Hadtechnikai gyűjtemény / 1:50

Military vehicles

Moderátor: János

Re: Hadtechnikai gyűjtemény / 1:50

HozzászólásSzerző: Destyn » 2017.06.25. 17:34

minipeti írta:Azt szeretném kérdezni, hogy az általad megépített tankok véletlenül nem a Wargaming World of Tanks játékához készült kivágók?

Egy részük. A Chi-Nu, a Tigris, meg az M103 hogy pontosak legyünk.
Destyn
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: minipeti » 2017.06.29. 14:38

Milyen módszert használsz a lánctalp meghajlításához/elkészítéséhez? Én ezek közül az ELC AMX/AMX ELC bis-t és a Pzkpfw IV-t építettem meg de ott ez jelentette számomra a legnagyobb problémát. Én 120 grammos papírra nyomtattam, az pedig duplán nagyon merev volt.
"Közelre nézz, és mindent látni fogsz!" (A részeges karatemester)
minipeti
Újonc
Újonc

HozzászólásSzerző: Destyn » 2017.08.17. 17:06

minipeti írta:Milyen módszert használsz a lánctalp meghajlításához/elkészítéséhez? Én ezek közül az ELC AMX/AMX ELC bis-t és a Pzkpfw IV-t építettem meg de ott ez jelentette számomra a legnagyobb problémát. Én 120 grammos papírra nyomtattam, az pedig duplán nagyon merev volt.

Nos, én úgy csinálom, hogy hajlítatlanul odapasszolom, megtöröm kissé ahol a görbület eleje-vége lesz és utána egy kis tenyéren nyomkodással(néha egy kis lehelgetés) illetve egy megfelelő eszközzel (esetemben egy d=2mm-es AWI pálca csonkkal) formára ívelem. Végül a megformázott (és szükség esetén megrövidített) lánctalp végeit öszeragasztom, és a lánctalpat felteszem.

Na. Tippek-trükkök rovat után, egy kis helyzetjelentést adok a projektről.

Az M103-as szépen haladgat. Az alváz kész, és már csak a tornyot kell megépítenem.

Egy nagyobb adag építési kép:
https://postimg.org/gallery/m41lohjy/

És egy kisebb(Ja. Az asztalomon is csak egy kisebb rumli van.):
Kép Kép Kép Kép Kép Kép

Folyt. Köv...
Destyn
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: akkokoko » 2017.08.17. 18:50

minipeti írta:Milyen módszert használsz a lánctalp meghajlításához/elkészítéséhez? Én ezek közül az ELC AMX/AMX ELC bis-t és a Pzkpfw IV-t építettem meg de ott ez jelentette számomra a legnagyobb problémát. Én 120 grammos papírra nyomtattam, az pedig duplán nagyon merev volt.

Én is sokszor járok így, ezért elhatároztam, hogy -anyagiakat nem sajnálva- a kritikus darabokat tartalmazó lapokat mégegyszer nyomtatom egy könnyebb papírra. Úgy talán jobb lesz..
akkokoko
Haladó fórumozó
Haladó fórumozó

HozzászólásSzerző: akkokoko » 2017.08.17. 18:51

Egyébként: [thumbup]
akkokoko
Haladó fórumozó
Haladó fórumozó

HozzászólásSzerző: Destyn » 2017.09.07. 12:56

Nah Újabb hírek a garázsból.

Elkészült az M103-as is. A torony elkészítése érdekes volt(lévén az viszonylag szokatlan kialakítása miatt). Összességében egy jó kis makett ez, ami hagy lehetőséget némi apró tuningra is. Egyedüli sajnálatos dolog van, ami annak a ténye, hogy a tervező elfelejtett részletesebben kidolgozható futóművet tervezni neki.

Az utolsó adag építési kép:

És egy adag kép a kész dologról: (Tiger P méretszemléltetés végett)

120mm Gun Tank M103 / W.O.P.T.

