Betexa i-16 type 10 Rata

Aviation

Moderátor: János

Re: Betexa i-16 type 10 Rata

HozzászólásSzerző: János » 2013.04.07. 15:23

Örülök hogy Te is látod a saját hibáidat, akkor tudod mire kell rágyúrni. Az íves vágást bizony nem árt gyakorolgatni, mert ezen sok múlik. Éles szike , vágólap, megfelelő világítás és egy biztos kéz kell hozzá, és persze néhány karikát ki kell vagdosni, hogy a kezed azt vágja, amit az elméd parancsba ad neki. De ne gondold hogy mi másként kezdtük, az első 8-10 makett mindenkinek a süllyesztőben végzi, aztán már lesznek olyanok amiket meg is tartunk . Látom sokat tapaszoltál, ezt szerintem egyenlőre függeszd fel, mert akkor jobban fogy igyekezni a pontosabb vágás-illesztés ügyében. Hidd el sokkal nagyobb öröm ha valami pontosan sikerül. mintha 17szer puttyzva-csiszolva érsz el valami részeredményt. Az a legfontosabb hogy élvezd a makettezést, még ha nem a legtökéletesebb is elsőre, idővel egyre jobban megy és akkor még több örömöd lesz benne.
The paper modeling is always in my mind.
János
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: Drotmalac » 2013.04.08. 08:24

Nagyon szép munka, főként, hogy épphogy csak átnyergeltél műanyagmakettekről.
János szavaihoz csak csatlakozni tudok.
A szikékről esetleg annyit, hogy kinek mi jön be, van aki a törőpengés schnitzlerekre, van aki a dekorkésekre, van aki a szikékre esküszik. Olyat is láttam, hogy valaki valódi sebész szikével dolgozott.
A választék nagyon nagy, érdemes többféle vágóeszközt kipróbálni.
A vágólap viszont nagyon hasznos dolog. Én az Olfa öngyógyuló vágólapját használom, előtte sima deszkát használtam, meg plexi lapot, ég és föld a különbség, sokkal pontosabban lehet vágni rajta, mindegy mivel vágsz.
Ja és üdv itt a fórumon! :)
Drotmalac
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: wittman » 2013.04.08. 10:38

Nakem is tetszik, gratula mehet a galériába.
wittman
Kiemelt tag
Kiemelt tag

HozzászólásSzerző: pocok » 2013.04.08. 20:25

Hát a galériától még kicsit messze van, persze nem szégyenlem, az előzőnél már most sokkal jobb. Ma megcsináltam a kerekeket, kicsit girbegurbák ugyan, de a domborulatuk talán valahogy látszik
Kép
Kép Kép Kép Kép
pocok
Fórumozó
Fórumozó

HozzászólásSzerző: pocok » 2013.04.27. 13:10

Kis szünet után újra itt, és mivel jó idő van, lassabban haladok, de nem állok le.
csináltam egy kis koptatást, elsősorban az élek és a panelvonalak mentén, ÉÉÉS kipróbáltam a paszteles koszolást, ez leginkább a szárnygéppuskák fölött látható, ahol próbáltam finoman lőporfüst-nyomokat imitálni, de beszéljenek a képek

Kép Kép Kép
pocok
Fórumozó
Fórumozó

HozzászólásSzerző: János » 2013.04.27. 18:04

Nagyon jó! Gratula! A koptatást részletezhetnéd kicsit , hogy csináltad. A paszteles koszolás tökéletes.
The paper modeling is always in my mind.
János
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: pocok » 2013.04.27. 20:47

Hát a koptatáshoz egy nagyon szép művészi rajz adta az ihletet az egyik repülős könyvemben
Kép (egyébként nagyon tetszik nekem ez a spanyol polgárháborús festés és az Orel kiadta. Majd egyszer talán...)
azért látszik, hogy a rajzoló keze ügyesebb, bár ő 2D-ben dolgozik :) hát ez, meg fotók alapján követtem el, aluminium színű makettfestékkel, a nagyobb foltokat 00-ás ecsettel, a kisebbeket fogpiszkálóval , ahol megcsúsztam gyorsan letöröltem hígítós zsebkendővel (ja meg már volt rajta lakkréteg) elsősorban ott pötyögtettem ahol valójában is sérülhet(ett) a festékréteg: légcsavar, hűtő, illesztések, élek, ahol a szerelők járkálnak, és ahol a pilóta bemászik. Nem akartam túlzásba esni, sem a koptatásnál, sem a koszolásnál, bár utólag elnézve a motorburkolatról, talán kicsit többet koptattam le a kelleténél, de szerintem makettnál a valósághoz képest néhány dolgot el kell nagyolni, hogy ne csak mikroszkóp alatt látsszon...
pocok
Fórumozó
Fórumozó

