akkokoko galériája

Makettezők galériája, kész makettek bemutatása
Gallery - Gallery of modelers, presentation of finished models

Moderátorok: Gaccso, János

akkokoko galériája

HozzászólásSzerző: akkokoko » 2014.09.16. 16:08

Üdv!

Az alábbi épület alapja a közismert "őrház". Elkészítés oka: fogások gyakorlása. Igaz nincs teljesen kész, de mivel a folyamatról nincsenek képeim és a befejezés is kérdéses ide teszem fel.

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
akkokoko
Haladó fórumozó
Haladó fórumozó

Re: akkokoko galériája

HozzászólásSzerző: János » 2014.09.16. 18:06

Kicsit magányos ez az őrház, így környezet nélkül. Remélem itt a fórumon kapsz majd némi impulzust és sikerül befejezni + növényzetet telepíteni köré.
The paper modeling is always in my mind.
János
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: Gaccso » 2014.09.16. 20:02

Valóban kiált a befejezésért ez a házikó, de nagyon szép kezdet.
Gaccso
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: akkokoko » 2014.09.17. 08:24

Köszönöm! Ígérem befejezem és felrakom a képeket! Elfelejtettem írni, hogy -természetesen- 1:87-es. A "vakolat" nagyon finom szemcséjű madarak alá való homok, amit állatkereskedésben vettem. Nem a szürke, hanem a sárgás színű. Faragasztóval megkent felület/ homok finoman beleszórva, szitálva/ túlhígított faragasztóval fecskendővel finoman rácsöpögtetve majd újra szórva, igazítva (vasútmodellezésnél a sínágyazat készítésének egyik módja). Száradás után festve. Én vegyesen használok akril, tempera és enamel festékeket+krétaporokat.
Ha nem gond, felteszek pár képet egy másik módszerről is (mivel ez így kész próbadarab). Ezt Battkánál láttam először. Ő Mestertapasszal készítette, én Akrilinnel. Rövid sörtéjű ecsettel "tunkolja" az ember. Száradás után festve.

Kép

Kép

Kép

Szintén ide tennék (dokumentálatlanság miatt)egy majdnem kész állomásépület Fecky23 tervei alapján:

Kép

Kép

Kép

valamint egy raktárépületet hasonló tünetekkel:

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Egyenlőre ennyi...
akkokoko
Haladó fórumozó
Haladó fórumozó

HozzászólásSzerző: kocka557 » 2014.09.17. 18:35

Látom te is épületezel, nagyon tetszik a munkád. A raktárépület balsafával van burkolva?
kocka557
Fórumozó
Fórumozó

HozzászólásSzerző: Gaccso » 2014.09.17. 20:55

Az első, vakolatos módszerekhez: Így a képek alapján, a Battka módszer nekem valóságosabbnak tűnik, bár rögtön hozzáteszem, a fotók ilyen méretarányoknál sokat torzíthatnak.
A két épületnél, szintén azt tudom mondani, mint az előzőnél, be kéne fejezni. A tető koszoltsága üti a falak patyolat tisztaságát. Irtó klassz épületek lennének ezekből szerintem.
Gaccso
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: Joe711 » 2014.09.17. 20:57

Jók ezek az épületek, a vakolat pedig szenzációs! [thumbup]
Joe711
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: wittman » 2014.09.17. 21:48

Szép munka üdv a papírosok között!
wittman
Kiemelt tag
Kiemelt tag

HozzászólásSzerző: akkokoko » 2014.09.18. 08:15

kocka557 írta:Látom te is épületezel, nagyon tetszik a munkád. A raktárépület balsafával van burkolva?

Köszönöm!

Nem balsa, hanem faháncskosár... ;) [biggrin] Gombavásárláskor jutottam hozzá, mert a környékünkön sehogy nem jutottam furnérhoz! Itt az Alpokalján. [mad] Aztán az egyik kollégám küldött az ország túlfeléről annyi furnért, hogy ha csak deszkabódét építek akkor sem fogy el. :)
akkokoko
Haladó fórumozó
Haladó fórumozó

HozzászólásSzerző: akkokoko » 2014.09.18. 08:25

Gaccso írta:Az első, vakolatos módszerekhez: Így a képek alapján, a Battka módszer nekem valóságosabbnak tűnik, bár rögtön hozzáteszem, a fotók ilyen méretarányoknál sokat torzíthatnak.
A két épületnél, szintén azt tudom mondani, mint az előzőnél, be kéne fejezni. A tető koszoltsága üti a falak patyolat tisztaságát. Irtó klassz épületek lennének ezekből szerintem.

