HMS Victory (Shipyard 1:96)

Watercrafts

Moderátor: Gaccso

Re: HMS Victory (Shipyard 1:96)

HozzászólásSzerző: Drotmalac » 2014.11.17. 09:24

Nagyon szépen haladsz.
a fartükör, a Victory egyik legjellegzetesebb része, és eddig legalábbis nagyon szépen sikerült.
Drotmalac
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: BobaFett » 2014.11.17. 21:27

jó lesz ez, szépen haladsz. Esetleg nekem a sárga picit rikitó, de nemtudom az eredeti milyen volt.
"Ma nem volt egyetlen telefonhívásom se. De holnap majd kétszer ennyi lesz !" - Al Bundy
BobaFett
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: akkokoko » 2014.11.18. 14:27

Nagyon szép lesz! Csak így tovább! [thumbup]
akkokoko
Haladó fórumozó
Haladó fórumozó

HozzászólásSzerző: Tamás » 2014.11.19. 11:41

Szép, szép!
Ezek a lézer ornamentumok jól néznek ki. A sárga színen még én is torom a fejemet. Nem tudok találni megfelelo árnyalatot. Még a képek amik a Victoryról készultek, ha utána néztek a neten sem egyformák. Ha napsutésben készult a kép egész más, mint amikor borús idoben fotózzák. Engem is érdekelne, milyen sárgát használsz. Villanóval készíted a képeket, úgyhogy biztosan sotétebb egy picit. Rendeltem egy Tamiya XF-3-at, de valószínuleg nem fogom használni, túl sárgának találom.
Tamás
Haladó fórumozó
Haladó fórumozó

HozzászólásSzerző: gottokiller » 2014.11.19. 16:28

Köszi az elismeréseket :D

Bobafet, Tamás a képeken tényleg kicsit rikítónak néz ki a sárga. Hiába csinálok fényképeket nem fedik a valóságot, mert mind telefonnal készültek.
Kép Kép Kép Kép Kép

Az eredeti:
Kép Kép Kép Kép

Most döntse el az ember, hogy valójában milyen színű, mert én nem láttam az eredetit. Amúgy beírtam a gugli képkeresőbe hogy Hms Victory és ez tűnt fel legelőször, az én hajóm napfényél ilyesmi:
Kép

Nem mondom hogy ilyen, mert egy kicsit világosabb. Meg hát lakkozni is akarom. A fórum látogatóinak nem mutattam meg, amit a másik fórumon leírtam, hogy milyen lesz a színe lakkozva:
Kép Kép "Készítettem egy festés mintát. Ilyen színű lesz a hajó, fekete alapon 3 napsárga csíkkal. A minta 4 részre van osztva, ami 4 féle lakkozott minta. Balról: vizes matt makett lakk 2 réteg; -||- 1 réteg; a 3. minta 1 réteg selyemfényű vizes parketta lakk; az utolsó -||- 2 rétegben... Még nem döntöttem el, hogy melyiket használom, de szerintem a selyemfényűt fogom 1 rétegben... "

Legelőször kevertem a színt. Csak hülye voltam, mert keveset kevertem, és másodszorra valahogy nem tudtam elérni azt a színárnyalatot. Én a madaras teszkóba vettem a festéket. Pentart matt Napsárga akrilfesték.
gottokiller
Újonc
Újonc

HozzászólásSzerző: gottokiller » 2016.11.14. 20:18

Üdv mindenkinek
Megszűnt a tároló, ahová a képeket töltöttem fel. De megpróbálom pótolni a régi hozzászólásokban, de ha nemsikerül, akkor egyszerre feltöltöm az összes képet.

