GPM 60-cm KARL GERAT és SCHANBEL WAGON

Military vehicles

Moderátor: János

Re: GPM 60-cm KARL GERAT és SCHANBEL WAGON

HozzászólásSzerző: bodispeter88 » 2015.03.08. 16:00

Sziasztok!

Befejeztem a töltőszerkezet építését. Szeretném megköszönni János kolegának mind a technikai segítségeket, mind a postán küldött alkatrészeket. Ugyanis a fogaslécet és a fogaskereket tőle kaptam. [thumbsup]
Maga a töltőszerkezet fix, tehán én nem levehetőre terveztem. Az az igazság hogy még nekem nem igazán mennek azok az alkatrészek amik esetleg levehetők vagy mozgathatók ezért majdnem minden esetben fixre építek mindent. Persze ez egy kicsit megnehezíti a szállítást de majd ha bekerül diorámába akkor nem jelet többé problémát.
Következhet a bomba. Valószínüleg az építése miatt ezt az elemet szórógittel kezelem és festem az illesztések elkerülése végett. Most fogom ezt a technikát kipróbálni először, majd meglátjuk hogy mi sül ki belőle és hogy mi lesz a benyomásom ezzel kapcsolatban. :P
Na de nem is szaporítanám a szót, jöjjenek a képek.

KépKépKépKép
KépKépKépKép
KépKép
bodispeter88
Fórumozó
Fórumozó

HozzászólásSzerző: János » 2015.03.08. 17:15

Teljesen korrekt lett a töltő szerkezet. Mind építésileg, mind festés/koptatás szempontjából. Az hogy nem mozgatható/levehető nem szempont a maketteknél, mivel ez a műfaj a látványról szól. A szállításnál valóban sérülhet a makett, nekem pont a töltőszerkezet tartója tört le amikor Nyitrára vittem. sajnos nagyon kis felületen van felragasztva ez a rész. Talán az lehet a megoldás ha valami szivacsdarabbal meg lenne támasztva alulról, és tehermentesítené. A műanyagos kollégáknál láttam direkt erre a célra (makettszállítás) épített szekrénykéket, dobozokat, amiben több helyen alátámasztva/rögzítve oldják meg a sérülés védelmet.
The paper modeling is always in my mind.
János
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: wittman » 2015.03.09. 07:27

Le a kalappal!!!
wittman
Kiemelt tag
Kiemelt tag

HozzászólásSzerző: zozo » 2015.03.09. 07:58

Én is csak azt tudom mondani, hogy nagyon rendben van ez a rész is!
zozo
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: kocka557 » 2015.03.09. 17:39

Ez igen, igazi mestermunka!
kocka557
Fórumozó
Fórumozó

HozzászólásSzerző: akkokoko » 2015.03.09. 20:27

Gyönyörű! [thumbsup]
akkokoko
Haladó fórumozó
Haladó fórumozó

HozzászólásSzerző: bodispeter88 » 2015.03.17. 17:18

Sziasztok!

Elkészültem a bombával. Az illesztések miatt szórókitteztem és újrafestettem. Most használtam először tömítőanyagot, hát, nem lett a legtökéletesebb de azért jobb lett mintha csak úgy simán hagytam volna. A festék színén nem változtattam sokat az eredetihez képest, talán egy kicsit sötétebb lett. Lényegében ez egy zöldesszürke szín akarna lenni. Természetesen megkapta az effekteket is. Ami a makettet illeti, jöhet a végszerelés.

Viszont visszatérnék a betöltőszerkezethez egy picit és megosztanék veletek egy-két észrevételt. Az egyik, hogy figyelembe kell venni a súlyt. Jánoséhoz hasonlóan én sem papírból készítettem el a fogaslécet, ahogy a kivágóban található. Helyette szintén műanyagból készült. Viszont itt figyelembe kell venni a műanyagnak a súlyát, mert elég nagy terhet ró a töltőszerkezetre. Sajnos megint beleestem ebbe a hibába. A töltőszerkezetet négy ponton lehet rögzíteni a bölcsőhöz. Az előző képeimen lehet látni (2., 5., 6.,),hogy két ponton felül és két ponton nem messze az első kettőtől, alul van rögzítve. A szerkezet hátsó vége a levegőben lóg. Mivel elég nagy súly van hátúl, ezért állandóan húzza lefele a végét és le akar ülni a fenekére. Sajnos egy párszor újra kellet ragasztanom. Azt javaslom hogy mivel a papír gyenge és elég nagy a feszültség, a rétegek szétválása ellen érdemes átitatni pillanatragasztóval, de tulajdonképpen a felső két rőgzítő szerkezetet úgy cakkum-pakk átitatni pillanatragasztóval és ezután rögzíteni a bölcsőhöz. Az összeállítási útmutatón ez a 118-as ábra. Talán így elég erős lesz és elbírja a többletsúlyt.

A másik dolog amire figyelni kell, hogy a töltőszerkezet vályú részét csak a bombával együtt ragaszuk fel, vagy legalábbis a bombát próbáljuk oda. A fogasléc elülső vége mindjárt a tekerő szerkezet elejétől induljon, tehát semmit ne lógjon be a vályú fölé. Ugyanis olyan nagy a bomba és annyira szűk a hely, hogy ha valaki a löveget mozgathatóra építi meg, és amikor felhajtja a csövet, a vége lefele megy és elérheti a bombát, így nem lehet mozgatni a csövet fel-le. Sajnos velem ez történt úgyhogy ezt a részt is szedhettem szét és ragaszthattam újra. Most nálam jelenleg úgy 1,5-2 mm rés van a bomba és a löveg vége között. Teszek is fel egy képet erről.

De lássuk a bombáról a képeket.

