Modelik 2/04 STAR 266 + działko ZU-23-2

Military vehicles

Moderátor: János

Re: Modelik 2/04 STAR 266 + działko ZU-23-2

HozzászólásSzerző: atya2001 » 2014.05.30. 08:20

Tamás írta:Jó kis bonyolult gép, annyi kanrdán van rajta, hogy beleszédultem, mire kibogoztam, mi mit hajt meg. Szépen haladsz. Festésnél gondolom szétszeded a kardántengelyeket.

Nincsenek oldható részek a maketten, így fogom egyben festeni.
atya2001
Fórumozó
Fórumozó

HozzászólásSzerző: cicarobi » 2014.05.30. 10:01

hát most már én is kíváncsi vagyok a festésre! Az építés írtó klassz! De a festés mondja meg mindég hogy mi lesz a makettból! Láttam már pöpec építést elszúrni festékkel.. de látam már esetlen makettot festéssel égbe emelni is! Szal kíváncsi vagyok.... pors, sár, olaj,..fém.. effekteket neki és hajrá! :)
cicarobi
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: zozo » 2014.05.31. 08:22

Szépen halad az építés, nagyon összetett lett ezzel a sok kardántengellyel! Remélem sikerül a festése, mert hajlok én is arra, hogy egy kicsit túl van építve, mint ahogy ideális, kényelmes lenne vele dolgozni.
zozo
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: atya2001 » 2014.06.30. 23:05

Az utóbbi időben több összetett alkatrészt készítettem, éppen ezért nem volt mostanában újabb cikk a folytatásról.
Cserébe egymás után két cikket is publikálok, így lesz egy nagyobb terjedelmű, több képes összeállításom.

Két üzemanyagtartály a levegő tartály és a kipufogó elemeit vágtam ki, volt néhány egészen összetett, de igazán csak az építés során derült ki mennyire összetett is lesz ez a fázisa az építésnek.

Kép

Kép

Az építést az üzemanyag tartályokkal kezdtem, azonban még az építés előtt számos fénykép áttanulmányozása után arra a következtetésre jutottam, hogy a gyártó elrontotta ezt az alkatrészt a tervezés során. A gyártó tervei alapján az üzemanyag tartályok végei síkban csatlakoztak volna a tartály palástjához. Azonban ez a valóságban egy teljesen íves, lekerekített élekkel volt kialakítva, és két egymásra fordított félből lett legyártva. Ezért én is szerettem volna a hitelesség kedvéért amennyire csak lehet az igazira hasonlóra elkészíteni, ehhez első lépésben rövidebbre vágtam a palástokat, majd a végét lezáró vastagabb karton alkatrész, még egy réteggel megvastagítottam, de úgy, hogy legyen hely a lekerekítést megcsinálni. Az így összeállított tartály a lekerekítéseknél több réteg putty és csiszolás alkalmazásával sikerült elérnem a kívánt formát. Csiszolás közben a lyukon keresztül pillanatragasztót folyattam be, mert szerettem volna a palást felületét meggyűrni, ezzel imitálva horpadásokat illetve a későbbi csiszolást is segítette a megkeményedett papír.
A végeredmény az alábbi képeken látható:

Kép

Kép

Kép

Miután elértem a megfelelő formát lefestettem a két tankot, ezzel elérve a papír teljes keménységét. Majd elkészítettem a beöntő nyílások hengereit, és a tanksapkákat. A tartályok oldalára 1 mm-es kilapított ónt használva imitáltam az illesztés helyét. Ezután elkészítettem a tartó konzolokat, majd a lefogató hevederzetet. A hevederek lehuzatását a konzolokhoz, egy-egy csavarral oldották meg, ezt én is elkészítettem, a bordák és a heveder közé tettek egy-egy puha anyagot, gondolom a rázkódás és kopás elkerülése végett, ezt én egy kartonpapír csíkkal oldottam.
Ezt követően a bejelölt helyeken ovális mélyedéseket mélyíttem a papírba, épp csak addig, amíg a papír nem kezd átszakadni.
Az elkészült tankokról néhány kép:

