Modelik 2/04 STAR 266 + działko ZU-23-2

Military vehicles

Moderátor: János

Re: Modelik 2/04 STAR 266 + działko ZU-23-2

HozzászólásSzerző: János » 2014.05.20. 10:27

Jól megy az építés, a festést majd később fogod megejteni? Csak azért mert ha nagyon összeépíted akkor már nehezen lehet hozzáférni a belső alkatrészekhez.
Egy megjegyzés a csörlőhöz: az a kis láncdarab nem tökéletes, mert csavart szemeket nem szoktak alkalmazni a vontatásnál (kiegyenesedne).
The paper modeling is always in my mind.
János
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: pocok » 2014.05.20. 10:44

helló
Nagyon zsír makett lesz az eddigiek alapján, ja és az utolsó előtti kép a futófelületekről nagyon durva! Ha lefele görgetek, olyan mintha a kép állna és a mintázat mozogna :) Na jó, ez csak ilyen hülyeség, de próbáljátok ki
Amúgy látszik, hogy jó fotós vagy [thumbup]
pocok
Fórumozó
Fórumozó

HozzászólásSzerző: Gaccso » 2014.05.20. 20:35

Nagyon precíz leírás, szeretem az ilyet, mindig lehet belőlük tanulni, mint például a lengéscsillapítók éleinek elcsiszolása. Az a lánc nekem is szemet szúrt, illetve furcsa számomra a drótkötél hatása is. A lökhárító elején laza, míg a vázon végigvezetett részen teljesen feszes. A gumik mintázatának felragasztására kíváncsi leszek hogyan oldod meg. Egyesével minden rücnit külön ragasztasz, vagy van valami más módszer?
Gaccso
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: atya2001 » 2014.05.21. 07:32

János írta:Jól megy az építés, a festést majd később fogod megejteni? Csak azért mert ha nagyon összeépíted akkor már nehezen lehet hozzáférni a belső alkatrészekhez.
Egy megjegyzés a csörlőhöz: az a kis láncdarab nem tökéletes, mert csavart szemeket nem szoktak alkalmazni a vontatásnál (kiegyenesedne).

Pisztollyal fogom festeni az alvázat, makett festéket fogok használni hozzá, egészen jól terülnek, remélem minden részletet betudok majd fújni.

Sajnos ebben a méretben csak ilyen láncszemeket találtam, valóban nem szoktak alkalmazni ilyen láncszemeket, de az interneten fellelhető képek alapján úgy voltam vele, hogy elmegy egynek. Egyébként nagyon sok típust láttam, némelyik egészen borzalmasan néz ki.
Ha esetleg valakinek lenne ilyen méretben, egymásba forgatott láncszeme, szívesen átvennék belőle egy 7-8 centis darabot. Láttam már külföldi fórumokon ilyen láncszemeket, beszerzéséról nem sokat tudok.

Néhány kép, a különböző változatokból:

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
atya2001
Fórumozó
Fórumozó

HozzászólásSzerző: atya2001 » 2014.05.21. 07:33

pocok írta:helló
Nagyon zsír makett lesz az eddigiek alapján, ja és az utolsó előtti kép a futófelületekről nagyon durva! Ha lefele görgetek, olyan mintha a kép állna és a mintázat mozogna :) Na jó, ez csak ilyen hülyeség, de próbáljátok ki
Amúgy látszik, hogy jó fotós vagy [thumbup]

Köszönöm,

Igen ez a futófelület kimagaslóan jó minőségű.
Láttam már ettől sokkal gyengébb minőséget.

