Józsi galériája

Makettezők galériája, kész makettek bemutatása
Gallery - Gallery of modelers, presentation of finished models

Moderátorok: Gaccso, János

Re: Józsi galériája

HozzászólásSzerző: wittman » 2014.04.14. 14:09

Nagyon de nagyon szep lett igazan mutatos gratula!
wittman
Kiemelt tag
Kiemelt tag

HozzászólásSzerző: Gaccso » 2014.04.14. 20:03

Nagyon szép hajó lett. Jók a közeli képek, és a sárgítottak is nagyon jól néznek ki. Gratulálok!
Gaccso
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: Joe711 » 2014.04.14. 20:45

Mindenkinek köszönöm a hozzászólást!
A vízvonalképekhez az ihletet az adta, hogy éppen 150 éve, 1864 április 2.-án hajnalban futott aknára a hajó, az utolsó óráit jelenítettem meg.
Külön örülök hogy János észrevette: ez a hajó valóban megdelejezett a végére. Nagyon sokat olvastam (amennyire a google fordító engedte) a hajó történetéről, és szinte a mindennapjaim része lett.
A képek erősen kihozzák a hibákat is, a következő építésemnél ezekre jobban figyelni fogok.
Még egyszer fel fog a hajó bukkanni a fórumon, a kikötőben komoly terveim vannak vele...

Üdv: Józsi
Joe711
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: zozo » 2014.04.16. 16:56

Szép, hangulatos lett a hajó! Nekem nagyon tetszenek ezek a régi hajók, a kikötős diorámádban nagyon jól fog mutatni! [thumbsup]
zozo
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: Joe711 » 2014.07.06. 21:41

Nos, elkészült ez a móló is. [huh]
Zozonak is köszi így utólag is, és remélem nektek is tetszik az összhatás a hajókkal.

A Maple Leaf, és a cimarron a kikötőben:
Kép,Kép,Kép,Kép,Kép,,Kép,
A kocsma és az új móló, még szárazon:
Kép,Kép,

A jelenlegi állás:
Kép,Kép,Kép,Kép,Kép,Kép,Kép,Kép,Kép,Kép,Kép,Kép,Kép,Kép,Kép,Kép,Kép,Kép

Üdvözlettel: Józsi
Joe711
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: wittman » 2014.07.07. 10:43

Nagyon guszta
wittman
Kiemelt tag
Kiemelt tag

HozzászólásSzerző: Drotmalac » 2014.07.07. 10:55

Ez nagyon királyul néz ki! [thumbsup]
Tényleg le a kalappal, gratula hozzá!
Főként azok a képek tettszenek, ahol kissé belemész a diorámába és nagyjából olyan szögből fotóztad, ahol egy ottani szemlélő látná. Nagyon élethű.
Arra azért kíváncsi lennék, hogy mekkora is ez az összeállítás jelenleg?
Még talán annyi, hogy a háttérbe mutatós lenne, valami fénykép vagy plakát, mondjuk biztosan nehéz megfelelő panorámaképet találni és összehozni a diorámával, de az még nagyot dobna rajta, ha nem egyszerű fehér háttér lenne, hanem ég, meg egy város látképe a háttérben, esetleg hegyek meg erdős domboldalak...
Drotmalac
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: János » 2014.07.07. 13:36

Kezd a sok kis részlet összeállni egy nagy egésszé. A gondosan összeválogatott apróságok mind harmonizálnak, egységes látványt alkotnak. A kompozíció már az alkotás kategóriáját is eléri. Szerintem rendben van, ilyenkor kell figyelni, mert nem jó ha zsúfoltsággá válik az összetevők sokasága. A további kiegészítőkel jól válaszd meg.
Amúgy gratula , szép munka.
The paper modeling is always in my mind.
János
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: Tamás » 2014.07.07. 15:34

Nem szoktam vulgárisan dicsérni senkit, de b... meg ez k... jó! Ez most azt jelenti, hogy nagyon tetszik. [thumbsup]

A mit még észtevettem, hogy a hajókon nincsenek tengerészek, biztosan mind a korcsmában vedel. [wakka]
Tamás
Haladó fórumozó
Haladó fórumozó