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Nemsokára jön a folytatás.
atya2001
Fórumozó
Fórumozó

HozzászólásSzerző: cicarobi » 2014.06.30. 23:09

gyilkos makett lesz! [thumbup]

de miért lukasztottad ki a tartályt? ugy értem..mivel nem látszik akkor felesleges volt nem?
cicarobi
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: atya2001 » 2014.06.30. 23:17

A beöntő nyílás hengere beleér a tartály belsejébe, ezért van kilyukasztva, de egyébként így könnyebb is volt a ragasztása, csiszolás is mert beledugtam egy hurkapálcát és azzal fogtam. Festésnél is nagy segítség volt.

Örülök, ha tetszik.
Holnap folytatás. :)
atya2001
Fórumozó
Fórumozó

HozzászólásSzerző: János » 2014.07.01. 05:42

Szép munka, de én már a festészetedre lennék nagyon kíváncsi. A tartályt betetted a helyére a festés előtt, szerintem, legalább alapozóval lekenhetted volna.
The paper modeling is always in my mind.
János
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: Tamás » 2014.07.01. 15:42

Szép munka, élethu tartályok. Azon én is elgondolkodtam hogyan leszz lefestve a tartály oldala pépdául, a lyukakon keresztul?
Tamás
Haladó fórumozó
Haladó fórumozó

HozzászólásSzerző: atya2001 » 2014.07.01. 16:15

Sziasztok,

Örülök, hogy tetszik nektek, szerintem megfogom tudni oldani a festést.
Nem ez az első makett amit festettem, pisztollyal azért olyan helyekre is belehet fújni, ahova nem is gondolnátok. Ahova pedig a pisztollyal sem tudok befolyni, még mindig marad az ecsettel való festés, amit pedig ecsettel sem lehet megfesteni, az valószínű nem is fog látszani.
Műanyag makettezők ettől sokkal jobban összeépítenek, kisebb méretarányban is, és mégis letudják festeni.
Szerintem nem akkora para ez. Következő cikkemben láthatjátok, hogy bármit lelehet festeni. ;)

Azt még elfelejtettem írni, hogy az egész makett lelakott lesz, rozsdás, koszos lesz, így ha lesz olyan hely amit nem sikerült lefestenem, akkor a koszolással biztosan elfogom tudni takarni.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára atya2001 2014.07.01. 16:26-kor.
atya2001
Fórumozó
Fórumozó

HozzászólásSzerző: atya2001 » 2014.07.01. 16:24

Mint ahogy ígértem, már itt is a folytatás:
Igazából csak annyi történt, hogy lefestettem a konzolokkal egybeépített tankokat, majd egy szárapróba erelyéig egy csepp ragasztóval a helyükre illesztettem, ezeket majd az alváz fesése előtt lefogom szedni, erre azért volt szükséges, hogy a vezetékek megfelelő méretüre eltudjam készíteni.
Íme a képek:

Kép

Kép

Kép

Kép

Valamint a folytatásban elkészítettem a levegőtartályt is, szintén sok csiszolás, tömítés, amire sikerült a két lezáró végét megfelelőlen simára formáljam. A tartókonzolokkal összeragasztottam, majd két heveder segítségével értem el a végleges az igazira legjobban hasonlító formáját. A hevederek megszorítását szintén egy-egy csavarral oldották meg az igazi autón, hát így tettem én is.
Képek az elkészült tartályról, szintén csak ideiglenes lettek felhelyezve:

Kép

Kép

Folytatásban elkészítem a kipufogót, és néhány tartó bakkot, amik majd a platót fogják tartani.
atya2001
Fórumozó
Fórumozó

