Pzkpfw V Panther Ausf. D (SdKfz-171) - 1/50 Ingyenes

Military vehicles

Moderátor: János

Re: Pzkpfw V Panther Ausf. D (SdKfz-171) - 1/50 Ingyenes

HozzászólásSzerző: minipeti » 2018.09.09. 20:03

Ajándékba megkapta a készletben található másik egységet, egy Hetzert. Ennek viszont nem tudott hozzáfogni egyedül. De sebaj, nagyon élvezte.
"Közelre nézz, és mindent látni fogsz!" (A részeges karatemester)
minipeti
Fórumozó
Fórumozó

HozzászólásSzerző: minipeti » 2019.05.20. 17:29

Hosszú idő óta nem mutattam haladást ezzel a makettel. Összejött pár dolog - munka, tanulmányok, WoWS stb. Idő közben persze apránként haladt az építés, de csak most, nem rég lendültem bele újra. Elkészültek a futógörgők, a lánctalp, a láncfeszítő és a lánchajtó görgők. Kiderült, hogy a három réteg vastagítás a futógörgőknél sok, kettő is elég. A lánctalp túl merev volt, de ezt a köténypáncél szerencsére egész jól takarja. A lánchajtó görgőket pedig alkatrészenként kellett felragasztanom a makettre, erre a túl vastag futógörgők miatt volt szükség. Sajnos a végeredmény nem lett valami túl jó. A lánctalp széleit még festenem kell.

Felkerült a páncéltest hátulsó részére a két szerszámos láda és még négy szerelőnyílás, amit nem vastagítottam, pedig lehetett volna. A motortér tetőpáncéljára pedig egy szellőző, a frontpáncél fölé pedig a löveg biztosító szerkezete, amit szállításkor használtak. Fölkerültek az oldalpáncélra a különböző felszerelések és szerszámok is. Valaki meg tudná mondani, hogy mire szolgált az a hosszú cső, ami a bal oldalra van rögzítve? Még a tartalék lánctalpból készítek pár láncszemet, amit tartalékként az oldalpáncélra rakok majd fel.

Közben készül a lövegtorony is. A torony is kapott karton merevítést, így elég masszív lett. Felkerült rá a lövegpajzs alatti rész, néhány búvó nyílás és a parancsnoki torony alapja, de mellette elkészült annak teteje is. A többi még készül. Az a dob teszi majd lehetővé, hogy forgatható legyen, mivel belső tere nem lesz.

Kép

Kép
minipeti
Fórumozó
Fórumozó

HozzászólásSzerző: Gaccso » 2019.05.20. 19:55

Azért nem volt tartalmatlan ez a szünet. Ha legközelebb a postimg-ről teszel fel képet, válaszd a Thumbnail for forums linket a beillesztésre. Akkor megjelennek a kis ikonképek is a hozzászólásban.
Gaccso
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: minipeti » 2019.05.20. 19:58

Vettem, értettem! :)
minipeti
Fórumozó
Fórumozó

Előző

Vissza: Katonai járművek