ZIL 157 és SA-2 rakétaszállító, ANGRAF , 1:25

Military vehicles

Moderátor: János

Re: ZIL 157 és SA-2 rakétaszállító, ANGRAF , 1:25

HozzászólásSzerző: János » 2016.10.11. 18:37

@Gaccso: az általad felvetett probléma megoldása az, hogy lehet kapni alapból fehér matricát, (az átlátszó mellett), így a fehér szín sem probléma. Lásd a FAMO elején az alakulatjelzést.
Kép

Szerencsére a rakétán fekete és piros betűk vannak, ezért viszonylag könnyebb a dolgom, az átlátszó matrica játszik. A dolgot csak az nehezíti - mint azt korábban jeleztem - hogy a mintát a netről vadásztam le, ezért nem egészen tökéletes a formája, és az árnyalata. Meglátom mit tudok kihozni belőle.
The paper modeling is always in my mind.
János
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: Gaccso » 2016.10.11. 19:37

Kössz az infót János. A mit hol vásároljakba, esetleg feltehetnéd majd, Te hol szerezted be ezeket, lehet egy Volán Tefu felirat jól mutatna majd a Kamaz oldalán is!
Gaccso
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: János » 2016.10.12. 19:08

Emberek! Kész a makett! Irány Nyitra! Most nem tudok képeket lőni, de ha lesz egy kis napfény, csinálok. A vakus képek nem nagyon élethűek.
János
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: János » 2016.10.13. 16:52

Szerencsére ma volt némi napfény, bár már lenyugvóban volt a nap. Lőttem pár képet, remélem látszik a lényeg. Mire kipakoltam a makettet az udvarra , elmozdult a motorháztető, és most vettem észre hogy nincs ablaktörlője a ZILnek :( A poroláson is kell kicsit igazítani, a tréler sokat kapott.

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
János
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: Gaccso » 2016.10.14. 19:19

Kellettek azok a matricák a rakétára János! Így lett teljes a makett. Ha mindenképp kötekedni szeretnék, talán a tréler járófelülete meg lehetne egy kicsit koptatva, egy kis fémes csillogás elférne oda. Persze ettől még ez is egy gyönyörű makett lett, irigylésre méltó precizitással építve! Gratulálok!
Gaccso
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: Tamás » 2016.10.15. 10:30

Egyerértek az elottem szólóval, tényleg gyonyoru, gratulálok, és remélem legalább egy érmet szerzel vele Nyitrán.
Tamás
Haladó fórumozó
Haladó fórumozó

HozzászólásSzerző: cicarobi » 2016.10.31. 09:19

János nagyon szép! - egy nem mindenapi választás volt és szép is lett! - látszik hogy bele adtál minden apai anyait,rá dolgoztál a festésre,poroltál.koptattál..meg is lett a hatása,eredménye! Gratulálok! [Hello]
cicarobi
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: János » 2016.10.31. 12:16

Köszi Robi!
Valójában elég nehéz volt kitalálni hogyan poroljam , koptassam. Ezek a járművek egyfolytában bent pihennek az álcázó silóban, nem áznak-fáznak a természetben. Csak akkor veszik elő őket amikor "helyzet" van, vagyis éles bevetésnél. Max 1 évben egyszer felvonultak a Vörös téren. Ezért minimális kopást és koszolást tudok elképzelni rajta. Igaz találtam olyan plasztik Zil & SA2 építéseket amiket agyon koptattak (közel keletei színekben - Egyiptom és Szíria használta), de nem tudom, honnét vették a mintát. A wikipédia szerint a mai napig vannak országok ahol rendszerben tartják.
Csakhogy a mi 'makettező szemünk' már hozzászokott az agyon weatheringezett járgányokhoz, ezért lehet hogy valakinek hiányérzete van, ha ránéz. Sajnos csak fekete fehér képeket találtam erről a harci eszközről, amikor meg már kivonták a rendszerből őket , gyorsan megette őket a rozsda. Mivel csak a fantáziám tudtam használni a koptatásnál, ezért lehet hogy nem lett a legtökéletesebb. Mindenesetre nekem így tetszik, ez az én stílusom, még akkor is ha ez nem jön be másnak.
János
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: Gaccso » 2016.10.31. 19:34

János írta: Mivel csak a fantáziám tudtam használni a koptatásnál, ezért lehet hogy nem lett a legtökéletesebb. Mindenesetre nekem így tetszik, ez az én stílusom, még akkor is ha ez nem jön be másnak.

Az én makettjeimben mindig benne van a fantázia. Igyekszem minél pontosabban, fotók alapján építeni, de nyilván mindent nem lehet (hacsak, mint Iminek, nem pihen egy eredeti a garázsban). A többi, fantázia. Főleg a koszolás része. A Skodánál próbáltam realisztikus lenni, gyakorlatilag patyolat tiszta maradt. Tudom nem valós, hogy ezek a járművek kopottak legyenek, de nekem meggyőződésem, hogy egy makettet túl kell antikolni, hogy életszerű legyen. Ide kell a fantázia. Számomra ettől lesz a makett több, mint másé. Lehet erősen hangzik, kicsit ez már kezd olyan érzés lenni nálam, mint a művész, amikor beleteszi a saját pluszát.
Gaccso
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: cicarobi » 2016.11.05. 11:13

igen a fantázia számomra egyik leg fontosabb! Látni akarom a maketten az építő személy izlését lelki világát.. én nem gyózöm hangoztatni h mindég mélyen át megyek a megengedett határon ami a filinget illeti! Én ilyesmin nem is gondolkodok hogy a valóságban annyira kopott e volt vagy nem,vagy hol tartották hol nem.. egyszerűen nekem muszály hogy olyan legyen ahogy én látom magamban! :D ... akár a hozzászólásaim..én nem vesszőt teszek hanem 3 pontot! Ez vagyok én :D János nagyon szép munka! Mégegyszer gratulálok! és sok sikert a 88mm-eshez is látom bele vágtál! Hajrá!
cicarobi
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: zozo » 2016.12.25. 17:27

A biztos, hogy szép lett Gratulálok! [thumbsup]
zozo
Közösségi tag
Közösségi tag

Előző

Vissza: Katonai járművek