Bf-109 G8 Modelik 1/33

Aviation

Moderátor: János

Bf-109 G8 Modelik 1/33

HozzászólásSzerző: Dodobiker » 2015.07.23. 21:06

Sziasztok!

Hála János segítségének már megy a képfeltöltés [biggrin] Ezúton is köszönet érte!

Ezzel a két repcsivel szeretnék belevágni a paírmakettek világába! Fő témám a WW2 de igazából bármi tetszik ami repül. A messzert kezdtem el építeni, persze azért nem olyan egyszerű mint ahogyan elképzeltem de ez jó!

Kép

Pár kép a haladásról:
Kép, Kép, Kép
Dodobiker
Újonc
Újonc

Re: Bf-109 G8 Modelik 1/33

HozzászólásSzerző: János » 2015.07.24. 04:18

Szívesen segítettem, főleg hogy ilyen szép építésnek nézünk elébe. Eddig precíz és akkurátus a kivitelezés, csak így tovább!!
The paper modeling is always in my mind.
János
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: Dodobiker » 2015.07.24. 14:43

Sziasztok!

Még két kép az aktuális állapotról!
Jelenleg itt tartok, sajna a következő hét a nyaralásé [biggrin] egy hét Tisza-tó! Ha visszaértem gőzerővel folytatom de már most látom hogy lesz egy-két izzasztó része a modellnek de erről majd akkor.

Üdv és jó makettezést!

Kép

Kép
Dodobiker
Újonc
Újonc

HozzászólásSzerző: Tamás » 2015.07.24. 15:42

Szép kis párbaj fog ebbol kerekedni. Már gondolok itt az ellenséges repulokre.
Ami meglepett, hogy PUR habot használtál, nincs tapasztalatom repulogép modelekell, de nem nagyon láttam még, hogy repulogép modelen ezt valaki haszálta volna. Neked már van tapasztalatod ezzel az anyaggal?
Tamás
Haladó fórumozó
Haladó fórumozó

HozzászólásSzerző: Dodobiker » 2015.07.25. 07:40

Igazából semmi tapasztalatom nincs vele, kísérleti jelleggel fújtam ki.
Kikeményedés (ebben a melegben kb 30 perc) után könnyen formára vágható egy éles szikével, ahol pedik légbuborék maradt benne, utólag kijavítottam. Kinyomtam egy kevés habot egy darab kartonra, majd átkenegettem az egészet mégegyszer. Csiszolás után egy jó kemény felületet kaptam.
A szárnynál és a törzskeret darabjainál is hasonlóan megcsinálom. Majd teszek fel képeket hogy mire jutok :)
Dodobiker
Újonc
Újonc

HozzászólásSzerző: János » 2015.07.25. 11:43

Így ránézésre elég hepe-hupásnak tűnik a felület. Mindenképp kiglettelném hogy teljesen sima legyen. Sőt én azt is megkockáztatnám, hogy elsőre egy alap réteget ragasztanék fel (80 grammos papírból), azon látszana ha valahol még nem teljesen tökéletes a felület, persze ehhez még jobban vissza kéne csiszolni a méretet, nehogy hézagok maradjanak a burkolatnál.
The paper modeling is always in my mind.
János
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: Dodobiker » 2015.07.25. 16:07

Igen az biztos hogy nem egyből a végleges darabokat ragasztom rá. Biztonsági okból amúgy is lefénymásoltam a kivágót és vettem műszaki rajzlapot is a kísérletezgetéshez [biggrin]
Dodobiker
Újonc
Újonc

HozzászólásSzerző: Joe711 » 2015.08.02. 20:14

Üdvözöllek a fórumon én is !

A purhabot én nem igazán értem: miért kell használni? Én még nem használtam (maketthez), bár nagyobb darabok merevítésénél láttam hogy alkalmazzák mások is.

Üdv: Józsi
Joe711
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: Dodobiker » 2015.08.11. 17:09

Sziasztok!

Ismét itt vagyok, tegnap elkezdtem a purhabot gittelni és a szárnytartót elkészíteni. Hamarosan lesznek képek is...

Joe711 írta:Üdvözöllek a fórumon én is !

A purhabot én nem igazán értem: miért kell használni? Én még nem használtam (maketthez), bár nagyobb darabok merevítésénél láttam hogy alkalmazzák mások is.

Józsi arra gondoltam, hogy a purhab belülről támasztja a papírt és később nem fog behorpadni ha megfogom a kész modellt. Hülyeség vagy sem?
Dodobiker
Újonc
Újonc

HozzászólásSzerző: szeli » 2015.08.22. 09:31

Sziasztok!
Nekem is nagy kedvencem a típus, kíváncsian várom a fejleményeket! :)
szeli
Újonc
Újonc

HozzászólásSzerző: Dodobiker » 2015.10.12. 19:51

Sziasztok!

Elnézést kérek a távolmaradásért de egy korábbi projektet kellett befejeznem. Most már tudom folytatni a gépet, jelenleg apróságokon dolgozom. Elkészültek a futókerekek, pillanatnyilag a légcsavartollakkal szöszölök. Nem igazán sikerült a kivágó elemeit szépen összeragasztani ezért úgy döntöttem kartonból kifaragom. Emellett a pilótafülkére koncentrálok. Az ülést nem sikerült szépen ívesre hajlítanom mert megtört a papír, ezért sörösdobozból készítettem, az oldalaihoz használtam csak a kivágót.

Üdv!

Tamás

Kép
Dodobiker
Újonc
Újonc

HozzászólásSzerző: Joe711 » 2015.10.12. 20:17

Dodobiker írta:Sziasztok!

Ismét itt vagyok, tegnap elkezdtem a purhabot gittelni és a szárnytartót elkészíteni. Hamarosan lesznek képek is...

Joe711 írta:Üdvözöllek a fórumon én is !

Józsi arra gondoltam, hogy a purhab belülről támasztja a papírt és később nem fog behorpadni ha megfogom a kész modellt. Hülyeség vagy sem?

Az utolsó képeken látszik hogy szépen kihoztad a formát, tök jó lesz ez a gép !

A purhabra visszatérve: én jobbnak tartom az XPS lapokat. Sokkal tömörebb, mit a purhab , ezért könnyebben szikézhető és csiszolható.Mivel nem dagad,ezért nem is feszíti a makettet, így az nem is deformálódhat. A kitöltött tér sokkal homogénebb, egyenletesebb. A purhabbal nem lehet olyan tisztán dolgozni, és nem is olyan költséghatékony. A pisztolyos verzió beruházást igényel, a tárolása körülményes, egy idő után elszökik belőle a gáz,és mehet a kukába pisztollyal együtt. A nem pisztolyos verziót egyszer használjuk, "aki bújt aki nem" elven: amit nem nyomunk ki záros határidőn belül, az kárba vész. Szerintem 1 méteres maketthosszig egyértelműen jobb választás az xps, ezen a méreten túl a purhabnak annyi előnye van (a hátrányok megtartásával) hogy a feszítése révén egyfajta stabilitást, merevséget ad a makettnak. De itt sem mindegy, hogy milyen habot használunk: vannak kétkomponensű, normál tágulású, csökkent tágulású és egyáltalán nem táguló habok.(hogy csak a makettezés szempontjából lényegeseket említsem.)
Joe711
Közösségi tag
Közösségi tag

Vissza: Légi járművek