FAMO tréler, Sd-Anh 116, angraf, 1:25

Military vehicles

Moderátor: János

FAMO tréler, Sd-Anh 116, angraf, 1:25

HozzászólásSzerző: János » 2015.06.30. 19:12

Előre is elnézést kérek, mert már egy ideje épülget ez a makett, de nem volt időm képeket feltenni az építésről. Összevetve a FAMOval, sokkal jobban megtervezett vas, nincsenek alkatrész gondok, a számozás majdnem tökéletes, a részletrajzok nagyon szépek. Eddig mindössze 1 hibát találtam , a kerekek merevítő kartonjainál a 20 db helyett csak 10 db van a kivágóban, és a lézervágott készletben is ugyanez a helyzet. De ezt könnyedén pótoltam.
Feljavítani nem sok mindent lehet, a kerekeknél persze a FAMOnál alkalmazott módszerrel dolgozom, egyformák kell legyenek.
Átfestem ezt is , ugyanarra a színre mint a FAMO. Néhány kép kezdetnek:

Kép
Kép
Kép
Kép
The paper modeling is always in my mind.
János
Moderátor
Moderátor

Re: FAMO tréler, Sd-Anh 116, angraf, 1:25

HozzászólásSzerző: Krisztián » 2015.06.30. 22:42

És a kép nem is adja vissza annyira a fenti darab légiességét, filigránságát. Tényleg sok a keskeny szelvény amit meg kell erősíteni. Ehhez képest az én MAZ-om trélere néhány megmerevített síklemezből összehegesztett izé...
krisztián
A jó makettező összeragaszt mindenféle makettet, még a legrosszabb tervező munkáját is.
A jó tervező olyan makettet tervez, melyet minden makettező össze tud ragasztani. Még a legrosszabb is.
Krisztián
Fórumozó
Fórumozó

HozzászólásSzerző: János » 2015.07.02. 07:55

Azért azt jelezném hogy nem kezdőknek való makett. Nagyon sok olyan alkatrész van amit 1 darabban kivágva, rengeteg hajtogatás után érné el a végleges alakját. Ezzel az a gond hogy így nagyon összetörik a papír rost szerkezete, és ha ezt még megkínáljuk a (vizes) fa ragasztóval, abból csak egy ázott mosogató rongy lesz a végére. Ezért sok alkatrészt inkább elvágok a hajlítás mentén és úgy ragasztom össze. Így szépek lesznek az élek, nem törik meg a papír , a felület szép lesz. A makett főleg valamilyen (I, L, T, H keresztmetszetű ) idomokból áll össze, vastagítás csak a nagyobb darabokban van, ezért fontos hogy geometriailag egyenesek legyenek ezek. A ragasztás után nem árt ha lepréselve hagyjuk megszáradni, ezzel növelve a megfelelő formára száradást, elkerülve a hullámosodást. A makett bonyolultságát jelzi, hogy a 8 kerék kormányozható volt , az elsőket a vontató jármű fordította el, a hátsókat a tréler végében ülő kormányos. Ez a funkció a makettben is megvalósítható, ha elég ügyesek vagyunk. hahaha
János
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: Gaccso » 2015.07.07. 20:24

János írta: a 8 kerék kormányozható volt , az elsőket a vontató jármű fordította el, a hátsókat a tréler végében ülő kormányos. Ez a funkció a makettben is megvalósítható, ha elég ügyesek vagyunk. hahaha

He??? [blink] :O
Gaccso
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: János » 2015.07.21. 19:48

@Gaccso: a hosszú trélerek nem tudnák bevenni az élesebb kanyarokat ha a hátsókerekek nem lennének kormányozva.

