WAK PzKpfw. 1 Aufs. F

Military vehicles

Moderátor: János

WAK PzKpfw. 1 Aufs. F

HozzászólásSzerző: hubo » 2015.07.30. 17:37

Üdvözlök minden fórumozót, a nevem Bogdán és eddig olyan csendes társként csak figyeltem mások remekműveit, miközben gyűjtögetve a tapasztalatokat építgettem a kis papír járműveimet. A legutolsó ilyen makett a WAK PzKpfw 1 Aufs F verziója, amit nem siettem el, 4 hónapig készült. Ez a lassúság betudható egy kis lustaságnak is, de az utolsó 1 hónap a festés kikísérletezésére, és úgy általában (mivel ez az első saját festésű makettem) a festés tanulásával ment el.
A lánctalp lézervágott és gravírozott, egy az egy elem jó sokat gyorsított az építésen.
Ahol az eredeti nyomtatáson heggesztési nyomok voltak, oda Tamiya putty-val raktam életszerűbb varratokat. A rozsda talán túl erős lett, de szerintem pont ezért szép. Meg ez az első tankom ahol pigment porokat is alkalmaztam. A szegecselésről nem is beszélve... szóval ez a tank nekem sokmindenben az első. (festés, pigment porozás, szegecs, rozsda)

Íme a képek:

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

A pigmentek fixálása után kicsit sötétebb lett minden, de nekem igy jobban tetszik. Sajnos a festés miatt elvesztettem az eredeti logókat, talán ezt a jövőben pótolom, de addig is a tank kész.
hubo
Újonc
Újonc

Re: WAK PzKpfw. 1 Aufs. F

HozzászólásSzerző: János » 2015.07.31. 19:33

Üdv a fórumon és gratulálok a Panzerhez, nagyon szép munka. Nem apróztad el, mindjárt fullos vasat hegesztettél, festés-koszolás-effektek. Elég jól ráéreztél a lényegre , jó lenne látni élőben is valamikor. Pl, elhozhatnád a kutatók éjszakája rendezvényre. A nyitrai verseny is jó alkalom lenne a személyes találkozóhoz.
The paper modeling is always in my mind.
János
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: zozo » 2015.08.01. 08:16

Én is gratulálok a Panzerhez, szép kissé leharcolt hangulatú makettel leptél meg minket! Egy kicsit túl sok lett rajta a rozsda, legalábbis az én ízlésemhez képest, de ezzel vált egyedivé a gép. Remélem még hozol a jövőben ilyen színvonalú maketteket!
zozo
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: wittman » 2015.08.02. 08:04

WOV szuper gratula!
wittman
Kiemelt tag
Kiemelt tag

HozzászólásSzerző: hubo » 2015.08.02. 08:24

Örülök hogy tetszik. A következő Panzer (Orlik Panzer I ausf a) is remélem legalább ilyen jól fog kinézni. Ha az építés már látványosabb stádiumban lesz, arról is posztolok képeket.
hubo
Újonc
Újonc

HozzászólásSzerző: Gaccso » 2015.08.02. 18:44

Heló!
Üdv nálunk. Maga az építés nagyon szép, a rozsdával sincsen szerintem baj, esetleg még más effektek elfértek volna a tankon (egy kis kopás festéklepattogás, kifényesedett vas szín) Én személy szerint a hegesztési varratokat tartom kissé vaskosnak.
Mindezek ellenére nincs miért szégyenkezned, mutatós a tankod!
Gaccso
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: Joe711 » 2015.08.02. 19:53

Én is üdvözöllek a fórumon, nagyon jól sikerült ez a "bemutakozó munkád" !
Várom a következő építésed is!

Üdv: Józsi
Joe711
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: cicarobi » 2015.08.04. 14:39

szia,nagyon jo lett a makett. Ha első vagy kezdő makett akkor határozottan jó! Még persze nyers..sok a rozsda és kissé megmagyarázatlan helyeken is van sok mennyiségben.. a rozsda effekt helyett por effekt kellett volna de nem baj,jó lesz ez majd.. a hegesztés pedig tul vastag. DE!!! látom van tehetséged a makettezéshez..van fantáziád..meglátásod,ez tetszik nekem! Finomodni fogsz minél többet dolgozol.. több anyagot használj..olajat pastelt fémszíneket.. kisérletezz! Örülök hogy itt vagy közöttünk! üdv
cicarobi
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: vilka01 » 2015.08.22. 18:18

Sziasztok!
Jelenleg ugyanezt a járművet építem. Ez az első "füzetes" makettom, eddig csak egyszerűbb ingyenesen letölthető maketteket építettem (Tigris http://paper-replika.com/index.php?option=com_content&view=article&id=8305, Tigris II. http://paper-replika.com/index.php?option=com_content&view=article&id=8810:king-tiger-tiger-ii-tank-paper-model&catid=38&Itemid=207362), érdekelt, hogy milyen eljárások és fogások mentén készül el egy ilyen makett, mielőtt pénzt adnék ki egy füzetért, bár korábban műanyag makettokat építettem. Érdekelne a szegecselési és csavarfej készítési eljárás az adott járműnél, mert szerintem nagyon impozánsra sikeredett. Köszönöm!