HozzászólásSzerző: Gaccso » 2014.07.07. 19:06

Nekem is nagyon tetszik. Sok az apró részlet, de nem túlzott a dolog. A poszter a hátuljáról nekem is hiányzik. A vasútmodellezők szoktak ilyeneket használni, de biztosan lehet nyomtatni is ilyet.
Egyszer említetted, hogy a vasúti sínre raksz pár vagont is. Így nélküle kissé céltalan az a vasúti sínpár, igazából nem is tudni, hogy az. A végén pedig csak nekimegy annak a falnak, ütközőbak nélkül. Persze ettől függetlenül nagyon jó. Van rajta sok érdekes részlet, ami vonzza a tekintetet. röviden összefoglalva: NYITRÁRA VELE!!!
Gaccso
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: Tamás » 2014.07.08. 09:40

A Nyitrával eggyetértek, csak nem tudom elképzelni hova tennék, ha már most is alig fértek be.
Tamás
Haladó fórumozó
Haladó fórumozó

HozzászólásSzerző: Gabes » 2014.07.08. 16:20

Húúú!

Ez fantasztikusan néz ki! Nagyon komoly, amit alkottál! Kellemes az összhang, nincsen túlzsúfolva a tér! Jól eltaláltad a kényes egyensúlyt! Csak gratulálni tudok, le a kalappal!
Nyitrával én is egyetértek és csak nyugalom, be fog férni! Ha minden igaz, az idén már egy új, nagyobb helyszinen lesz megtartva a rendezvény!

Józsi, mégegyszer nagy gratula!

-G-
VISIT MY WEBSITE PLEASE
http://www.ppmodels.com
Gabes
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: BobaFett » 2014.07.08. 19:45

nagyon jó lett, gratula !
"Ma nem volt egyetlen telefonhívásom se. De holnap majd kétszer ennyi lesz !" - Al Bundy
BobaFett
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: Ádám » 2014.07.08. 20:55

Keresem az állam...
Eszméletlenül jó! [woot]
A háttérkép egyébként tényleg még rátenne egy lapáttal. De azt is jól kell megválasztani, hogy ne legyen sok.

Csak ismételni tudom a többieket, de azért leírom én is. Nagyon jól eltaláltad a mozgalmasság mértékét. Nem sok, nem kevés. Nem zsúfolt, de nem is "szellemváros".
Gratulálok, és minden tiszteletem és elismerésem a Tiéd!

Üdv!
Befejezett építés: Liaz 150.261 http://www.papermodelers.hu/viewtopic.php?f=21&t=1387
Folyamatban lévő építés: GAZ-66 http://www.papermodelers.hu/viewtopic.php?f=21&t=1440
Ádám
Fórumozó
Fórumozó

HozzászólásSzerző: Joe711 » 2014.07.09. 21:39

Köszi szépen Mindenkinek a véleményét!
@Drotmalac, Ádám: a háttérrel még nem foglalkoztam igazán.Valamilyen közeli városkép lenne jó, de az lesz a gond, hogy csak egy szögből ad majd jó hátteret . Az összes többi pozícióból torz képet fog adni szerintem. Vagy egy távolabbi panorámakép jöhet szóba, ott ez a torzulás nem látszik meg. A dioráma most kb
120 x 60 cm-es.
@János és Gaccso: azért nem csináltam még meg a vasúti kocsikat, mert félek hogy túl sok lesz, és zsúfolttá teszem az utat. Az ütközőbakot pedig elfelejtettem… Mindenesetre elkészítem a vagonokat, felrakom őket, fényképezek, és megvitatjuk hogy elférnek-e?
@Tamás: a tengerészek egyenlőre tényleg a parton vannak, bár biztos dobna az összképen, ha lennének a hajókon is. Még visszatérünk erre a lehetőségre is.

Most ismét egy kis hajóépítés lesz, utána pedig nekiállok a hídon túli világnak. Szeretném, ha Nyitrára meglenne az is.

Mégegyszer köszi az elismerést mindenkinek! [Hello]
Joe711
Közösségi tag
Közösségi tag

ElőzőKövetkező

Vissza: Galéria