A fotózás a másik hobbim a makettezés mellett.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára atya2001 2014.05.21. 07:49-kor.
atya2001
Fórumozó
Fórumozó

HozzászólásSzerző: atya2001 » 2014.05.21. 07:40

Gaccso írta:Nagyon precíz leírás, szeretem az ilyet, mindig lehet belőlük tanulni, mint például a lengéscsillapítók éleinek elcsiszolása. Az a lánc nekem is szemet szúrt, illetve furcsa számomra a drótkötél hatása is. A lökhárító elején laza, míg a vázon végigvezetett részen teljesen feszes. A gumik mintázatának felragasztására kíváncsi leszek hogyan oldod meg. Egyesével minden rücnit külön ragasztasz, vagy van valami más módszer?

Köszönöm szépen, szeretem ilyen részletességgel dokumentálni, pont ezért, hátha van valaki akinek tudok újat mutatni. :)

A drótkötél vezetése a váz mellett, ugyanilyen az igazi autókon is. Mutatok néhány képet, amiken jól látszik, hogy is néz ki. Egyébként van egy minimális lógása a drótkötélnek. Sajnos a képeken nem látszik.

Kép

Kép

Kép

A futófelületet nagyon okosan oldották meg, mert nincsenek szétvágva kis darabokra, csak annyira van belevágva lézerrel a papírba, hogy az alján marad egy egészen vékony papírréteg, és így egyben van egy-egy futófelület. persze a kontúrja az kivan vágva. De így egyben kiemelhető az egész a papír közül.

Van olyan Kraz futófelületem amit úgy csináltak, hogy minden egyes kis darab egyesével kivan vágva, na azt borzalmas lenne egyesével felragasztani. De rendeltem a GPM-től ahhoz is, és azt is úgy oldották meg, hogy csak belevágtak a lapra olyan mélységig, amíg még marad egy vékony papír réteg. Szerintem ez így sokkal jobban használható.
atya2001
Fórumozó
Fórumozó

HozzászólásSzerző: cicarobi » 2014.05.21. 08:10

Tényleg szép munka.. öröm nézni! A festésre leszek kíváncsi! Olykor egy kis saját tuningal is fogsz hozzá járulni az építéshez vagy kimondottan tervrajznál maradsz?
cicarobi
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: atya2001 » 2014.05.21. 08:19

cicarobi írta:Tényleg szép munka.. öröm nézni! A festésre leszek kíváncsi! Olykor egy kis saját tuningal is fogsz hozzá járulni az építéshez vagy kimondottan tervrajznál maradsz?

Köszönöm. Lesz benne saját tuning is, nemsokára elkészülnek az üzemanyag tankok, kb 2 hete foglalkozom az átalakításukkal, lesz benne scratch build. ;)
atya2001
Fórumozó
Fórumozó

HozzászólásSzerző: Drotmalac » 2014.05.23. 09:36

Nagyon szép építés, a leírás is nagyon jó, szeretem az ilyeneket olvasgatni, tanulságos.
Drotmalac
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: Imi » 2014.05.23. 14:31

Szép, precíz építés. Ez sem egy kispályás makett lesz, az biztos! Egy kis apróság viszont: ha jól látom a képeken, az első híd hátsó rugóbakjainál "legalulra" ragasztottad a rugókat. Ha minden igaz, itt csúszkán ül fel a rugó (nem csapszeg rögzíti), ezért alatta szokott még lenni egy biztosító szeg, hogy a rugó ne tudjon eltávolodni a baktól (mondjuk egy döccenőben, vagy a váz emelésénél), vagyis abba a kis "lyukba" kellett volna talán belebujtatni a rugót (mint a hátsó rugóknál). Ha jól látom és gondolom, ellenkező esetben nem szóltam.
Imi
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: atya2001 » 2014.05.23. 21:30

Imi írta:Szép, precíz építés. Ez sem egy kispályás makett lesz, az biztos! Egy kis apróság viszont: ha jól látom a képeken, az első híd hátsó rugóbakjainál "legalulra" ragasztottad a rugókat. Ha minden igaz, itt csúszkán ül fel a rugó (nem csapszeg rögzíti), ezért alatta szokott még lenni egy biztosító szeg, hogy a rugó ne tudjon eltávolodni a baktól (mondjuk egy döccenőben, vagy a váz emelésénél), vagyis abba a kis "lyukba" kellett volna talán belebujtatni a rugót (mint a hátsó rugóknál). Ha jól látom és gondolom, ellenkező esetben nem szóltam.

