FAMO, Sd.Kfz. 9, ANGRAF , 5/2005, 1:25

Military vehicles

Moderátor: János

Re: FAMO, Sd.Kfz. 9, ANGRAF , 5/2005, 1:25

HozzászólásSzerző: KisSas » 2015.10.16. 19:10

Nekem is egy kicsit tiszta néhány dolog. Nekem egy kicsit a fahordó tűnik nagyon újnak, és igen, a kötél is, meg SZERINTEM egy kicsi kosz még mehetne a platóra. Tudom én is, hogy nincs tökéletes makett, meg hát az idő is elfogyott...De ha így marad, még így is prémium munka!
KisSas
KisSas
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: cicarobi » 2015.10.16. 20:02

János gratulálok! Nagyon szép munka! Vannak ugyan apróbb gyengeségei,de lebilincselő a sok kis apróság! Azt mondanám az épités 10. Részletesség 10. filing 8. Egyezek a többiek kritikájával,és annyit hozzá füznék hogy a sár felhordása gyengére sikerült. De mindezek mellett nagyon szép munka! Gratulálok mégegyszer és örülök hogy szinesited az oldalt a munkáiddal! További sok sikert! [Hello]
cicarobi
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: bodispeter88 » 2015.10.16. 20:35

Én is gratulálni szeretnék, már a kutatók éjjszakáján is nagyszerűen nézett ki, hát most egyenesen pazar. Nagyon nehéz lesz felvenni vele a versenyt. Alig várom hogy lássam élőben. [thumbup]
KépKép
bodispeter88
Fórumozó
Fórumozó

HozzászólásSzerző: wittman » 2015.10.17. 20:33

A tréler első kereke szerintem csak a vontatórúddal egyszerre fordul el, két képen is feltünik, egyszer jobra egyszer meg balra van az első kerék, a sár még mindig nem az igazi, ami meg a pontosságott illeti igazán pontos minden rajta, azomban egy ütött kopott frontot megjárt masinán az a pontos ha nem pontos, egy pár horpadás és a pontatlan vonalak élethübbé tennék. a ráma alatta meg egy kicsit giccses, bocsi ha túl kemény lettem. Szerintem a pontosság nem minden. Nem mondom azt hogy nem szép de ez is egy nézőpont.

Kép
wittman
Kiemelt tag
Kiemelt tag

HozzászólásSzerző: Joe711 » 2015.10.17. 21:30

wittman írta:A tréler első kereke szerintem csak a vontatórúddal egyszerre fordul el, két képen is feltünik, egyszer jobra egyszer meg balra van az első kerék, a sár még mindig nem az igazi, ami meg a pontosságott illeti igazán pontos minden rajta, azomban egy ütött kopott frontot megjárt masinán az a pontos ha nem pontos, egy pár horpadás és a pontatlan vonalak élethübbé tennék. a ráma alatta meg egy kicsit giccses, bocsi ha túl kemény lettem. Szerintem a pontosság nem minden. Nem mondom azt hogy nem szép de ez is egy nézőpont.

Kép

Kedves wittman kolléga !
Ez nekem is feltűnt tegnap a képeken, de mivel két egymást követő képen máshogy álltak ugyanazok a kerekek, ezért azt gondoltam, hogy csak beállítás kérdése. És ma nyitrán tényleg úgy állt az összes kerék, ahogy állnia kell. Tehát ez nem a makett hiányossága, hanem a fényképezés előtti beállításé.
Amikor a kikötőt fényképezem, rendre meg kell ismételnem egy csomó képet, mert valami mindig rosszul helyezkedik el, és ezt nem veszem észre csak amikor már fel vannak töltve a képek. A többi észrevételed szubjektív az én véleményem szerint, de elfogadom az érveidet. Amikor a dunánál dagonyázok a vitarámmal és esős az idő, akkor még a tetőn is van sár, de ez nem azt jelenti, hogy egyúttal rommá is töröm.
Az alap pedig ey szokványos makettalátét, én talán kicsit jobban a trélerhez saraztam volna. Ezt mondtam is Jánosnak Nyitrán.

Engedjétek meg hogy kicsit offoljak:
A kritikákra nagy szükség van a fórumban, de a jelenlegi vitátokban nálad hiányolom, hogy Jánossal ellentétben nem szólítod meg (egyszer sem) a másik felet. Én ha kritikusan írok, akkor fokozottan figyelek a formaságokra, hogy a mondanivalóm elérje a célját és építő hozzászólás legyen, ne pedig a másik megbántása, illetve a vele való esetleges szembenállásom kifejezése. Ezért még a végére is szoktam smile-t tenni.
Üdvözlettel:
Józsi [Hello]
Joe711
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: János » 2015.10.18. 13:27