Kép Kép Kép Kép Kép Kép

A következő jármű amit építek az egy olasz Semovente da 47/32 önjáró löveg lesz

Kép az eredetiről:
Rejtés:
Kép

Kép a kivágóról:
Kép

Folyt. Köv...

További kellemes napot.
Destyn
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: Destyn » 2017.09.10. 17:38

Nos<ahem>, üdv ismét.

Ez mos egy kis mellékes, de az M103-mal párhuzamosan (a telephely egy eldugottabb hangárjában) folyt egy másik építés is.

A neten történt egyik portyám során találtam rá erre a gyöngyszemre. Az alany ritka természetéből adódóan kérdések felmerülése nélkül a merevlemez ezen témájú részlegén találta magát a kivágó. A nyomtatást azonban egy kisebb fejtörést okozó művelet előzte meg, ugyanis a tervező nem adott semmi utalást a makett méretére/méretarányára. Méregetések, és számolások után (amik alapján az alap makett kb. 1:22 - 1:24-es lehet) sikerült végre beméretezni a kivágót a kívánt 1:50-es méretarányra.

A kivágó maga nem egy bonyolult darab. Egyedüli esetleges (nagyon enyhe) kihívást adó dolog a méretarányból adódó kis méret jelentette.

Képek az építésről:

És képek a kész páncélosról.

Strausler V-4 / Kiss Bence András

Kép Kép Kép Kép Kép

Méretszemléltetésként az M103-as nehéz harckocsi, illetve egy direkt ehhez a projektsorozathoz készített méretaránykocka:
Kép

A következő jelentésem most már tényleg a Semovente építéséről fog szólni(Már ha az "árnyékbrigád" nem talál ki valamit megint).

Folyt. Köv...
További kellenes napot!
Destyn
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: Gaccso » 2017.09.11. 14:40

Furcsa megjelenésű harcjármű, ezzel a magas futóművel. Először az jutott eszembe, olyan mint egy permetező traktor, aztán az utolsó kép alapján, ahol a kettő egymás mellett áll, megállapítottam, hogy ez a harckocsik kispolszkija lehet.
Gaccso
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: Destyn » 2017.10.02. 21:16

Gaccso írta:Furcsa megjelenésű harcjármű, ezzel a magas futóművel. Először az jutott eszembe, olyan mint egy permetező traktor, aztán az utolsó kép alapján, ahol a kettő egymás mellett áll, megállapítottam, hogy ez a harckocsik kispolszkija lehet.

Nos, a traktorszerű megjelenés nem véletlen. A tankot még akkor tervezték (két világháború közt) amikor kissé tilos volt a harckocsi tervezés+gyártás errefelé,(tudtommal) és ez egy kedvelt kiskapu volt, hogy a projektet, mint mezőgazdasági járművet jegyezték be. A németeknek is volt hasonló kiskapuzásuk.(Leichtraktor, Pz.1)

Egy kis helyzetjelentés.
A Semovente építésében bekövetkezett némi haladás. Nevezetesen elkészült az páncéltest.

Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép

Következő a futómű lesz.

Folyt. Köv...
Destyn
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: Destyn » 2017.10.24. 22:07

Na üdv.

Ismét folyt egy kis munkálkodás. Elkészült a Semovente.

Az eredetileg tervezett futóművet eléggé részlettelennek találtam(lévén csak egy doboz volt, amire vastagítással jelképesen felapplikálható a futómű képe), ezért az eredetit sablomként használva készítettem egy részletesebbet.

Íme az építésről képek:

És íme a képek a kész makettről:

Semovente Da 47/32 / Der Kampfflieger

Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép

És méretszemléltetésként a Straussler
Kép

A következő jármű amit kiszemeltem, egy kevésbé ismert darab. Nevezetesen a spanyol Trubia Naval lesz:

Kép az eredetiről:
Rejtés:
Kép

Folyt. Köv...
További kellemes napot!
Destyn
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: Gaccso » 2017.10.26. 15:45

Kicsit a futógörgők, mintha összevissza állnának. Tudom nagyon aprók ezek a gépek, de a fotókon így látszik. Egyszer készíthetnél egy képet az eddigiekről egyben.
Gaccso
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: Destyn » 2017.11.19. 17:51

Gaccso írta:Kicsit a futógörgők, mintha összevissza állnának. Tudom nagyon aprók ezek a gépek, de a fotókon így látszik. Egyszer készíthetnél egy képet az eddigiekről egyben.

