Haladó fórumozó
Haladó fórumozó

HozzászólásSzerző: János » 2014.06.09. 18:40

Lehet hogy mellé lőttem ezzel a csontos megjegyzésemmel. Mivel nem vagyok hajós , nem érzem át annyira , de úgy látom ez a makett olyan lehet nektek, mint a tankmániásoknak a Tigris tank. Előbb utóbb meg kell építeni mindenkinek a saját verzióját. Nekem már megvolt, de tervben van további Tigris építés is :)
János
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: Gaccso » 2014.06.09. 18:58

Köszi Attimon, augusztusban térjünk vissza rá, addig meggondolom. Bár egészen hajlok feléje :)
Gaccso
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: Joe711 » 2014.06.09. 19:41

János írta:Lehet hogy mellé lőttem ezzel a csontos megjegyzésemmel. Mivel nem vagyok hajós , nem érzem át annyira , de úgy látom ez a makett olyan lehet nektek, mint a tankmániásoknak a Tigris tank. Előbb utóbb meg kell építeni mindenkinek a saját verzióját. Nekem már megvolt, de tervben van további Tigris építés is :)

Ez így van, ez a hajó amúgy is legenda.
És minden építő magát is adja vele, én még nem láttam két olyan makettet, ami ugyanazt a hatást váltotta volna ki belőlem. Tekintélyt parancsoló, szép jármű volt, és mítosszá vált. Örök téma, és az elsüllyedése még mindig talány. Nemrég láttam egy filmet, ami az időjárási körülmények szerencsétlen összjátékával magyarázza a tragédiát, és azt, hogy a Californian kapitánya nem segített időben. Először legyintettem az újabb teóriára, de a film végén már mint egy lehetséges okként kezeltem az elhangzottakat. Szóval harminc évnyi hajómánia után azt gondoltam hogy ismerem ezt a sztorit, és mégsem...
Ui:
Én kicsit fordítva vagyok bekötve, mert minél kisebb, kezelhetőbb a valóságban egy hajó, engem annál inkább lázba hoz. "Ezzel pöfögni kéne egyet..." érzés kap el, és ez a feeling ezeknél a nagy hajóknál nincs meg.
Joe711
Közösségi tag
Közösségi tag

Következő

Vissza: Vízi járművek