IS-3 BN / W.O.P.T / 1:50

Military vehicles

Moderátor: János

IS-3 BN / W.O.P.T / 1:50

HozzászólásSzerző: Destyn » 2014.05.12. 11:18

Némi inaktivitás után (itt a fórumon) ismét jelentkezek egy építéssel.

Gondolkoztam is egy sort hogy, melyik kategóriában osszam meg az építést? Mert annak ellenére, hogy valós tank az alapja, még mindig egy fiktív páncélosról van szó. A kérdés megválaszolását majd a tisztelt moderátorokra bízom, hogy maradjon, vagy inkább a Sci-Fi kategóriában a helye.

A kérdést letudva, most röviden ismertetem, hogy mit építek. A tank egy amolyan "Lépegető" tank, amely a szokásos lánctalpas futómű használata helyett, 6 darab páncélozott lábat használ az elé került akadályok leküzdésére.

Az építés végeztével, valahogy így fog kinézni a "dolog":

És íme néhány kép az építésről:

Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép

A képek nem a jelenlegi haladási állapotot tükrözik, mert ennél már kicsit előrehaladottabb a projekt. További képeket hamarosan közlök amint a fényképezőgépemről átmentem a többi képet.

Folyt. Köv.
Destyn
Közösségi tag
Közösségi tag

Re: IS-3 BN / W.O.P.T / 1:50

HozzászólásSzerző: pocok » 2014.05.12. 16:34

Hatlábú tank :S Bogaras egy jószág, az biztos :) dehát ilyen se volt még!
Én várom a képeket (amúgy mondtam, hogy jók ezek a WoT makettek, akkor is, ha 1:50 és ingyenes, legalább pénz és helytakarékos :) )
pocok
Fórumozó
Fórumozó

HozzászólásSzerző: János » 2014.05.12. 17:32

Hát ez itt a "Whatif" kategória, ha jól sejtem. Ilyen kategóriánk nincs, ezért itt is jó helyen van, mivel ha nem tévedek nagyot, akkor valami T34 szerűség volt a kiindulási ötlet. Érdekes egy csodabogár, az biztos, de legalább szárnyalhat a fantázia. rá lehet aggatni mindenféle cuccot , a "kőbaltától" a lézerágyúig. Kíváncsi vagyok, teszel e még hozzá valamit a saját elképzeléseidből? Várjuk a képeket!
The paper modeling is always in my mind.
János
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: Drotmalac » 2014.05.12. 22:02

Érdekes dolog ez.
Emlékszem sokat beszélgettünk egy katonai mérnök ismerősömmel ilyen és ehhez hasonló harcjárművek életképességén, beleértve a klasszikus "csatamech" jellegű monstrumokat is, mennyire is lennének túlélőképesek, ellenállóbbak, esetleg jobbak, a hagyományos lánctalpas harckocsikkal összehasonlítva.
Az a helyzet, hogy hacsak nincs valami iszonyatosan fejlett, és mozgékony meghajtórendszer, ami kellően "hülye-biztos" ellenálló és könnyen javítható, cserélhető és természetesen olcsóbb fenntartású, mint a hagyományos diesel vagy gázturbinás meghajtás, akkor ez ehhez hasonló dolgok nem túl életképesek, mivel érzésre az ilyen lábak jóval bonyolultabbak, ezáltal sérülékenyebbek és drágábbak, mint egy lánctalp, amennyiben pedig ellenállóbbak értsd: több páncél, nagyobb tömeg akkor meg a mozgékonyságuk látja kárát és persze legyen bármilyen drága, egyetlen bátor gyalogos egyetlen, vagy néhány tapadóaknával simán elintézheti, de legalábbis mozgás vagy harcképtelenné teheti, csakúgy, mint bármelyik lánctalpast...
Mindazonáltal érdekes makettnek ígérkezik.
Drotmalac
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: Joe711 » 2014.05.14. 00:22