Nos igen, a ragasztó egy picit elhúzott 1-2 darabot, de egy kis óvatos nyomással helyre lehet rakni. A "csoportkép" az meg amolyan év végi zárójelentés címszó alatt nem kizárt.

Egy kis helyzetjelentés:

Megy a haladás a Trubia Naval-lal. A péncéltest az (a sárvédők kivételével)lényegében kész.

Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép

Az elmúlt pár napban meg egy másik projekt is megvalósításra került. Igaz ez nem egy komplett tank, hanem egy "modifikációs csomag". Egy kis semmiség amit Zmodeler+pepakura+Gimp2-vel "alkottam"

Rejtés:
Kép Kép KépKép

A kupola az egy másik Tigris kivágóból lett kioperálva, és utólag utánanézvén lehet nem is kellett volna. Na mindegy. most már ott marad. Legfeljebb ráfogom, hogy ez egy "harctéri szükségmodifikáció".

És pár kép a kész dologról:

Raumpanzer Tiger(P) "Rammtiger" mod pack / saját

Csak úgy magában:

KépKép

A hozzáillő jármű társaságában:

Kép

...És ideiglenesen ráhelyezve az alvázra. (torony méretszemléltetés végett)

KépKépKépKép

Nem egy nagy durranás, de elsőnek szerintem elmegy.

Folyt. köv...
További Kellemes Napot!
Destyn
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: Destyn » 2018.03.17. 22:06

Újabb helyzetjelentés a garázsból.

Ismét elkészült egy projekt. Befejeződött a Trubia építése. Igen kicsit elhúzódott, de volt egy-két dolog az életemben(szakmunkásvizsga, stb).

A makett nem volt épp egy bonyolult darab, még az átméretezés ellenére sem.

A maradék építési képek:

Rejtés:
https://postimg.org/gallery/gzw9ejlq/

https://postimg.org/gallery/3hlc3okam/

És a képek a kész tankról. (A mostani bolond időjárás nem tette lehetővé a kinti képek készítését):
Utolsó képen a Semovente-vel egy összehasonlító kép.

Trubia Naval M1936 / Robototehnik

Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép

Folyt. köv...
További Kellemes Napot!
Destyn
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: minipeti » 2018.03.24. 17:37

Jó lett! [thumbsup]
"Közelre nézz, és mindent látni fogsz!" (A részeges karatemester)
minipeti
Újonc
Újonc

HozzászólásSzerző: Destyn » 2018.06.27. 18:25

Üdv mindenkinek(ezúttal az új főhadiszállásról).

Most (még nem, de nemsoká igen) nem készült új tank. Ez a poszt inkább egy kérés teljesítéseként készül.

Gaccso írta:Kicsit a futógörgők, mintha összevissza állnának. Tudom nagyon aprók ezek a gépek, de a fotókon így látszik. Egyszer készíthetnél egy képet az eddigiekről egyben.

Nos mivel most(vagyis inkább a múlt héten, de csak most sikerült a netet elintézni) történt. A polcra rakás előtt amolyan összegzésként csináltam egy csoportképet az "arzenálról"

A járművek építési sorrendben vannak elhelyezve.

Kép

A 2 lépegető annak okán van jelen, mert azok is az 1:50-es projektsor részei.(Továbbá, hogy enyhítsék a szövetséges erők kínos létszánhátrányát a térségben)

További kellemes napot.
Destyn
Közösségi tag
Közösségi tag

ElőzőKövetkező

Vissza: Katonai járművek