papirbakter

Makettezők galériája, kész makettek bemutatása
Gallery - Gallery of modelers, presentation of finished models

Moderátorok: Gaccso, János

Re: papirbakter

HozzászólásSzerző: papirbakter » 2015.09.03. 16:56

Sziasztok!

Két saját tervezésű kivágósomból megépített makettemet szeretném bemutatni. Kérem, hogy a kategóriáján belül értékeljétek, nem akar többnek látszani, mint ami: olcsó, egyszerűen és gyorsan összerakható kivágós papírmakettek. Mindkettőt eredeti kiviteli/szabvány tervek alapján csináltam, méretei nagyon pontosak. A fotótextúrák árnyékos időben készültek, és torzítás mentesek. Méretarányuk 1:87, H0.

1. Piliscsaba. Még a nyáron elkészült, az eredeti állapotot hivatott bemutatni. Külön öröm, hogy közben elkészült az eredeti épület felújítása, és nagyon szép, az eredetinek megfelelő állapotra hozták. Kár, hogy az oldalsó verandát nem csinálták meg...

Vasút felőli homlokzat:

Kép

Utca/város felőli homlokzat. Az alaplapot sajnos egy kicsit meghúzta a ragasztó, nem akarom letépni, ez már így marad....

Kép

Tető. Nagyon fontos, hogy az első osztályú HÉV épületeknél a kémények mindig a tető utca felőli oldalán voltak.

Kép

Az állomásnévtáblát nem tartalmazza a textúra, hogy átkeresztelhető legyen az épület

Kép

A típusterv két lépcsőfokot tartalmaz.

Kép

2. MÁV egykapus fa áruraktár, zöld. A textúrákat a Sellyén még megtalálható raktárról vettem, de elhagytam az utólagos módosításokat. A MÁV levéltárból sikerült felkutatnom az eredeti, 1896-os, konkrétan erre a raktárra vonatkozó tervet, szóval minden a helyén van!

Vasút felőli oldal

Kép

rakodó:

Kép

utca felőli oldal:

Kép

Kép
papirbakter
Újonc
Újonc

HozzászólásSzerző: Gaccso » 2015.09.03. 17:07

Én a hétvégén találkoztam velük élőben is, szépen mutató, terepasztalra való épületek lettek. Talán a belső kivilágítás lehetősége hiányzik belőle, a vasútmakettezők azt nagyon szeretik.
Gaccso
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: papirbakter » 2015.09.03. 18:46

Gaccso írta:Én a hétvégén találkoztam velük élőben is, szépen mutató, terepasztalra való épületek lettek. Talán a belső kivilágítás lehetősége hiányzik belőle, a vasútmakettezők azt nagyon szeretik.

Szia! Köszi! Próbaképp a harmadosztályúból készítek "átlátszót". Ha bemutatható állapotba kerül jelentkezek majd képekkel.
papirbakter
Újonc
Újonc

HozzászólásSzerző: Tamás » 2015.09.04. 10:14

Nagyon mutatós modellek. Jó otlet ez a fotózott textúra, nem sok helyen látni ilyet. Teljesen élethu. Ha lesz idod /és ha építesz ilyet legkozelebb/játszadozz el az ablakok, ajtók mélyítésével, a sarokszego fehér téglák kiemelésével, foldobná egy kicsit szerintem.
Tamás
Haladó fórumozó
Haladó fórumozó

Előző

Vissza: Galéria