GPM 60-cm KARL GERAT és SCHANBEL WAGON

Military vehicles

Moderátor: János

Re: GPM 60-cm KARL GERAT és SCHANBEL WAGON

HozzászólásSzerző: Imi » 2014.01.03. 11:46

Helló!
Én is csatlakozok az előttem szólókhoz, üdv itt és jó munkát!
Imi
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: bodispeter88 » 2014.01.03. 17:27

Köszönöm a tippet srácok.

Ahogy ígértem megnéztem a kivágót és össze lehet őket kapcsolni. Teszek fel egy képet is erről, de ez csak egy vázlatrajz.
A diorámán hát sokat kell még gondolkodnom. Jó lenne minél kisebbre összeszűkíteni az így sem kicsi méreteket, de valamilyen szinten a hitelességnek is meg kellene maradnia.
Kép
Esetleg mit szólnátok ahhoz az ötlethez hogy a dioráma szélén lenne a vasútpálya. A vasútpálya mellet egy kisebb placc olyan rét szerű. A löveg a réten van, a vasúti töltéstől kb. 10-15 cm-re. Mintha most érkezett volna meg és elfoglalta a pozíciót. A szállítóvagonok a sínen. Az egyiken felrakva előre a vonórúd, a másik egy kicsivel előtte, kb. annyira hogy a szerkezeti karok végei ne érjenek egymás vonalába. Egy kicsit se takarjanak egymásból. Mindezzel azt imitálva hogy az összekapcsolásuk éppen folyamatban van. Ezzel nyernék jó néhány centimétert. Az árulás a dologba hogy elméletileg kellene egy mozdony is ami tolja, és figurák is amik ezt hitelessé teszik. A figurákat később is meg lehetne oldani, "miután nem vagyok képes gyártani, muszáj megvárnom míg valaki elkezdi ebben a méretarányban", a mozdonynak nem maradna helyem.
Hogy értsétek a spórolásomat én a diorámáimat lefedem egy üvegburával. Ehhez legalább 1m hosszú, 40-50 cm széles és 25-30 cm magas burára lenne szükség. Ez nem kevés összeg.
Ami a határidőmet illeti most hogy olvastam a meglátásokat irreálisnak tűnik. Ez természetesen nem "Szent és Sérthetetlen". Csak jó lenne ha elkészülne addigra. Elkapkodni nem akarom. Ebben az évben még 6 diorámát kell megcsinálnom ez mellet. Megvan a titkom hogy hogyan képzeltem, képzelem el a dolgot de úgy is meglátjuk jövőre.
KépKép
bodispeter88
Fórumozó
Fórumozó

HozzászólásSzerző: BobaFett » 2014.01.03. 18:52

Dioráma kérdésbe nem tudok beleszólni, nem szoktam építeni, de az üvegburába igen. Nekem a Titanic burája, ami 150x35x55c, tehát területre kb 2x akkora mint ami ehhez kéne 16500ft volt. Ehhez szerintem nem lehet több 10-12 ezernél. Ami persze sok pénz, de a két kivágó ára sokkal több ugye ennél, arról nem is beszélve ha az ember 1-2 éves munkát akar megvédeni vele, szerintem simán megéri.
"Ma nem volt egyetlen telefonhívásom se. De holnap majd kétszer ennyi lesz !" - Al Bundy
BobaFett
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: Gaccso » 2014.01.03. 20:10

Mozdony nélkül még csak csak elmegy a dioráma, de figurák nélkül szerintem eléggé üresen nézne ki. Rendben, a mozdony mindjárt jön. Na de addig mindenki elmegy sörért???
Gaccso
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: János » 2014.01.04. 10:12

Még az első hsz-ben írta Péter hogy a balatonfüredi vasútmodell kiállításon venne részt 2015-ben. Keresgettem a neten , találtam is a 2013-as kiállításról képeket. Az érdekelne hogy van-e külön kategória a papírmaketteknek, mert ezt nem tudtam kibogarászni. A másik kérdésem hogy amint írtad ,mint kiállító vennél részt. Ez mit is takar? Mint vasútmodellező, vagy mint makett építő fogsz bemutatkozni?
The paper modeling is always in my mind.
János
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: bodispeter88 » 2014.01.04. 11:02

Sziasztok!