A kerekek elkészültek. A 4 tengelyen 8 kerék + 2 pótkerék

Itt még építés közben. A recék felragasztása folyamatban. Nem festettem le a betűk helyét, hogy majd könnyen fel tudjam ragasztani őket. Aztán rájöttem, hogy ez felesleges volt.
Kép
A lézervágott betűk szerencsére ívben voltak kivágva, így egyben tudtam felragasztani, majd levágtam a tartó papírdarabot.
Kép
A végső festéssel:
Kép
János
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: Gaccso » 2015.07.21. 22:19

Igazából azon csodálkoztam, hogy ezt a kormánymechanizmust, meg is lehet építeni. Ahogy pedig Téged ismerlek János, meg is fogod építeni.
Gaccso
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: Belaruser » 2015.07.24. 18:03

A kerekek is élethűek lettek! [thumbup]
Belaruser
Fórumozó
Fórumozó

HozzászólásSzerző: János » 2015.07.25. 12:01

Köszi Gaccso, és Balaruser.

Kis haladás , felkerültek a féltengelyek, és pár apróság. Sajnos a teljes kormányozhatóság nem fog sikerülni, mert nagyon tapad a festett felület, ezért az igen gyengére tervezett kis karok letörnének az erőltetéstől. Amúgy sem vagyok híve a papírmakettek nagymértékű mozgathatóságának, előbb utóbb sérülés a vége.
Most a fékcsövezés lenne soron, mert most még hozzá lehet férni mindenhez.

Kép
Kép
Kép
János
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: János » 2015.08.08. 13:37

Meg is volna a légvezetékek kiépítése , + a légtartály. A kerekekhez vezető tömlők még hiányoznak, valami nagyon vékony fekete gumi szál kellene, lehetőleg kör keresztmetszetű.
Némi koszolás után a kerekek is felmehetnek. A felső részen a fa deszkázat valódi fából van (furnér), még nincs festve, bár oda fog kerülni 2 db rámpa , ami a platóra segíti felkerülni a hibás járművet, azok takarni fogják. Sajnos a nagy meleg miatt nem sok erőm van a makettezéshez, plusz még egy lakásfestés is közbejött.
Pár kép izelítőnek.

Kép
Kép
Kép
János
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: BobaFett » 2015.08.08. 19:54

nagyon jó eddig
"Ma nem volt egyetlen telefonhívásom se. De holnap majd kétszer ennyi lesz !" - Al Bundy
BobaFett
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: Gaccso » 2015.08.10. 19:42

A Benettonomnál használtam kalapgumit, azt is még szétszedtem szálakra. Nem tudom az elég vékony lenne e neked János.
Gaccso
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: János » 2015.08.11. 06:12

Köszi Gaccso, majd ilyesmit fogok használni.
János
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: János » 2015.08.28. 13:15

Lassan összeáll az első forgóváz, pár apróság hiányzik csak róla. Le is festettem , mert összeépítés után már nem férnék hozzá a belső felületekhez. Kicsit koptattam is , még port és rozsdát fog kapni. A kerekekre talán kicsit sok port kentem rá, majd visszamosom valamennyire.

Kép
Kép
Kép
Kép.
János
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: Gabes » 2015.08.29. 16:07

János, ez valóban baromi jó lesz! Szerintem nem sok a por a kerekeken, viszont a pótkerékre is tennék belőle egy keveset! Nekem nagyon tetszik, remélem a Kutatók Éjszakájára, elhozod... ;)

-G-
VISIT MY WEBSITE PLEASE
http://www.ppmodels.com
Gabes
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: János » 2015.08.31. 08:47

A hátsó forgózsámoly (bár lehet hogy nem ez az egzakt megnevezése, mivel nem 'forog', bár zsámolynak zsámoly) elindult. Sokban hasonlít az elsőre, de mivel itt ült a kormányos, és innét emelték fel a tréler hordozó részét, sok mindenben különbözik.
Igyekszem haladni vele, talán még elkészül Nyitráig. A kutatók éjszakája dzsemborira biztosan nem készül el, de elvihetem remélhetőleg félkészen is mutatós lesz.

Kép
Kép
Kép
János
Moderátor
Moderátor

Következő

Vissza: Katonai járművek