Orёl Jak-7b

Aviation

Moderátor: János

Re: Orёl Jak-7b

HozzászólásSzerző: János » 2014.02.20. 20:12

Gratula a befejezéshez. Szerintem tudsz ennél jobbat is építeni, a gyakorlás közben mindig ügyesedik a makettező. Egy kérésem lenne , ha fotózol tedd a repülőt valami egyszínű háttér elé, mert a tarka-barka asztalon nehéz kivenni hol kezdődik a repcsi.
The paper modeling is always in my mind.
János
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: Gaccso » 2014.02.20. 20:28

Szerintem jól néz ki. Nekem tetszik így egyben. Gratulálok!
Gaccso
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: Imi » 2014.02.20. 20:50

Szép munka, gratulálok! Igen nagy kár lenne egy ilyen makettet kidobni, szerintem több gép is el fog férni ott a polcon. Szóval, jöhetnek a következő építés képei :)
Imi
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: pocok » 2014.02.21. 08:52

Na jó, a kukábadobást, persze nem konkrét értelemben vettem, az úgy nagyon hülyén venné ki magát :) Inkább úgy, hogy most még megfér a kirakatcsapatban, de szeretném, valamivel, sőt valamikkel kiszorítani onnan, csak, hogy érezze a verseny helyzetet...
Meg mindenképpen teszek fel jobb képeket, sőt, most már lehet, nyitok egy galériát.

KÖSZ A HOZZÁSZÓLÁSOKAT!
pocok
Fórumozó
Fórumozó

HozzászólásSzerző: Tamás » 2014.02.21. 09:30

Jól néznek így egyutt ki, bár a fotók gyenge minoséguek. Ha nem akarsz uvegezni, próbáld meg a lánctalpas haditechikát. Egy T34-es jól mutatna a repulok mellett.
Tamás
Haladó fórumozó
Haladó fórumozó

HozzászólásSzerző: zozo » 2014.02.21. 15:28

Gratulálok! Nincs ezzel a repülővel semmi baj! Látni még, hogy fejlődnöd kell, de ez nem gond a következő még ennél is jobb lesz! A repülő makettek építése amúgy sem a legegyszerűbb ága a papír makettezésnek a formájából adódóan. Lehet, nem több 1000 elemből épül meg, mit pl. egy tank, de egy kis hiba is nagyon meglátszik rajta!
zozo
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: János » 2014.02.21. 18:07

Bizony, jól mondja zozo, a repülők építése nagyobb kihívás mint amilyennek látszik. A formájuk is csupa ív és görbület, papírból lemakettezni sokkal nagyobb feladat mint pl egy harcjárművet, ami többnyire síkidomokból áll. Szerintem is inkább gyakorolj valami egyszerűbb formájú maketten, mert még gondjaid vannak az illesztéssel és a ragasztással is. A festés nem tüntet el minden kis hibát, sőt többnyire felerősíti. Harckocsik, teherautók vagy akár a mozdonyok is sokkal építhetőbbek a repülőknél, próbálj meg ezek közül választani. Várjuk a következő építésedet, sok sikert hozzá!
János
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: pocok » 2014.02.21. 20:21

Vesémbe láttok :) Főleg Tamás, a T-34-essel, tavaly óta tervezem, de nem merek nekiállni (nem is nagyon tudok honnan beszerezni) viszont mindenképpen kilátásba van. Ha valaki tud, segíthet!
Azt, nem ígérem, hogy most egyből bele is vágok, mert voltak még terveim, de ami késik, nem múlik (ha már a vonat is szóba jött [biggrin] )
pocok
Fórumozó
Fórumozó

HozzászólásSzerző: Máté » 2014.02.21. 21:01

Üdvözlettel:

Máté
Máté
Haladó fórumozó
Haladó fórumozó

HozzászólásSzerző: pocok » 2014.02.21. 22:17

Köszi Máté a tippeket!
Mondjuk ezzel még jobban megijesztettél (a pockok amúgy is félősek [scared] ) elnézegetve a képeket, meg egyáltalában 1/25-ben harckocsi, hááát...
finoman fogalmazva még nem az én szintem, talán egy pár év múlva! De most még biztos nem állok neki, mert csak elbarmolnám a szép makettet.
És nem, egyáltalán nem szégyenkezem a mostani gépem miatt, arra legfeljebb akkor lenne okom, ha nem a legjobb tudásom szerint raktam volna össze, de ezt még csak el se siettem (legalábbis ahhoz képest, hogy alig 110 részből állt)
szóval türelem, még 1-2 építés és megkapjátok azt a t-34-est, hozzá illő kivitelezésben
pocok
Fórumozó
Fórumozó

HozzászólásSzerző: János » 2014.02.21. 23:18

Végül is nem is az a lényeg, hogy mit építesz, minden makett fajtában van egyszerűbb (a képességednek megfelelő) darab. Az a fontos hogy érzelmileg legyen kötődésed a tervbe vett kivágóhoz. A szakma csínját-bínját majd elsajátítod menet közben, de nagyon ügyelj arra hogy hogy lelkesen, és örömmel vedd a kezedbe amin munkálkodsz. Hogy kikapcsolódás, és jó szórakozás legyen ez a hobbi. Persze mindig vannak nehéz pillanatok, amikor mindenhez ragad az a nyavalyás papír csak oda nem ahová szeretnénk. Ezeken mindenki átesik, azokra a pillanatokra kell koncentrálni, amikor valami szépet alkottál és sikerélményed van. Ezen az úton haladva egyre több ilyen pillanat lesz , és a végén már csupa jó érzés az egész makettezés. Sok sikert és kitartást hozzá.

(u.i. : van pár egyszerűbb kivágóm, majd írok egy listát, ha valamelyik megtetszik szívesen elküldöm)
János
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: Tamás » 2014.02.22. 10:48

Itt találsz free orosz tankot, harckocsit stb.:

http://www.papermodels-bg.com/v2/index. ... 55&lang=en

A modelek nagyon aprólékosan ki vannak dolgozva, nem is értem miért free.
Kinyotatod, és már dolgozhatsz is. Ha elrontod, kinyomtatod újra. Ha tintásan nyomtatod, álítólag a Canon esetleg az Epson tintája a legalkalmasabb erre.
Tamás
Haladó fórumozó
Haladó fórumozó

HozzászólásSzerző: Joe711 » 2014.02.24. 00:09

Én is hadd gratuláljak, építés közben voltak nehéz pillanataid, (kinek nincsenek...) de nagyon szépen kijöttél belőlük. Összességében nekem nagyon tetszik! A repülő tényleg nem egyszerű, de szépen megoldottad!
Még egyszer gratulálok! [thumbup]
Józsi
Joe711
Kiemelt tag
Kiemelt tag

HozzászólásSzerző: Drotmalac » 2014.02.24. 10:24

Szerintem nagyon szép lett. A repülőkhöz nem nagyon értek, de annyi biztos, hogy a formájukból adódóan nem egyszerű a makettek elkészítése papírból.
Nekem összességében tettszenek a repülőid.
Drotmalac
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: pocok » 2014.02.26. 18:34

Köszi mindenkinek: a hozzászólásokat, a tippeket, a méltatást, a bátorítást!
Úgy látom a kritika leginkább a képeket illette, ezért amint volt szabadidőm, kivittem a makettet a napra, hogy jobb képeket tehessek fel NEKTEK, mert azt SZERETITEK:
Kép

Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép KépKép Hamarosan újra jelentkezem!
pocok
Fórumozó
Fórumozó

ElőzőKövetkező

Vissza: Légi járművek