Nekem is vegyes érzéseim vannak az ilyen alternatív megoldások láttán.
Anno a csillagok háborúját nézve is elgondolkoztam a birodalmi lépegető szisztémáján, ez pedig egy hasonló dolog.
Amikor az emberek a repüléssel kezdtek foglalkozni, először a madarak szárnycsapkodását próbálták utánozni, ami eddig zsákutcának bizonyult.
Az ilyen lábhajtású gépeknél is a fő gond szerintem,hogy nem tudjuk a láb mozgását kellően utánozni, a kerék primitívebb hajtásmód a lábnál (terepen mindenképp), de bevált és működőképesebb a technika mai állása szerint.
A sok láb mellett szól az, hogy ha egy-kettő meg is sérül (mondjuk aknától), a többi akkor is továbbviszi a gépet.
De az ilyen futurisztikus témáknál szerintem nem szabad ennyire gyakorlatias szemmel nézni a dolgokat, mert a mostani technikát és designt próbáljuk beleerőszakolni a jövőbe. Konkrétabban egy példa: a Némó kapitány korabeli illusztrációi ma már megmosolyogtatóak, mert az akkori, létező járművek adták hozzá az alapot. Kinézetre semmi köze nem volt a Verne által megálmodott szerkezetnek a későbbi, működőképes tengeralattjárókhoz.

De ettől függetlenül téma érdekes, a makett szépen épül, várom a továbbiakat.
Üdv: Józsi
Joe711
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: Destyn » 2014.05.14. 20:13

Na igen ez a lépegető harckocsi koncepció tényleg elég érdekes dolog. Lehet hogy nem a legéletképesebb, de azért tényleg egy jópofa dolog.

Itt van egy újabb adag építési kép:
Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép

Folyt. Köv.
Destyn
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: pocok » 2014.05.16. 15:59

Szerintem nem az életszerűség a fontos, mivel ez is egy játékból van, ott meg működik, azt kész. Vannak makettek, ráadásul népszerű makettek, amik soha nem használt, vagy soha meg nem épült(!) fegyverekről készültek. Pl. a Maus páncélos, vagy a Gotha-229,a Ta-183 és a SzU-47-es repülők. Ezek mennyivel életszerűbbek? Mégis nagyon jó maketteket gyártanak és készítenek belőlük. Szerintem ez is nagyon szép ÉS egyedi lesz.
Hajrá!
pocok
Fórumozó
Fórumozó

HozzászólásSzerző: Destyn » 2016.03.14. 17:26

Nos, Ahoy minden kedves fórumozónak!

"Kisebb" kihagyás után, ismét itt vagyok és folytatom azt amit félbehagytam anno. A makett szerencsére volt olyan rendes, hogy idő közben nem méltóztatott szétesni. Az építési útmutató (újbóli) áttanulmányozása után, nekivágtam a szerkezet egyik legérdekesebb, és leginkább vitatott részének, a lábaknak.

Képek:
Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép

Az eddigi haladásom.
Kép

A képek minőségéért őszintén elnézést kérek. Vissza kell még ebbe az egészbe lendülnöm.

Folyt. Köv...
Destyn
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: Gaccso » 2016.03.14. 19:41

Örülök, hogy újra itt vagy, sok sikert a folytatáshoz.
Gaccso
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: Destyn » 2016.03.21. 13:09

Kisebb haladás történt.

Kép Kép

Már csak a lábfejek, és a "sípcsontvédők" vannak hátra és a lábak felszerelésre készek

Folyt. Köv...
Destyn
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: Joe711 » 2016.03.21. 20:59

Örülök a folytatásnak, és várom a fejleményeket.
Eddig tetszik ! [thumbup]
Joe711
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: Destyn » 2016.03.29. 09:46

Újabb adag alkatrész kész. Már csak pár apróság van hátra, és kezdődhet a végszerelés.

Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép

Folyt. Köv...
Destyn
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: Destyn » 2016.04.01. 13:33

Kész az utolsó összetettebb részegység is. Már csak össze kell szerelni az egészet.

Kép Kép Kép Kép

Képek a kész lépegetőről holnap várhatók.
Destyn
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: Destyn » 2016.04.02. 13:56

Kisebb Szünet beiktatásával, de a lépegetőt késznek nyilvánítom.
Képek a kész makettről a Galériában.

The End.
Destyn
Közösségi tag
Közösségi tag

Vissza: Katonai járművek