Haladtam egy kicsit a hajóorral:
Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép

ill. elkészültek a középsőfedélzet ágyúi. A 3.0-ás verzió:
Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép

A super-hobby.hu oldalról rendeltem mind a 3 féle ágyúból 1-1 db-ot. Az összes ágyú marha drága lenne, ezért választottam az öntés megoldást. És készítettem belőle gipszből öntőformát. Az ágyúkat Ón-ból öntöttem. Sajnos elfelejtettem az öntésről fotókat készíteni. Csak akkor fotóztam le, amikor lefestettem. Kb 50 ágyúból sikerült 26ot kiválasztani, ami megfelelt az elvárásaimnak. Többet nem öntöttem, mert elfogyott az ón. Kicsit sajnálom, hogy belekezdtem, mert nagyon sokáig tart, mire a maradék 75 ágyút kiöntöm. :) Az öntés során az öntőforma 2 része között megfolyt az ón, amit lecsiszoltam reszelővel, csiszolópapírral, stb... Amit kellett puttyal meg fújtam. Az öntési technológiát a Marjai Imre - Hajómodellezés című könyvből lestem el. :D Több alkatrészt nem fogok önteni, mert akkor már nem papír hajómakett lesz. :)
gottokiller
Újonc
Újonc

HozzászólásSzerző: Gaccso » 2016.11.14. 20:34

Viszont cserébe igen csak jól néznek ki! Örülök, hogy jelentkeztél az építés újabb mozzanataival. Gyönyörű lesz ez a hajó, csak így tovább!
Gaccso
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: Gaccso » 2016.11.14. 21:40

[quoteA super-hobby.hu oldalról rendeltem mind a 3 féle ágyúból 1-1 db-ot.][/quote]
Megnéztem, egészen jó kis oldal. Van minden, még papírmakett is, bár eléggé drágán adják itt őket.
Gaccso
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: Tamás » 2016.11.15. 13:49

Az ontott ágyuid nagyon jól néznek ki, egy kicsit meg is irigyeltem toled. Papírból soha nem tudunál ilyen szépet készíteni. Én sem tervezem a fém ágyuk beszerzését mert az annyiba kerulne, mint maga a kivágó, ha nem tobbe. Onteni pedig nincs lehetoségem, se idom, úgyhogy vágom szorgalmasan a papírcsíkokat az abroncsoknak.
Orulok hogy folytatod a munkát, kitartást hozzá kívánok!
Tamás
Haladó fórumozó
Haladó fórumozó

HozzászólásSzerző: Joe711 » 2016.11.15. 19:25

Frankók lettek az ágyúk, csak így tovább !
Joe711
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: gottokiller » 2016.11.19. 21:35

Üdv Mindenkinek

Köszi az elismeréseket. Igyekszem a legjobbat kihozni több-kevesebb hibával.

Gaccso tudom hogy drága oldal, már csak a házhoz szállítás miatt sem rendelnék onnan, de az egyik ismerősöm elég sok mindent rendelt arról az oldalról és szólt hogy ha akarok rendelhetek én is onnan.
Tamás sajnos az idő a legnagyobb ellenség. Eredetileg a 3.0-ás ágyú fából készült volna. El is készítettem egy pár db ágyú alapját esztergán és az abroncsokat vagy vékony drótból vagy cérnából készítettem volna. Szerintem gyorsabb, de amiket eddig alkottál ágyúkat az nem semmi munka, ne irigykedj mert simán vannak olyan jók, lehet jobbak mint az enyéim.

Kicsit haladtam. A kész ágyúkat a helyére ragasztottam. Az egyik oldalon bekötöttem a blokkokat és az ágyúkat rögzítő köteleket a falba:
Kép Kép Kép Kép Kép Kép
gottokiller
Újonc
Újonc

HozzászólásSzerző: gottokiller » 2016.11.20. 12:40

Üdv Mindenki.

A képeken is látni, hogy a hosszú idő alatt beporosodott az egész makett. Ha valaki tudna egy megoldást a portalanításhoz azt kérem írjon, mert eléggé zavaró. Próbáltam letörölni de nem nagyon jön le. Előre is köszönöm.
gottokiller
Újonc
Újonc

HozzászólásSzerző: János » 2016.11.20. 13:23

Én púderecsettel szoktam.
Kép
The paper modeling is always in my mind.
János
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: Gaccso » 2016.11.20. 19:37

Én is puha szőrű ecsetet szoktam használni.
Gaccso
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: Joe711 » 2016.11.23. 21:24

Ezt a púderecsetet ki fogom próbálni, én egyébként hosszú szőrű ecsetet használok a portalanításra. Bár a legjobb megoldás Balázs kolléga plexibúrája. [thumbup]
Joe711
Közösségi tag
Közösségi tag

ElőzőKövetkező

Vissza: Vízi járművek