Húúú, többször átolvastam, de nem igazán értettem meg.
Nem tudnád az egyik képen berajzolni, hogy mit rontottam el, hátha kitudom még javítani.

Köszi
atya2001
Fórumozó
Fórumozó

HozzászólásSzerző: atya2001 » 2014.05.23. 21:34

Időközben lett egy kis folytatás, nem történt sok jelentős változás, elkészítettem a a hátsó tengelyeknél rézdrót felhasználásával 4 db összekötő alkatrészt. Igazából nem tudom mi lehet ennek a neve, és még pontosan a funkcióját sem tudom. Valamint elkészítettem forrasztóón felhasználásával ezeknek az összekötő elemeknek van egy-egy kis hengeres tartályszerű alkatrésze, ehhez 3 mm-es ónt használtam.
Néhány kép az elkészült alkatrészekről:

Kép

Kép

Kép

Kép

Valamint a folytatásban az előző posztomban bemutatott lézer vágott csavarok közül felhasználtam, jó pár darabot.
Ezekről is készült néhány fotó.

Kép

Kép

Kép

A következőkben néhány korong alakú alkatrész került legyártásra, ezeket bőrlyukasztó segítségével vágtam kartonból, sokkal szebb lesz az elem széle, mintha kézzel vágnám körbe.

Kép

Kép

A folytatásban a motor és a váltó alkatrészeit fogom elkészíteni, azok már sokkal látványosabb haladásnak ígérkeznek.
atya2001
Fórumozó
Fórumozó

HozzászólásSzerző: Imi » 2014.05.23. 22:59

Valahogy így gondoltam (bocs a móricka rajzért):
Kép
A kis vezetékre talán azt mondanám, esetleg mint a korai trabiknál, felemelt állapotban az tartja meg a tengelyeket, afféle negativ felütköző, de ez csak tipp.
Imi
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: atya2001 » 2014.05.24. 00:03

Imi írta:Valahogy így gondoltam (bocs a móricka rajzért):
Kép
A kis vezetékre talán azt mondanám, esetleg mint a korai trabiknál, felemelt állapotban az tartja meg a tengelyeket, afféle negativ felütköző, de ez csak tipp.

Így már értem mire gondoltál. A rajzod tökéletes, abszolút nem egy "móricka rajz".
Azonban megnéztem az eredeti autóról néhány képet, amiken ugyanúgy helyezkedik el, mint a maketten.
Pontosan nem tudom, hogy van megoldva, hogy tudjon rugózni a jármű.

Kép

Kép
atya2001
Fórumozó
Fórumozó

HozzászólásSzerző: Imi » 2014.05.24. 06:52

A két rugótartó bak közül az egyik mindig fix (az első), a másik pedig hagyja mozogni a rugót (mint határozott tartó esetében a fix illetve görgős alátámasztás). A képeken az első bak látszik, ami csapszeggel rögzíti a rugó elejét és ez veszi fel a vízszintes irányú erőket is, míg a hátsó csúszkás, vagyis a rugó szabadon tud nyúlni-rövidülni a rugózásnak megfelelően (ez sajnos nem túl jól látszik a képen, de itt talán épp himbás megoldása van, nem csúszkás) és ez már csak függőlege erőket vesz fel. Újabban persze a hátsó bakot is csapszeggel rögzítik, de akkor egy himbával biztosítják a mozgás lehetőségét, de a kivágó eleme fixnek tűnik, ezért gondoltam, hogy csúszkás lehet hátul.
Imi
Közösségi tag
Közösségi tag

ElőzőKövetkező

Vissza: Katonai járművek