Tomibobek Galériája

Makettezők galériája, kész makettek bemutatása
Gallery - Gallery of modelers, presentation of finished models

Moderátorok: Gaccso, János

Tomibobek Galériája

HozzászólásSzerző: Tomibobek » 2013.05.05. 21:27

Üdvözlök mindenkit!!
Életem első munkája illetve próbálkozása gondoltam megosztom. Remélem a sok makett készítése nagyobb gyakorlatot eredményez.
A fotókat telefonnal készítettem, mivel más technikai eszköz nem áll rendelkezésemre, ezért elnézést kérek.
Lamborghini Murciélago előnézet:
Kép
Lamborghini Murciélago beltér:
Kép
Lamborghini Murciélago hátulnézet
Kép
Tomibobek
Újonc
Újonc

Re: Tomibobek Galériája

HozzászólásSzerző: Gaccso » 2013.05.05. 22:16

Ami a képeken látszik, az nagyon klassz. Egyedül az élfestés ami szembetűnően hiányzik, maga a makett elég pontos építésnek néz ki.
Gaccso
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: Joe711 » 2013.05.06. 19:39

Igen,az élfestés sokat fog dobni rajta!
Nekem is tetszik,pontos építés.
Ha kicsit jobban megvilágítod, és távolabbról fényképezel, akkor szerintem a képek is élesebbek lesznek. [thumbup]

Üdv: Józsi
Joe711
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: Tomibobek » 2013.05.07. 16:40

Köszönöm az eddigi hozzászólást és a tanácsot. Valószínű, hogy megépítem majd még egy alkalommal, ami talán jobban sikerűl és az élekre is ügyelek.
Az éleket gondolom a színére vagy feketére kell festeni.
A képen nem látszik, de elég sok hiba van rajta a szélvédőt példáúl csak sima fólia képviseli és a ragasztását sem tudtam szépen megoldani, mivel folyamatosan elvált a papírtól. Ezekről és hasonló problémákról , majd tájékozódom a fórum egyes hozzászólásaiban.
Tomibobek
Újonc
Újonc

HozzászólásSzerző: Beni43 » 2013.05.07. 17:07

Jól néz ki. :) Engem a Murcielago-val elkaptál :D Én azt mondom, szerintem ne építsed meg még egyszer. Én ha valamit megcsinálok, akkor azt egyszer csinálom meg. Már csak azért is, mert 2-szer ugyanaz nem olyan kihívás. Szeretem, ha egy kocsi teljesen új és nem igazán ismerem. Esetleg pár év múlva lehet, hogy egy egyszerűbbet még egyszer megcsinálnék, azt is azért, hogy mutogassam mennyit fejlődtem. [biggrin]
Beni43
Fórumozó
Fórumozó

HozzászólásSzerző: Tomibobek » 2014.03.05. 13:52

Üdv mindenkinek!
Több hónapja elkezdtem készíteni Lamborghini Reventont, de sajnos az építésnél nem úgy jött össze ahogy szerettem volna,ezért jó ideig félkész állapotban egy cipős dobozban landolt.
Most végre rászántam magam és befejeztem. Mivel építési útmutató nélkül építettem ezért a visszabontások miatt kicsit hibás lett az autó.
És bizony az élfestés!! Ha már megszáradt a ragasztó utólag filctollal próbálkoztam, de az nem fogott rá, így ez lett a végeredmény.

Kép Kép Kép Kép Kép Kép
Tomibobek
Újonc
Újonc

HozzászólásSzerző: Tamás » 2014.03.05. 15:14

Próbáld filctoll helyett akril festékkel. A tervezot jól megdorgálnám [cursing] amiért szaggatott vonalakkal jelolte a hajtás helyét.
Tamás
Haladó fórumozó
Haladó fórumozó

HozzászólásSzerző: Tomibobek » 2014.07.18. 13:26

Üdvözlet!
letöltöttem a képen látható dodge Viper makettet és elkészítettem.
Sajnos a letölthető PDF formátumban rengeteg hiba és hiányosság volt, de kijavítottam őket. Tetőből hiányzott egy darab, valamint több elemről hiányoztak a rögzítést szolgáló fülek.
Ez a gép a harmadik makettem és talán már szebb a kivitelezése mint az első kettőnek.