Kedves vilka01! Köszöntelek a fórumon! A scannelt makettek letöltését tartalmazó oldalak címének megosztása tilos, a linket eltávolítottam. Kérlek olvasd el a szabályzatot ha lesz pár szabad perced. - Plexi
vilka01
Újonc
Újonc

HozzászólásSzerző: hubo » 2015.08.22. 19:48

vilka01 írta:Sziasztok!
Jelenleg ugyanezt a járművet építem. Ez az első "füzetes" makettom, eddig csak egyszerűbb ingyenesen letölthető maketteket építettem (Tigris http://paper-replika.com/index.php?option=com_content&view=article&id=8305, Tigris II. http://paper-replika.com/index.php?option=com_content&view=article&id=8810:king-tiger-tiger-ii-tank-paper-model&catid=38&Itemid=207362), érdekelt, hogy milyen eljárások és fogások mentén készül el egy ilyen makett, mielőtt pénzt adnék ki egy füzetért, bár korábban műanyag makettokat építettem. Érdekelne a szegecselési és csavarfej készítési eljárás az adott járműnél, mert szerintem nagyon impozánsra sikeredett. Köszönöm!

Kedves vilka01! Köszöntelek a fórumon! A scannelt makettek letöltését tartalmazó oldalak címének megosztása tilos, a linket eltávolítottam. Kérlek olvasd el a szabályzatot ha lesz pár szabad perced. - Plexi

Kedves vilka01, a szegecselésnél először kartonból próbáltam csinálni kb 1 mm átmérőjűeket, de ez nem nagyon lett szép. Aztán elkezdtem keresgélni a neten hogy más miből csinálja, végül az RPtoolz cég nagyon jó készleteit megvettem, és ezzel készültek a szegecsek. Persze időigényes minden pontra kiütni, felragasztani ezeket, de a végeredmény szempontjából sokat dob rajta.
A lánctalpat lengyel oldalról vettem készen, nem akartam szivni vele mint korábban egy panzer II-vel meg egy Tigrissel. A festés előtt fakittel végigkentem azokat az éleket ahol a papir nem tökéletesen illeszkedett és pici mélyedés volt két réteg között (pl tank oldalfala és teteje között hátul a motorrésznél van ilyen, amikor az oldalsó lemetre felül ráragasztod a felső burkoló kis szegélyt). Igy utólag kicsit sajnálom hogy valamit nem raktam a motortérbe, a rács alatt annyira nem látni hogy nincs semmi mert nem olyan nagy a mérete a tanknak, de A3-nál már lehet hogy kellene valami kis motor-imitációt berakni a rács alá.
Ja a lánctalpról még annyit hogy mielőtt megvettem volna a lézervágot/gravirozottat , próbáltam 3d nyomtatóval csinálni pár lánszemet, de végül mégis inkább a papir nyert. Talán a következő panzer I ausf A-hoz ami most készül már csinálok műanyag alkatrészeket, pl a beltérhez az üléseket, ilyesmiket.
hubo
Újonc
Újonc

HozzászólásSzerző: vilka01 » 2015.08.22. 20:27

Valóban szépek az RPToolz készletei, de egy kicsit borsos az áruk! :) A motortér tényleg üresen tátong. Igen a hátsó réssel én is találkoztam. A festésen gondolkodom:
http://www.perthmilitarymodelling.com/r ... d35016.htm
vilka01
Újonc
Újonc

HozzászólásSzerző: akkokoko » 2015.08.23. 08:46

Először is gratula a panzerhez!

A csavarokat (ha van a közelben) megpróbálnám lézervágatni. A neten találtam anno -ingyenes- csavaranyákat különböző méretben. Megkérdezném lehetséges-e. Nekem kerítés, ablak ment... A láncot is érdemes megkérdezni. Itt 120 db kerítéselemet vàgtak ki 0,3-as kartonból 3000 pénzért! 60 db rácsos ablakot 1500-ért...
akkokoko
Haladó fórumozó
Haladó fórumozó

HozzászólásSzerző: Drotmalac » 2015.10.08. 12:46

Lenyűgözően szép munka!
Gartula hozzá.
Igazán különleges kis harckocsi, igazi ritkaság, csupán 30 db készült belőle, a csapatok kis-tigrisnek becézték.
Drotmalac
Közösségi tag
Közösségi tag

Vissza: Katonai járművek