HozzászólásSzerző: János » 2014.07.01. 19:36

Végül is egész jó lett, pár helyen még látszik néhány sárga folt, de lehet hogy ez direkt van.
The paper modeling is always in my mind.
János
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: BobaFett » 2014.07.01. 21:20

JÓ LETT, ügyes munka. Bár személyesen nekem a sárgászölden jobban tetszett :)
Ami meg a kocka oldalú eredeti tervezést illeti, az nem feltétlen tervezési hiba. Egyszerűen nem lehet minden apró részletet pontosan megvalósítani, mert akkor 2x akkora lenne a kivágó és 5x annyi az átlag ráfordított idő. Ezt énis látom eredeti képeket nézve most a Leopoldon, hogy sokmindent nagyon leegyszerűsítettek, de még ígyis iszonyú időrabló. Gondolom úgy vannak vele, hogy aki tökéletesebbre vágyik az egészítse ki maga.
"Ma nem volt egyetlen telefonhívásom se. De holnap majd kétszer ennyi lesz !" - Al Bundy
BobaFett
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: atya2001 » 2014.07.02. 06:38

Köszönöm, természetesen ez a szürke szín, csak egy alapozó szín, a végleges szín egy sötét zöld szín lesz majd. Ez a zöld szín ami gyárilag van a makettnek, szerintem nagyon harsány, rikító.
Meglehet, hogy a tankot szándékosan gyártották ilyenre, bár a Star 660-as típusú járműnek van ilyen tankja, mint amit ehhez gyártottak. Ezért gondoltam, hogy hibás tervezés.
Amint megérkezik az új kompresszorom fogom festeni az alvázat, sajnos a régi hűtőgép motorból faricskált megadta magát.
atya2001
Fórumozó
Fórumozó

HozzászólásSzerző: atya2001 » 2014.07.02. 17:12

Amint ígértem elkészítettem a kipufogót. Szintén egy két végén zárt palást felület, amint festés előtt belülről szintén befolyattam pillanatragasztóval, mert nagyon sérülékenynek találnak, mivel a külső felületére 1 mm-es papírbordákat kellett ragasztani, amik a merevítését adják a felületnek, ezeket színtén vastagan átítattam ragasztóval, így egy nagyon kemény és ellenálló felületet kaptam. A két végén a közepén lyukas elemet kellett elkészíteni, amiket szintén tömítettem, csiszoltam, egybe dolgoztam a felülettel.
A kipugócsövet 3 mm vastag ón darabból formáltam meg, majd a kivezetés végét megfúrtam egy kb 2 mm-es fúróheggyel, hogy ne egy tömör felület látszódjon, hanem egy lyukas kipufogóvég. Valamint szikével kicsit megcakkoztam a végét, mint amikor a rozsda elkezdi kilyukasztani a csövet.
Ezután beragasztottam a dob két végébe, a megfelelő pozícióban. Ezután egy megmaradt, félig beszáradt festékkel és egy régi ecsettel próbáltam a felülelet egyenetlenné tenni, mint amikor a rozsda elkezdi megmarni a felületet. A csövekre félig megszáradt ragasztót kentem, amik szintén ugyanezt a célt szolgálják. Remélem a végleges festés után elérem majd a célom. Mint már említettem, szeretném a makettet viseltes állapotban megjeleníteni, ezért csináltam ezeket.
A képek talán jobban visszadják, miről is próbálok itt mesélni:

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

A következő cikkemben néhány tartóbakkot készítek el, a plató lefogatásához.
atya2001
Fórumozó
Fórumozó

HozzászólásSzerző: Gaccso » 2014.07.02. 20:07

A kipufogó nagyon jó, a tankok feljavítása igazán ötletes. Azt sajnálom, hogy a tankon amiket rajzoltak kis merevítések (hasonlóan a kipufógódobhoz) Nem dolgoztad ki rajta külön. És persze a kipufogócső végét ne felejtsd el bekormozni!
Gaccso
Moderátor
Moderátor

ElőzőKövetkező

Vissza: Katonai járművek