Kép Kép Kép Kép
Tomibobek
Újonc
Újonc

HozzászólásSzerző: Gaccso » 2014.07.19. 12:38

Úgy látom a hibákkal ügyesen megbirkóztál. A piros élfestése viszont kicsit erősebb lett a kelleténél, így most ez emeli ki az illesztéseket. Összességében viszont jól néz ki a makett.
Gaccso
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: Drotmalac » 2014.07.21. 07:47

Szép lett, bár az élfestés valóban fura lett. Lehet, hogy jobb lett volna, ha telibe fested...
Az autók nem az én világom, de nekem tettszik.
Gratula.
Drotmalac
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: Tomibobek » 2014.07.21. 16:14

Valójában nagyon jól indult az egész, mivel az éleket ragasztás előtt szépen beszíneztem filctollal.
Összeragasztottam az elemeket és észrevettem hogy a ragasztó kicsit oldotta a filctoll színét aminek hatására az kivilágosodott.
Ekkor jött a rossz gondolat, hogy utólag ráfestek egy erősebb színű alkoholos filccel amit a párom táskájában találtam és pont piros volt és teszem hozzá vastagabb is.
Az eredménye sajnos egy kicsit elszomorított, de még így is jobb az előző kettőnél.
Egyébként elajándékoztam a az egyik cimborám 33. születésnapjára, és elég nehéz volt megválnom tőle.
Tomibobek
Újonc
Újonc

HozzászólásSzerző: wittman » 2014.07.21. 17:37

Nekem tetszenek, nem az én műfajom a személyautó, de jók lettek a verdák ez a lényeg.
wittman
Kiemelt tag
Kiemelt tag

HozzászólásSzerző: Ádám » 2014.07.23. 07:55

Szia Tomibobek!

Megnéztem az autóidat, és én is gratulálok hozzájuk.
Ha jól látom, akkor fényes felületű papírból csinálod őket, azokat meg a csúszós felület miatt eléggé macera ragasztani, de az illesztések így is megflelőnek tűnnek. Esetleg azon nem gondolkodtál, hogy valami egyszerűbb, kevésbé ívelt felületű autókon gyakorolj?
Az élfestés is javuló tendenciát mutat. Nekem élfestéshez a vízfesték jött be a leginkább, mert abból egész egyszerűen lehet megfelelő árnyalatú színt keverni.

Gratula mégegyszer, várom, hogy építési képek is jelenjenek meg a fórum megfelelő rovataiban!

Üdv:
Ádám
Befejezett építés: Liaz 150.261 http://www.papermodelers.hu/viewtopic.php?f=21&t=1387
Folyamatban lévő építés: GAZ-66 http://www.papermodelers.hu/viewtopic.php?f=21&t=1440
Ádám
Fórumozó
Fórumozó

HozzászólásSzerző: Gaccso » 2014.07.23. 17:30

Azt azért meg kell jegyezni, hogy a tintasugaras nyomtatóval nyomtatott maketteknél a vízfestékes módszer nem alkalmazható, mert a nyomat szétfolyik.
Gaccso
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: Tomibobek » 2014.07.23. 18:25

Köszönöm az eddigi hozzászólásokat és tanácsokat.
Valahogy idegenkedem a különböző festékektől és félek hogy nem tudnám szépen használni.
Azt hogy milyen nyomtatóval lett kinyomtatva nem tudom és így maradok a filces verziónál amit majd jobban kitapasztalok!
Tomibobek
Újonc
Újonc

Következő

Vissza: Galéria