Gaccso: A figurák miatt nem aggódok annyira. Reménykedek benne hogy néhány év múlva valaki akár a hazai, akár a nemzetközi piacon elkezdi gyártani az 1:25 méretarányú figurákat. Valamilyen szinten úgy építem meg a diorámáimat, hogy utólag a figurákat el lehet helyezni. Hát addig meg igazad van, kicsit furcsa.

János: Én a Baross Gábor vasútmodellező klub tagja vagyok és minden évben 4-5 kiállítást szervezünk különböző városokban a Dunántúlon. Ezeken a kiállításokon mint vasútmodellező és nem makettező veszek részt. A vezetőkkel most már vagyok olyan viszonyban hogy megengedik ha szeretnék vinni a kiállításra a munkáimból. Persze ha van rá mód és lehetőség.
Amik a kategóriát illeti. Ezeken a kiállításokon lenni szokott egy modellverseny is. Természetesen csak vasúttal kapcsolatos dolgokat lehet versenyeztetni de nagyon sok fajta kategóriában. És ide be lehet nevezni a kész műveket. Van egy olyan kategória hogy egyéb. Ide a papírból készült vasúttal kapcsolatos műveiteket be lehet nevezni(pl. mozdonyok, vasúti kocsik, vasutas diorámák vagy bármi vasúttal kapcsolatos). Ebben a formában ki lehet állítani a maketteket. Én a harckocsikat csak a jó viszony miatt állíthatom ki.
KépKép
bodispeter88
Fórumozó
Fórumozó

HozzászólásSzerző: János » 2014.01.04. 11:52

Köszi a gyors választ. Csupa jó híreket mondtál. Ha minden igaz akkor idén is lesz Balatonfüreden kiállítás és verseny. Mivel van 2 mozdonyom szívesen elvinném őket. Ha majd aktuális lesz a dolog, egyeztetjük a részleteket.
János
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: bodispeter88 » 2014.01.04. 16:30

Akkor most már érdemleges munka is született. Ráléptem erre a hosszú útra és csak előre szabad tekinteni. A mai nap a vezetőfülkét raktam össze.

KépKép
KépKép
bodispeter88
Fórumozó
Fórumozó

HozzászólásSzerző: János » 2014.01.04. 16:49

Hát csak előre ,hasítson a szike ezerrel! Azért ne kapkodd el, szép legyen! Vettél már festéket a drótok festéséhez? Én a revell matt 74-et használtam.
János
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: bodispeter88 » 2014.01.04. 18:16

Én arra gondoltam hogy minden drótot vízfestékkel vagy temperás vízfestékkel festek be.
KépKép
bodispeter88
Fórumozó
Fórumozó

HozzászólásSzerző: János » 2014.01.04. 18:49

Hát nem tudom a vízfesték mennyire fog megtapadni a dróton. Nekem még alapozóra is szükségem volt, hogy tartós legyen (szóró gittet használtam).
János
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: cicarobi » 2014.01.04. 18:59

nem ajánlott a fémre a temperát...de meg járja..ha vastagon hirtelen fel fested meg fogja! [thumbup]
cicarobi
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: János » 2014.01.04. 19:46

Lehet, de hogy fogja kikeverni ezt a german-grey árnyalatot? 450 ért meg lehet venni, és kész, csak kicsit higitani kell.
János
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: BobaFett » 2014.01.04. 19:52

temperát semmiképpen. ha meg is fogja könnyen lepattogzik késöbb. márpedig itt minden alkatrész kézbe lesz fogva még jópárszor.
Viszont a vizbázisú modellfestékek teljesen jók fémre is. én is azt használok.
"Ma nem volt egyetlen telefonhívásom se. De holnap majd kétszer ennyi lesz !" - Al Bundy
BobaFett
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: bodispeter88 » 2014.01.04. 20:50

Az eddigi makettjeimhez vízfestéket használtam és kicsit nehezen de megfogta. Általában a helyszínen szoktam festeni, óvatosan hozzátéve.
KépKép
bodispeter88
Fórumozó
Fórumozó

ElőzőKövetkező

Vissza: Katonai járművek