Be lesznek fejezve! Most már van inspiráció! :) A Battka féle vakolat nekem is jobban tetszik, de az inkább a régies, jobban lepusztult -és nekem is jobban bejövő- épületekhez illik -szerintem-. Ezt a "homokos" verziót -is- könnyű elszúrni, ha túl sok ragasztót vagy homokot kap.Azért azt csendben és büszkén megjegyzem, hogy Battka mester megdicsérte az infón... [rolleyes] Helyette lehet kipróbálom a csiszolópapír megoldást. Bár ott meg az illesztések aggasztanak...
akkokoko
Haladó fórumozó
Haladó fórumozó

HozzászólásSzerző: akkokoko » 2014.09.18. 08:28

Joe711 írta:Jók ezek az épületek, a vakolat pedig szenzációs! [thumbup]

Köszönöm!
akkokoko
Haladó fórumozó
Haladó fórumozó

HozzászólásSzerző: Drotmalac » 2014.09.19. 10:21

Nagyon szép munkák. Nekem is tettszik a vakolatod, bár ugyanaz a betegségük mint az én legtöbb munkámnak, be kellene fejezni... :)

A Furnér az sajnos mindenfele hiánycikk, legalábbis abban a minőségben amiben makettezéshez kellene. Én is egy évekkel ezelőtt szerzett készletből élek.
Egyébként makettezéshez való furnért nem a boltokban érdemes keresni, hanem intarziásoknál és bútorgyárakban, ahol forgácslapokat gyártanak, ott mindig szokott lenni, ami lepotyogott és nekik csak gyártási hulladék, egy pár centi széles és pár centi hosszú darab az egy makettezőnek már kincset ér.
(Sajnos intarziásból meg bútorgyárból sincs túl sok...)
Drotmalac
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: akkokoko » 2014.09.19. 19:09

Drotmalac írta:Nagyon szép munkák. Nekem is tettszik a vakolatod, bár ugyanaz a betegségük mint az én legtöbb munkámnak, be kellene fejezni... :)

Szia! Be lesznek fejezve! Ma az "őrház" tetejét cserepeztem be kúpcserépig. Holnap nem hiszem, hogy haladok, mert a lányom szülinapját tartjuk. [wakka] Talán vasárnap sikerül megfestenem, Akkor már csak a négy ablak marad (igaz pont azok a gyengéim).

Drotmalac írta:
A Furnér az sajnos mindenfele hiánycikk, legalábbis abban a minőségben amiben makettezéshez kellene. Én is egy évekkel ezelőtt szerzett készletből élek.
Egyébként makettezéshez való furnért nem a boltokban érdemes keresni, hanem intarziásoknál és bútorgyárakban, ahol forgácslapokat gyártanak, ott mindig szokott lenni, ami lepotyogott és nekik csak gyártási hulladék, egy pár centi széles és pár centi hosszú darab az egy makettezőnek már kincset ér.
(Sajnos intarziásból meg bútorgyárból sincs túl sok...)

Kép

Kép

Akkor én most (békéscsabai kollégámnak hála) dőzsölök! [biggrin] Egyébként kolléga gyönyörű hajómaketteket készít belőle...

u.i.: Nem vagyok smucig természet, ezért kis tételben bárkinek -aki rászorul- szívesen küldök belőle!
akkokoko
Haladó fórumozó
Haladó fórumozó

HozzászólásSzerző: Drotmalac » 2014.09.19. 19:45

akkokoko írta:Akkor én most (békéscsabai kollégámnak hála) dőzsölök! [biggrin]

Az én készletem is Békéscsabáról származik. :)
Drotmalac
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: akkokoko » 2014.09.21. 16:55

Üdv!

Elnézést, hogy megint hiányosan rakom fel a kérót! Legközelebb -ígérem- csak teljesen kész állapotban rakom fel! eddig haladtam:

Kép

Kép

Kép
akkokoko
Haladó fórumozó
Haladó fórumozó

Következő

Vissza: Galéria