@Joe : Koszi a segítségedet.
@witmann: Igazad van, a kerekeknek egyszerre kell elfordulni a vontatórúd által. Ahogy ezt korábban az építésnél meg is említettem, biztosan nem volt időd elolvasni. Azt is említettem, hogy a tervezés ezt a részt megépíthetőre álmodta meg, csakhogy a papír így önmagában gyenge ehhez. Jelentős átépítés árán megoldható lenne (Lecserélni az összes fordításban részt vevő alkatrészt fémre, de legalább műanyagra) Ennek nem láttam sok értelmét, mivel a makett statikus dolog, nem működés közben nézi senki, főleg nem a monitoron keresztül. Ennek okán csak az egy oldalon lévő kerekeket kötöttem össze, így be lehet állítani az irányukat (ha épp nem felejtem el).
A pontosság nem tökéletes mindenhol, ezt nem is vitatom, főleg a hátsó forgózsámolynál 3 mm es eltérést kellett (volna) kikorrigálnom a sárvédők vonalánál, a tervezés hibája miatt. Ez nem sikerült, és még más apróságokban is bénáztam. Nem sikerült teljesen megépíteni a levegő rendszert, mert teljesen az igazi vezetékezést adták meg mintának. Szépséghibája a dolognak, hogy az egy külön rajz és nem tudtam minden kis részletnek megtalálni a helyét magán a makettem. Amúgy nagyrészt teljesen láthatatlan helyeken vannak.
Az alkatrészek belső részén lévő fehéren kihagyott helyekről nem lehetett pontosan tudni hogy oda alkatrész kerül, vagy ki kell lyukasztani, mert nem tettek bele egy olló jelet, vagy bármi mást (még a lézervágott alkatrészeken sem voltak kivágva). Ezért néhány lyuk nem lett megcsinálva. Újabb hibapont nekem.
A piros-fehér csíkozású részekből az egyik kimaradt a kivágóból, ezért azt kézzel kellett kipótolnom, átfestenem, ez sem lett tökéletes.
Hogy a tréleren nincs szándékosan megépített sérülés ez baromira nem lényeges, nem is láttam olyan papírmakettet a mostani versenyen ahol ilyet csinált volna bárki, de a korábbi években sem volt ez jellemző. Persze akinek ez a perverziója az megteheti a makettjével. Sőt még az olyan mértékű koptatás és koszolás , amit én elkövettem a makettjeimen, sem divat a papírmakettezésben , lehet hogy ez is hiba, bár nekem így tetszik jobban.
A ráma, amiért könyörögnöm kellett , végül nem abban a színben készült el, mint amit szerettem volna, tényleg tré, átfesteni meg már nem volt időm.
Így jártam, ilyen lett , legközelebb jobban igyekszem.
Azt a makettezés elméleti kérdést amibe belefogtál hogy akkor pontos ha nem pontos, és hogy nem minden pontos rajta , de a pontosság nem minden, bocs de nem tudom követni.
The paper modeling is always in my mind.
János
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: Gaccso » 2015.10.18. 18:19

Én nekem a fent említett hiányosságok mellett a térkép újszerűsége az, ami nagyon szemet szúrt. Szerintem oda egy agyonlapozott, kopott térkép passzolna.
Gaccso
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: János » 2015.10.18. 18:27

Koszi Gaccso. A 80 grammos papír nem elég vékony ehhez, (0.2 X 25= 5mm) mintha 5mm vastag kartonból lenne a térkép, ezért tűnik látványában vaskosnak. Vagy nagyon sokat kellett volna hajtogatni, gyűrögetni, hogy tényleg életszerű legyen, ezt elmulasztottam valóban.
János
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: Gaccso » 2015.10.18. 18:39

Én a Skodámnál anno sima fénymásoló papírra nyomtattam, összehajtottam, és megcsiszoltam az éleket.
Gaccso
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: akkokoko » 2015.10.25. 09:24

Részemről (nekem, mint laikusnak) kitűnő építés! Akárcsak (bármilyen hangulatkeltés vagy hasonló ok nélkül, sőt inkább békítő jelleggel...) a Wittmann féle Biber!
akkokoko
Haladó fórumozó
Haladó fórumozó

HozzászólásSzerző: Joe711 » 2015.10.26. 16:57

János Mester FAMO-ja a hét makettja a papermodelers.com-on !!!

http://www.papermodelers.com/

Ha jól számolom, akkor ez a harmadik építése ezzel a címmel.

GRATULÁLOK !!!!!

[thumbup]
Joe711
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: János » 2015.10.26. 17:44

Nahát , tényleg! Köszi Joe az értesítést! Nem is vettem észre, eddig küldtek egy e-mailt a dologról. Szép tőlük, pedig az egyszemélyes zsűri , Billy inkább a repülőgépek szerelmese. Úgy látszik azért a jobb építések csak bekerülnek ebbe a kategóriába.
János
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: cicarobi » 2015.10.26. 18:47

külön gratulálok ennek a kis elismerésnek János! [Hello] örülök hogy a forumon vannak azért nagyhalak* bőven..van fajsúlya ennek a kis papiros oldalnak! :)
cicarobi
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: János » 2015.10.26. 19:39

Ennek a 'kis' fórumnak ez a 'kis' sikere, az én szememben talán egy kicsit nagyobb, de azért köszi a gratulációt.
János
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: Tamás » 2015.10.27. 09:03

Gratulálok én is a befelyezéshez és a papermodelers.com-hoz is.

És szerintem már abba kéne hagyni ezt a szorozést, piszkálódást. Hetekig lehetne keresni a hibákat a modeledben, és aki keres az talál is, de ezért vagyunk itt?
Nekem például nem tetszik a fahordó, túl szogletes, na meg a kotél túl fehér stb.
Én lennék a legboldogabb és legbuszkébb ember a világon ha csak fele ilyen jó modelt tudnék készíteni, ti pedig itt civakodtok minden apróságon.
Na az dobja rám az elso kovet aki hibátlan modelt alkotott.
Tamás
Haladó fórumozó
Haladó fórumozó

ElőzőKövetkező

Vissza: Katonai járművek