KépKépKép

És a kép a résről.

Kép
KépKép
bodispeter88
Fórumozó
Fórumozó

HozzászólásSzerző: János » 2015.03.17. 17:35

A lövedék jó lett, a festése is rendben van. Úgy látom te a gyűrűs verziót építetted meg (én a hosszában behasítottat választottam). Ezért a tiédnek kicsit más a formája.
Mivel én a szállíthatóság miatt nem ragasztottam fixre, a töltő szerkezet nálam "hanyatt esne", ezért tettem egy kis súlyt a lövedékbe, ez tartja egyensúlyban .
Látok pár láncot , amik nagyon fénylenek, ez kicsit elüt a többi rész hatásától, talán kicsit megfestegetném itt-ott.
The paper modeling is always in my mind.
János
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: Lacc » 2015.03.17. 18:39

Jó ideje nem jártam errefelé, azóta sok minden történt ezen a maketten, és meg kell állapítanom, hogy nagyon korrektül építesz, egy újabb gyöngyszem van készülőben! [thumbup]
Lacc
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: wittman » 2015.03.18. 07:42

Igazi mestermunka
wittman
Kiemelt tag
Kiemelt tag

HozzászólásSzerző: zozo » 2015.03.19. 07:55

Jól sikerült ez a lövedék is!
zozo
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: Drotmalac » 2015.04.10. 09:35

Nagyon jó. A lövedék és az egész szerkezet.
A lövedéknél talán annyit emelnék ki, hogy ránézésre szinte érezni a tömegét.
Nagyon szép finom kivitelezés.
Drotmalac
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: bodispeter88 » 2015.04.10. 18:50

Köszönöm szépen mindannyiótoknak. Valahogy ez lett volna a cél Drotmalac. Örülök hogy sikerült. [thumbsup]
KépKép
bodispeter88
Fórumozó
Fórumozó

HozzászólásSzerző: akkokoko » 2015.04.10. 19:03

Remek! A lövedék tényleg különösen jól mutat! [thumbsup]
akkokoko
Haladó fórumozó
Haladó fórumozó

HozzászólásSzerző: bodispeter88 » 2015.04.14. 16:53

Sziasztok!

A legnagyobb örömmel tudatom mindenkivel hogy elkészült, befejeztem az ADAM építését. [wakka] [wakka] [wakka]
Az utolsó munkafázisban felkerültek a járdák és a korlátok, valamint egy-két kapaszkodó. Ezenfelül megkapta ez a rész is a maga kis koszolását.
Mielőtt a képekhez érnénk szeretnék egy kis kiértékelést írni a makettről.
Mindenekelőtt ez egy nagyszerű makett. Azt kell hogy modjam ár-érték arányban minden igényt kielégít. Egyáltalán nem csalódik az aki megveszi, mivel nagyon részletes. Itt említeném meg hogy az építés során János makettjén felül egy You Tube-os videót is használtam segítségül, ahol a Kubinkai Harckocsi Múzeumba található egyetlen fennmaradt Karl Gerat bemutatásáról készítettek egy 8 perces videót. Ez a videó nagyon hasznosnak bizonyúlt mivel nagyon sok részlet látszódik, és össze lehet hasonlítani az eredetit a kivágóval. Innen sikerült egy pár olyan kis apróságot lelesni és ezáltal még részletessé tenni a makettet, ami a kivágóból kimaradt. Ezek csak nagyon pici apróságok, de még élvezetesebbé teszik mind a látványt, mind az építést.
Az építésről annyit hogy nagy türelmen felül, nagyon sok idő kell hozzá. Amint láthatjátok 1 év 3,5 hónap alatt lett kész, ami nem kevés, de minden percét élveztem. Az alkatrészek számát csak megsaccolni tudom, szerintem kb. 15 ezer, időbe pedig olyan nagyon eltúlozva 500 és 1000 munkaóra között. Ezeket nem azért írom le hogy másnak a kedvét elvegyem, csak ezzel azt akarom mondani hogy nagy fába vágja a fejszét az aki nekikezd. Mindenesetre azért kezdőknek, tehát első makettnek nem ezt fogom ajánlani!!!
Maga az építés közben már megemlítettem jó néhány részt, területet ahol nagy odafigyelést igényel az összeépítés. Az útmutató kiváló!!! Megmondom öszintén, hogy aki nekikezd sorról-sorra kövesse az építési útmutatót és akkor nem lesz gondja az összépítés során.
Hogy a munkámat is értékeljem egy picit. Úgy érzem hogy fejlődtem majdnem mindegyik területen. Olyan területeket próbáltam ki (festés nagyobb felületen, koszolás, minél élethűbb feljavítások az eredetihez) amik újdonságok voltak a számomra. Nagyon élveztem ezeket és a jövőben biztos hogy ennél alább nem adom. Van még hova fejlődni (János és Cicarobi kiemelkedő munkássága), de szépen fokozatosan haladok.
Itt szeretnélek megkérni titeket hogy aki gondolja nyugottan értékelje a munkámat szakmailag, akár bővebben is.

Végezetül szeretném megköszönni mindenkinek a segítséget, az építő kritikákat. Kiemelném Jánost, akitől nagyon sok hasznos tanácsot és ötletet, nem mellesleg pedig alkatrészbeni hozzájárulást kaptam. [thumbsup]

A következő építés természetesen a két szállítóvagon lesz, tehát nem zárúl le teljesen ennek a monstrumnak az építése.

Na de nem is szaporítanám a szót, jöjjenek a képek:
KépKépKépKépKép
KépKépKépKépKép
KépKépKépKépKép
KépKépKép
KépKép
bodispeter88
Fórumozó
Fórumozó

ElőzőKövetkező

Vissza: Katonai járművek