HozzászólásSzerző: Drotmalac » 2013.04.29. 12:26

Nagyon jó lett a koptatás és a koszolás, gratula hozzá!
Drotmalac
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: Joe711 » 2013.04.29. 19:39

Az íves részeket én is ollózom,szikézem,illyetve lyukasztom a rádiusztól függően. Szerintem nincs aranyszabály, viszont ha csinálsz előtte próbavágást az megmutatja a legjobb megoldást.
Én is irigylem a kollégákat, mert még mindig nem tudok olyan szépen megcsinálni dolgokat,nem tudom a papírt úgy formázni mint ők.
Úgyhogy gyakorlás, gyakorlás... ahhoz képest hogy a második papírmaketted, szerintem tök jó lett a géped! [thumbup]

Üdv: Józsi
Joe711
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: Imi » 2013.05.04. 12:50

Szerintem kifejezetten jól lett a kormozás is, meg a festék lepattogzás is. A z utóbbi különösen tetszik.
Imi
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: pocok » 2013.05.14. 21:42

Nos pár apróság van még hátra az elkészültéig (pl. pitotcső, ami talán injekciós tű lesz) de mivel sok munka már nincs vele belevágtam egy "új"-ba, azaz ugyanennek a típusnak egy ingyenesen közzétett változatába. Nem tudom nyissak-e neki új topikot, tényleg ugyanez a gép, hasonló színvonalú is, összesűrítve talán elfér itt. (Amúgy Iván Alekszejevics Lakejev vezérőrnagy gépe, aki már a spanyol polgárháborúban is sikeres volt a Ratával és SZU Hőse kitüntetéssel jutalmazták)
elvileg ilyen lesz Kép

És persze képek a makett(ek)ről:
Kép
Kép Kép Kép Kép

Kép Kép Kép Kép
Kép Kép Kép
A dologhoz még hozzátartozik hogy (mivel szerencsére újra van munkám [thumbsup] ) tudtam venni új eszközöket (pl vágólapot, amit többen is ajánlottatok, meg rendes szikét) így kicsit kevesebb energiám marad ugyan az építésre, de jó szerszámokkal tényleg lényegesen könnyebb dolgozni :) (meg persze én is igyekszem, hogy ügyesebb legyek)
Ja és természetesen köszönöm az eddigi segítségetek, meg várom a további észrevételeket! (...gyááá, megin hosszú vótam [cursing] )
pocok
Fórumozó
Fórumozó

HozzászólásSzerző: wittman » 2013.05.14. 22:17

[thumbsup]
wittman
Kiemelt tag
Kiemelt tag

HozzászólásSzerző: Gaccso » 2013.05.15. 11:35

A szellőzőnyílásokon meg is látszik a változás. Nagyon szép egyformára sikerültek. A hozzászólások hossza nincs korlátozva, nyugodtan írogass csak. Így átfogóbb képet kapunk, hogy mi van a képeken.
Gaccso
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: pocok » 2013.05.15. 19:41

Kicsit tovább értem, megvagyok a géptörzzsel.
Kép Kép Kép
Szeretem így látni, csak külön a géptörzset. Így látszik, valójában milyen áramvonalas a kialakításuk a gépeknek. Valamelyik olyan, mint egy hal, meg van ilyen szivarformájú, mint ez.
(Bár ilyen zöld-fehér testtel, meg piros véggel, inkább spanglinak néz ki hahaha )
pocok
Fórumozó
Fórumozó

HozzászólásSzerző: pocok » 2013.05.18. 12:09

Még egy kicsit raktam hozzá (mostmár oldalról egész repülőgép formája van) Nemsokára teljesen kész törzs. A szárnyakkal kicsit több munka lesz, mint az előzőnél, de jövőhéten talán be lesz fejezve mindkettő, aztán tartunk egy közös fotózást :)
Kép
No meg Jánosnak üzenem, hogy eddig sehol semmi tömítést nem használtam, és már van (igaz csak 1-2) olyan illesztés, ahol nem is látszik a ragasztás (szóval nem mondom, hogy hű de profi vagyok, de fogok én még szép dolgokat csinálni, még ha egyelőre nem is tűnik úgy [tongue] )
pocok
Fórumozó
Fórumozó

ElőzőKövetkező

Vissza: Légi járművek