CR-42 Answer 1:33

Aviation

Moderátor: János

CR-42 Answer 1:33

HozzászólásSzerző: Imi » 2018.01.11. 17:58

Sziasztok!
Már jó ideje nem volt alkalmam makettezni, úgyhogy már itt volt az ideje. Sajnos helyhiány miatt a Novara továbbra is vesztegel, azonban már nagyon építeni akarok, ezért elővettem a sorban következőt.
Igazából a gépről magáról nem sokat tudok, a FIAT gyártotta és a Magyar Királyi Légierő is alkalmazta a típust a II. világháború előestéjén és első szakaszában. A magyar vonatkozás miatt választottam, ezért a gép át lesz festve. A makett maga nem túl bonyolult, bár az útmutató elnagyoltsága miatt ez nem feltétlenül igaz mindig. Kénytelen leszek némi változtatást eszközölni annak ellenére, hogy nem igazán akarok túl sok munkát beleölni a projektbe, inkább csak olyan tűzoltásnak szánom.
A munkát itt is fényképek keresgélésével és nézegetésével kezdtem, ami a fentebb említett változtatásokhoz vezetett már az elején. Mondjuk a motor építésével kezdtem, amit szépen lehet részletezgetni, de tényleg bántóan le van egyszerűsítve. Egyenlőre nem sokra haladtam, mert a fő gondom a léghűtéses motor hűtőbordáinak megjelenítésének kitalálása jelenti. Ez természetesen rajzolva van, de mivel lesznek változtatások és e miatt is szükséges lesz a festés, muszáj lesz valahogy megoldani a bordák kiemelését. Az összetett forma miatt papírból a nagy munka miatt nem akarom, gondoltam még drótra is, de a próbaverzió se nem sikerült szépen, se nem lett arányos. A következő ötletem az, hogy szórókittel lefújom majd a hengereket és hengerfejeket és visszakarcolom a bordák közeit, akár több rétegben. Majd meglátom, működik-e (esetleg ha valakinek van ötlete, szívesen meghallgatnám).
Szóval eddig nem sokra haladtam, összeállítottam a forgattyús házat, az első sor szelepemelő rudaknak kis fészket vágtam képek alapján, valamint a légcsavar felé eső részt lecseréltem egy saját verzióra.
Képekben:
Kép
Imi
Közösségi tag
Közösségi tag

Re: CR-42 Answer 1:33

HozzászólásSzerző: Gaccso » 2018.01.11. 21:32

Örülök, hogy építessz Imi! Tegyél fel egy képet erről a borda dologról, úgy jobban átlátom a helyzetet, és talán tudok segíteni.
Gaccso
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: szergej973 » 2018.01.14. 20:10

Ez esetleg nem jutott az eszedbe a lamellák miatt?

https://postimg.org/image/w0otywcoj/
szergej973
Újonc
Újonc

HozzászólásSzerző: János » 2018.01.17. 17:27

Gratula a visszatérésedhez! Tényleg nem egyszerű ez a motor.

Kép
The paper modeling is always in my mind.
János
Moderátor
Moderátor

Vissza: Légi járművek