GPM 60-cm KARL GERAT és SCHANBEL WAGON

Military vehicles

Moderátor: János

Re: GPM 60-cm KARL GERAT és SCHANBEL WAGON

HozzászólásSzerző: Drotmalac » 2014.01.29. 13:08

Nekem a nagy sablonok kartonra ragasztásánál az vált be, hogy nem a sablont, hanem a kartont kenem be ragasztóval.
Én általában bordűrragasztót használok, ez lényegében egy vízbázisú tapétaragasztó, van sűrűbb kivitelben, az hasonló mint a faragasztó és van hígfolyós, vödrös kivitelben is, mindkettővel hasonlóan kell dolgozni, bár van kis eltérés. Úgy tudom a faragasztó is hasonlóan működik és esetleg azt is lehet hígítani.

A sűrűbb ragasztóval nagyon vékonyan be kell kenni a kartont, várni kell egy kicsit, hogy meghúzzon, van egy megfelelő időpont, amikor még tökéletesen ráragad a sablon a kartonra, de már kellően száraz, hogy nem áztatja át, ezt nem lehet meghatározni, ki kell tapasztalni, mikor jó. Középről kifele simogatva kell ragasztani. Ha a széleken felperdül, kis ecsetel alá lehet dolgozni és lesimogatni.

A hígabb ragasztó kicsit trükkösebb, mivel eleve több a víz benne. A karton szinte azonnal beissza, viszont ugyanúgy vékonyan kell kenni és megvárni, amíg majdnem teljesen megszárad, utána még egyszer át kell kenni vékonyan, de mivel az előző réteg eltömítette a karton pórusait, ezt már nem issza be és innen ugyanúgy kicsit várni kell, majd a megfelelő pillanatban ráragasztani a sablont, gyakorlatilag ugyanúgy belülről kifelé.
Így minimális lesz a sablon nyúlása.
Drotmalac
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: bodispeter88 » 2014.01.29. 21:12

Sziasztok!

A mai napon összeállítottam a vázat. Minden probléma nélkül sikerült és úgy néz ki hogy pontos is de majd később meglátjuk. Próbaképp elkészítettem az egyik rugós elemet egyben de sajnos nem lehet beépíteni. Úgyhogy mindenképpen az összeállítási útmutatót kell követni. Viszont azt kell kitalálnom hogy a papírtengelyeket hogyan tudom gyűrődés nélkül beépíteni. Mivel ezek a tengelyek üregesek és papírból vannak csak nagyon minimális erőhatást lehet kifejteni a mozgatásukra. Valahogy ki kell tágítanom a lyukakat, talán így sikerülhet. Na mindegy, majd megoldom, viszont a csavarfejeket úgy döntöttem magam készítem sztirolból. Nagyon macerás elkészíteni papírból.

KépKépKépKép
KépKép
bodispeter88
Fórumozó
Fórumozó

HozzászólásSzerző: Joe711 » 2014.01.29. 21:17

Szépen összeállt, és nagyon jó a kontraszt a hatalmas, még kidolgozatlan fehér felületek és a fülke finom részletessége között !
Joe711
Kiemelt tag
Kiemelt tag

HozzászólásSzerző: János » 2014.01.29. 21:20

Lyuk tágítására ecsetszárat használok, enyhén vastagodó ezért szépen lehet vele beállítani a kívánt méretet. Talán mégis jobb lett volna ha fából csinálod. Esetleg még tehetsz a belsejébe valamit ami megerősíti.
The paper modeling is always in my mind.
János
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: Joe711 » 2014.01.29. 21:22

Ha befolyatsz pillanatragasztót az nem merevítené eléggé? :S
Joe711
Kiemelt tag
Kiemelt tag

HozzászólásSzerző: bodispeter88 » 2014.01.29. 22:47

Azt hiszem fogpiszkáló lesz a megoldás. Nem passzentos de amíg beépítem szerintem jó lesz.
KépKép
bodispeter88
Fórumozó
Fórumozó

HozzászólásSzerző: bodispeter88 » 2014.01.31. 17:18

Sziasztok!

Egy kis technikai segítségre lenne szükségem méghozzá, hogy az alábbi képen szerintetek ki kell vágni a lyukakat? Ezek a lyukak a váz alján is fel vannak tüntetve. Azt előző vázról készült képen látni lehet.

Kép
KépKép
bodispeter88
Fórumozó
Fórumozó

HozzászólásSzerző: János » 2014.01.31. 18:30

Ezek nem lyukak emlékeim szerint hanem szép nagy szegecsfejek (imitálva). Mivel nagyon alul és eldugott helyen vannak, nem foglalkoztam vele. De ne búsulj, később majd tehetsz rá a gépre jó pár száz szegecsfejet, csak bírd cérnával. :)
The paper modeling is always in my mind.
János
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: Tamás » 2014.02.01. 10:47

Azért most már látni, hogy komoly gép lesz ez, a nagyságára gondolok. Eltorpul a kezelofulke az egész vázban,
Tamás
Haladó fórumozó
Haladó fórumozó

HozzászólásSzerző: bodispeter88 » 2014.02.01. 20:18

Sziasztok!

A mai napon befejeztem a torziós rugó rendszert és be is építettem a helyére. Eléggé megszenvedtem mire a tengelyeket beillesztettem de sikerült. Amúgy egy két kisebb beigazítást leszámítva elég szépen illeszkedett. Úgy döntöttem hogy azokat a lyukakat mégiscsak kivágom, úgy néztem hogy az összeállítási útmutatón ki van vágva. Valamivel jobban néz ki és kipróbálhattam a körlyukasztómat is. hahaha
A csavarfejeket saját magam készítem egy lyukasztó és sztirollap segítségével. Nagyjából ugyanazon az alkatrészen festéssel és kivágással együtt 4-5 órát tudtam spórolni.

KépKépKépKép
KépKép
KépKép
bodispeter88
Fórumozó
Fórumozó

HozzászólásSzerző: Imi » 2014.02.01. 21:40

Nagyon szépen sikerült!
Imi
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: cicarobi » 2014.02.01. 23:30

gyönyörűen letisztultan dolgozol! Már már plasztik hatása van!
cicarobi
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: zozo » 2014.02.02. 18:05

Nagyon jól haladsz, és az építésed is pazar! [thumbup]
zozo
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: bodispeter88 » 2014.02.04. 09:42

Sziasztok!

Haladtam tovább a vázzal és felraktam a külső borítást. Egy két helyen picit igazítani kellett de ezen felül nagyon szépen illeszkedett. Elkészültem még a meghajtó kereket tartó alkatrészekkel is.
Ezenfelül bekoszoltam a rugó rendszert és a belső teret. Mindenképpen írjátok meg hogy hogyan sikerült, minden észrevételnek örülök. Írjátok meg, hogy hol sok és hol kevés, esetleg technikát a szebb kivitelezésért, akármilyen meglátás érdekel. Azért is koszoltam be mert lehet hogy nem sok fog belőle látszani de mindenképp ez egy nagy felület és alkalmas a gyakorlásra.

KépKépKépKép
KépKépKép
KépKépKép
KépKép
bodispeter88
Fórumozó
Fórumozó

HozzászólásSzerző: wittman » 2014.02.04. 11:37

Hát ez nem semmi! Szépen haladsz vele.
wittman
Kiemelt tag