HMS Prince of Wales (GPM 1/200)

Watercrafts

Moderátor: Gaccso

Re: HMS Prince of Wales (GPM 1/200)

HozzászólásSzerző: kocka557 » 2019.07.11. 09:45

minipeti írta:Köszönöm szépen!

Stiftet csak a vastagításhoz használtam, mert féltem a technokol káros mellékhatásaitól. Viszont elég vastagon kell használni a stiftet, mert különben elválik a karton a sablon laptól és az utóbbit kell bekenni, mert a karton magába szívja. Viszont azóta csak a technokol, de szó szerint zabálja a makett.

Csak egy tipp: vastagításhoz használható a faragasztó (Pl. Ponal express) is megfelelő hígítással jól ecsetelhető, akár egy egész A/4 egyben, jól fog, utána viszont mindenképpen préselni kell (akár könyvek között) egy napig. De az eredmény jó és még egy kicsit keményedik is, mondjuk ez a hajlítandóknál nem éppen előny.
Egy próbát megérhet...
kocka557
Fórumozó
Fórumozó

HozzászólásSzerző: minipeti » 2019.07.11. 12:26

Köszönöm szépen a tippeket!

Sajnos nem találtam utalást arra, hogy kell-e hegyezni, vagy sem, de nagyon úgy tűnik, hogy kell. Még szerencse, hogy betáraztam kétféle csiszolópapírral is. :)

De jó, hogy nyári szünet van. [wakka] Csak dolgoznom is kéne. :(
"Közelre nézz, és mindent látni fogsz!" (A részeges karatemester)
minipeti
Fórumozó
Fórumozó

HozzászólásSzerző: minipeti » 2019.07.11. 15:23

Pihenés képpen csiszoltam úgy két órát. Ez lett a vége:

Kép

A taton az utolsó burkolati elem vége nem illeszkedik a vázhoz, de, ahogy nézem majd a vízvonal fölötti rész eltakarja majd. Az orr pedig egy milliméterrel a váz elé ér, igaz reszeltem le belőle. Most egy kicsit visszaküldöm a vitrin tetejére, mert következik a hajófenék egy kicsi, a tat alatti része, melyhez a kormánylapát is kapcsolódik.
"Közelre nézz, és mindent látni fogsz!" (A részeges karatemester)
minipeti
Fórumozó
Fórumozó

HozzászólásSzerző: Gaccso » 2019.07.11. 16:12

Én valószínűleg addig csiszolnám a kartonokat, amíg tökéletes nem lesz az illesztés.
Én is faragasztóval vastagítom az alkatrészeket, sőt sok más helyre is azt használom. Nem ecsettel viszem fel, hanem maradék kartonnak egy egyenes élét megvagdodom ollóval kb 2-3 mm ként. Így hasonló hatást érek el, mint a burkolók a csemperagasztóval. Az alkatrész ráhelyezése után aztán kicsit meg is mozgatom a papírt, hogy jobban terüljön alatta a ragasztó. Aztán persze nálam is megy a présbe.
Az élfestést szerintem egyszerűbb és célszerűbb az alkatrészek felhelyezése előtt elvégezni, darabonként. Ha a két darab között a merevítés is kilátszódhat, ott is előre megkenem élfestékkel, hogy ott se világítson ki a fehér papír.
Gaccso
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: Joe711 » 2019.07.12. 19:16

Szia, csatlakozom Imihez, szerintem is hegyezd ki a gerincet. A fém hajótesteknél a lemezelés összeér.
Tetszik az építésed, szépen haladsz !
Joe711
Kiemelt tag
Kiemelt tag

Előző

Vissza: Vízi járművek